کسب و کار

هشدار پلیس فتا به امنیت اطلاعاتی شرکت‌ها

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در رابطه با سوء استفاده از قفل‌های سخت افزاری و نرم افزاری به شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی هشدار داد.
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران به شرکت‌ها، سازمان‌ها و اداراتی که از قفل‌های سخت افزاری و نرم افزاری برای تأمین امنیت داده‌ها و اطلاعات محرمانه خود استفاده می‌کنند، هشدار داد مراقب سوءاستفاده از این قفل‌ها توسط افراد بزه‌کار باشند.
وی با بیان اینکه اخیراً در برخی موارد مشاهده شده که افراد با انگیزه‌های مختلفی مانند حس انتقام جویی در برخی افراد اخراج شده از شرکت، حس رقابت در افرادی که قصد مستقل شدن و تأسیس یک شرکت جدید را دارند و یا اهدافی مشابه به آن، اقدام به سرقت اطلاعات شرکت یا سازمان قبلی خود می‌کنند که در اغلب این موارد عدم دقت در مدیریت دسترسی به قفل‌های سخت افزاری و نرم افزاری و سهل انگاری نقش مؤثری را ایفا می‌کند.
این مقام انتظامی ادامه داد: افراد بزه کار پس از استقلال یافتن و قطع همکاری با شرکت قبلی، گاهی قفل‌های سخت افزاری یا نرم افزاری را همچنان در اختیار داشته و یا حداقل به آنها دسترسی دارند که این امر زمینه برای سوءاستفاده از این قفل‌ها برای دسترسی به اطلاعات را فراهم می‌کند.
سرهنگ نوراللهی افزود: چه قفل‌های سخت افزاری و چه قفل‌های نرم افزاری مانند کلید درهای ورود به حریم خصوصی شرکت، سازمان، اداره و یا حریم شخصی افراد هستند و به همین دلیل مدیریت امنیت آنها بسیار حائز اهمیت است.
وی گفت: از این رو به افراد حقیقی و حقوقی توصیه می‌شود همواره مراقبت‌های لازم را در دور نگهداشتن این قفل‌ها از دسترس افراد فاقد صلاحیت یا افرادی که به هر دلیلی قبلاً آن را در اختیار داشته و هم اکنون از شرکت یا سازمان جدا شده اند و نیازی به آن ندارند، داشته باشند تا جلوی سوءاستفاده افراد بزه کار گرفته شود.

منبع: http://itanalyze.com/news/2013/08/28/22027.php

پست های مرتبطکسب و کار

هشدار پلیس فتا به قربانیان هکرها

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس سایبری ایران به کاربران هشدار داد مراقب باشند زیرا هکرها برای سرقت اطلاعات کاربران وب‌سایت‌ها از هر روشی مانند جعل، استفاده از فایل‌های فلش مخرب و یا بدافزارهایی که در نرم‌افزارها مخفی است استفاده می‌کنند.

کسب و کار

هشدار پلیس فتای تهران به بانک‌ها

رییس پلیس فتای غرب استان تهران درباره ایجاد حساب‌های واسط توسط افراد بزهکار با استفاده از مدارک دیگران هشدارداد.