محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

0

تعریف بازاریابی محتوا از زبان 15 چهره های برتر دنیای فروش و بازاریابی

  • دوشنبه 27 دی 1395
  • تبلیغات و بازاریابی اینترنتی
تعریف بازاریابی محتوا از زبان 15 چهره های برتر دنیای فروش و بازاریابی

1) Jeremy Bednarski

من تعریف مایکل برنر از بازاریابی محتوایی را دوست دارم: به جای اینکه مردم را از چیزی که دوست دارند جدا کنید، چیزی بسازید که مردم دوست دارند. 

2) Thomas Barregren

بازاریابی محتوایی فرآیندی از روی قصد و هدف برای شکل دادن یک مکالمه شخصی با مخاطبان از طریق به اشتراک‌گذاری بینش و آگاهی با هدف هدایت کنش‌های مشخص در جهت منافع مشترک است.

این چهار ویژگی تعریف من از بازاریابی محتوایی است.

بازاریابی محتوا، بازاریابی توسط محتوایی است که مخاطب هدف آن را مرتبط و با ارزش می‌داند.

بازاریابی محتوا، محتوایی است که روی رسانه‌ای که تحت مالکیت(Owned Platform) ماست منتشر شده و در رسانه تحت مالکیت(Owned)، خریداری شده(Paid) و کسب‌شده(Earned) توزیع می‌شود.

بازاریابی محتوایی یک رهیافت سیستماتیک برای انتشار و توزیع محتوا به طور مداوم است.

بازاریابی محتوایی ایجاد اعتمادی است که می‌تواند برای تغییر یا تشدید برخی رفتارهای مخاطب هدف استفاده شود. این چهار اصل در کنار هم معیارهای کافی و ضروری برای تعیین صلاحیت بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند.

3) Dan Bergeron

بازاریابی محتوایی روش درگیر و جذب کردن مشتریان بالقوه و فعلی از طریق ایجاد محتواست. بازاریابی محتوایی مهیا کننده همزمان شعارها، کمپین‌ها، توییت‌ها، پست‌های فیسبوک و وبلاگ برای مخاطبان هدف و مشتریان فعلی است. بازاریابی محتوایی داستانی گویا، جذاب و شخصی است. وقتی یک برند از کلمات یا داستان‌‌های بخصوصی استفاده کند که برای مصرف‌کننده جذاب باشد، آنها می‌توانند در مورد اینکه به عنوان یک مصرف‌کننده واقعاً چه کسی هستند کمی عمیقتر شوند. با استفاده از بازاریابی محتوایی، برندها می‌توانند کمپین‌ها و داستان‌هایی پیرامون الگوهای خرید و شخصیت‌ها فراهم کنند. به جای انتشار اطلاعات به حجم زیادی از مردم، بازاریابی محتوایی باید بیشتر روی احساسات و پیام‌هایی که از نظر مخاطب هدف مرتبط و جذاب است تمرکز کند. اگر تعداد زیادی از برندها به طور مرتب از بازاریابی محتوایی استفاده کنند، چطور می‌توانید بگویید بازاریابی محتوایی چیست؟ بازاریابی محتوایی برچسب قیمت روی اقلام قابل لمس نیست، بلکه بیشتر ذهنی است. داستان‌ها و پیام‌های بازاریابی که باورها، احساسات، عقاید یا عواطف را تحریک کنند می‌توانند زیر عنوان بازاریابی محتوایی دسته‌بندی شوند. مهمترین نکته در بازاریابی محتوایی، توجه کمتر روی قیمت و جزئیات محصول و تمرکز بیشتر روی تجربیات مشتریان است.

4) Keith Blanchard

بازاریابی محتوایی برعکس بازاریابی سنتی است. این نوع از بازاریابی درباره‌ی جذب کردن مشتریان با استفاده از چیزهایی است که آنها واقعاً می‌خواهند، به شیوه‌ای که اهداف و آرمان‌های برندتان را برآورده کند، به جای اینکه به زور خودتان را به آنها تحمیل کنید.

5) Dan Blank

بازاریابی محتوایی جذب مخاطبان به واسطه یک ایده است تا به واسطه یک محصول. چیزی که بازاریابی محتوایی سعی می‌کند انجام دهد اول از همه خدمت به مخاطبان و به اشتراک‌گذاری اطلاعات، ایده‌ها و تجربیات بدون هیچ درخواستی در قبال آن است.

6) Michael Brenner

تفاوت بین "بازاریابی بوسیله محتوا" و بازاریابی محتوایی در بستر انتشار دیجیتالی است که برند شما مالک آن است. تهیه یک مقاله جهت انتشار یا یک کتاب الکترونیکی و یا یک تبلیغ. اینها بازاریابی محتوایی نیستند. بازاریابی محتوایی یعنی تعهد بدهید که محتوایی منتشر کنید که مخاطب واقعاً خواستار آن است. .  

