طراحی و مدیریت وب سایت

‏10 شیوه نگارش مطالب سایت‏

10 شیوه نگارش مطالب سایت که می تواند خواننده را به خرید از سایت مجاب کند:


جلوه های نوشتاری وب سایت شما از جمله مواردی هستند که به واقع می تواند باعث کاهش و یا افزایش فروش شما شود. اندازه متن، نوع قلم، سبک انتخاب شده برای نوشتن متن و رنگهای انتخاب شده برای متون می تواند به سادگی در تصمیم خریداران تاثیر بگذارد. در ادامه 10 مورد قابل تامل برای استفاده در هنگامی که قصد دارید متن ها را در صفحه وب خود تایپ کنید اشاره می شود.

1- خواندن آسان:شما می خواهید مطالعه سایت برای بازدیدکنندگانتان آسان باشد. بنا براین از رنگهای روشن در زمینه روشن مثل سفید در زرد و از رنگهای تیره مثل آبی پر رنگ در سیاه استفاده نکنید.

2- ایجاد ذهنیت:شما می توانید با رنگ های مختلفی که به متون خود می دهید در آنها حالت روانی ایجاد کنید. اگر می خواهید در آنها شور و هیجان ایجاد کنید از مقداری رنگ قرمز استفاده کنید. اگر می خواهید طمع خواننده را نسبت به دانستن موضوعی بالا ببرید از متن سبز استفاده کنید. از رنگ هایی که شما را نسبت به خرید ترغیب می کنند استفاده کنید.

3- جلب کردن توجه بازدید کنندهشما می توانید توجه خواننده های خود را با استفاده ازتیترجلب کنید. تیتر های خود را بوسیله استفاده از رنگ بندی های متفاوت نسبت به آگهی های سایت قابل توجه کنید.

4- کلید واژه ها را برجسته کنید.شما می توانید بر روی پارگراف ها یا واژه های کلیدی ای که برای خواننده مهم است تاکید بیشتری بورزید.

5- بزرگ کردن اندازه متنشما نباید برای متون خود ازفونت هایی که خیلی ریز هستند و یا خیلی درشت هستند استفاده کنید. شما می توانید از متن های درشت برای تیتر ها و یا سوتیتر ها استفاده کنید. برای آگهی های خود از قلم های با سای کوچک تر استفاده کنید.

6- اگر متن شما به زبان لاتین نوشته می شود از دکمه Caps برای نوشتن تمام حروف استفاده نکنید.ولی می توانید برای نوشتن تیتر های متن این کار را انجام دهید تا توجه خواننده را به مطلب معطوف کنید.

7- قلم مناسبنوع قلمی که در نوشتن متن سایت خود انتخاب می کنید باید با محتوای کاری سایت و محتوای اطلاعاتی متن هماهنگی داشته باشد. به طور مثال اگر شما در سایت خود اسباب بازی می فروشید لازم نیست حتما از فونتهای خبری و جدی استفاده کنید در این حالت فونت های با جالب توجه کودکان ارجحیت دارند.

8- رعایت کردن فاصله گذاریفاصله گذاری درست در هنگام نوشتن متن بسیار مهم است. برای برجسته کردن مزیتهای کالا یا خدمات خود در متن باید از امکانات مختلف استفاده کنید. تیتر ها، سو تیتر ها، جملات و پاراگراف ها باید در تمام وب سایت از هماهنگی نوشتاری برخوردار باشد.

9- از متون و یا پس زمینه های با رنگهای خیلی روشن استفاده نکنید.

این کار باعث دشوار شدن امر مطالعه صفحه وب سایت شما خواهد شد و مطمئناً حواننده های شما را دچار مشکل می کند و آنها را وادار به ترک وب سایت شما می کند.

10- بازخوانی متن


یکی از کارهای مهم قبل از ارسال صفحات به وب بازخوانی دقیق متون مختلف اعم از تبلیغاتی، راهنمایی، اطلاع رسانی ، خبری و... برای حذف اشکالات نوشتاری و گرامری می باشد.گاهی مواقع یک اشتباه کوچک در ساختار گرامری جملات یک مقاله یا آگهی می تواند منظور اصلی شما را به گونه ای دیگر جلوه دهد.

پست های مرتبططراحی و مدیریت وب سایت

ضرورت طراحی سایت در عصر حاضر

اکثر افراد ، سازمان ها ، شرکت ها در داخل کشور ضرورت داشتن یک وب سایت را درک کرده اند اما آیا هر وب سایتی جوابگوی نیازهای مخاطبانشان هست و استانداردهای اولیه و اصلی طراحی وب در آنها رعایت شده است؟ در دنیای تکنولوژی امروز داشتن یک وب سایت امریست لازم و ضروری . طراحی اختصاصی و در واقع ساخت و ایجاد یک وب سایت استاندارد و مطابق با نیازهای مخاطبان ٬ مراحل بسیاری را شامل می شود که هر یک از این مراحل به صورت موازی از اهمیت ویژه ای برخور دارند.

طراحی و مدیریت وب سایت

اهمیت محتوای خوب در طراحی سایت

اگر قصد دارید کسب و کار آنلاین راه بیندازید و یا کسب و کار خود را وارد فضای آنلاین کنید، باید بدانید که چطور آنلاین بنویسید. مطمئنا عبارت "محتوا، پادشاه است" در طراحی سایت را اکثر افراد شنیده اند و ممکن است امروز کمی کلیشه ای به نظر بیاید، اما اهمیت کیفیت محتوای یک سایت، هنوز به قوت گذشته باقی است و این عبارت همانند گذشته که برای توصیف اهمیت محتوای سایت به کار برده می شد، معنا دار و مهم است.

نظرها