7) Brian Carter

ارتباطات. محتوا حاوی ایده‌ و پیام‌ است. بازاریابی محتوایی اساساً با بازاریابی سنتی تفاوتی ندارد، چون نمی‌توانید بدون محتوا با مشتری ارتباط برقرار کرده و متقاعدش کنید. امّا بازاریابی محتوایی گرایش به تمرکز روی قالب‌های رایگان و مشخص در جهت جذب مخاطب و ترافیک سایت، افزایش مشتریان و کمک به فرآینده فروش است. این کار می‌تواند با اضافه شدن بحث بازاریابی خودکار کمی پیچیده‌تر شده و نیاز به تبلیغات برای جذب ترافیک وجود داشته باشد، همانطور که بحث بهینه‌سازی سایت(SEO) رفته رفته در این سالها سخت‌تر شده است.

8) C.C. Chapman 

بازاریابی محتوایی هر چیزی است که شرکت یا سازمان ایجاد و به اشتراک می‌گذارد تا داستانش را بگوید. این روش محاوره‌ای و مبتنی بر وجوه انسانی است و مدام تلاش نمی‌کند به شما چیزی را بفروشد. این روش تاکتیکی که بتوانید روشن و خاموشش کنید و امیدوار باشید که موفق شوید نیست. 

9) Ian Cleary

محتوایی تولید کنید که به بازاریابی کسب و کارتان کمک کند. وقتی در حال تولید/به اشتراک‌گذاری محتوا هستید، باید به این فکر کنید که آیا این محتوا می‌تواند به ایجاد ارتباط با مخاطب هدفم، ساختن برندم یا افزایش فروشم کمک کند یا نه.

10) Heidi Cohen 

با بازاریابی محتوایی برای مشتریان اطلاعات مفید محیا می‌کنیم تا به آنها در تصمیم‌گیری خرید، افزایش کاربرد محصول و سرگرم کردن آنها کمک کنیم، البته تا زمانی که بدون تبلیغات آشکار به اهداف سازمانی‌مان برسیم.

پنج خصوصیت بازاریابی محتوایی:

در برداشتن عناصر اصلی برند سازمان

استفاده از فرمت‌های مختلف(متنی، ویدئو، عکس، صوت، ارائه، کتاب الکترونیکی و اینفوگرافیک)

قابل استفاده در دستگاه‌های مختلف

منتشر شده در بسترهای مختلف(سایت، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و …)

در پی داشتن نتایج قابل اندازه‌گیری   

11) Andrea Fryrear

بازاریابی محتوایی عمل تولید، توسعه و توزیع پیوسته محتوای چندرسانه‌ای است که جهت حل بخش کوچکی از مشکلات مشتریان بالقوه‌تان طراحی شده است. تا زمانی که به دنبال اهداف بزرگتر کسب و کار هستید، تمرکز اصلی بازاریابی محتوایی روی مخاطب است، نه محصولی که تولید می‌کنید. 

12) Luiza Gaidzinski

بازاریابی محتوایی به اشتراک‌گذاری اطلاعات + خدمات + داستان‌ها با مخاطبانی است که نیاز به این نوع از محتوا در آن لحظه دارند.

13) Barry Graubart

بازاریابی محتوایی رویکردی است که با استفاده از آن شرکت‌ها به دنبال مولفین رفته یا محتوای مرتبط با زمینه را به اشتراک‌ می‌گذارند تا پیام برندشان را ایجاد یا تقویت کنند.  

14) Susan Gunelius

بازاریابی محتوایی فرآیند ارتقاء مستقیم و غیرمستقیم یک کسب و کار یا برند از طریق محتوای متنی، ویدئویی یا صوتی ارزش‌آفرین، چه آنلاین و چه آفلاین است.  محتوا می‌تواند به شکل بزرگتر و طولانی‌تر ظاهر شود، مثل وبلاگ، مقالات، کتاب‌های الکترونیکی و … یا به شکل کوچکتر و کوتاهتر، مثل به روزرسانی‌های توییتر، به روزرسانی‌های فیسبوک، تصاویر و … یا به صورت گفتگومحور باشد، مثل اشتراک محتوای خوب از طریق توییتر یا شرکت در یک بحث فعال از طریق بخش نظرات وبلاگ. 

15) Ann Handley

بازاریابی محتوایی هر چیزی است که یک فرد یا سازمان برای گفتن داستانش ایجاد و به اشتراک می‌گذارد.

برگرفته از وب سایت محتوا دات کام

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

  • مشارکت در تجارت
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!
elektronik sigara satış elektronik sigara Leke kremi satın al