طراحی و مدیریت وب سایت

چرا بازدیدکنندگان از سایت شما خرید نمی کنند ؟

شما با ذوق و شوق فراوان سایت فروش خود را راه اندازی می کنید . با زحمت زیاد موفق به جذب بازدیدکننده می شوید . بازدیدکنندگان به سایت شما مراجعه می کنند ، ولی از شما خرید نمی کنند . مشکل کار در کجاست ؟در این مقاله مشاور بازاریابی مدیر سبز به این موضوع می پردازد .


1- بازدیدکنندگان در هنگام سفارش ، احساس امنیت نمی کنند . به مشتریان یادآوری کنید که سیستم پرداخت شما کاملا امن است و اطلاعات آنها در معرض خطر قرار نخواهد گرفت. به آنها اطمینان دهید که آدرس ایمیل و مشخصات شخصی شما در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت .


2- صفحه فروش شما به اندازه کافی جذاب نیست . صفحه تبلیغاتی شما بجای ذکر مزایای محصول برای مشتری ، به تعریف از شما و یا ارائه مشخصات محصول پرداخته است . عنوان صفحه محصول ، برای مشتریان بازار هدف جذاب نیست . در صفحه محصول ، نظرات مشتریان راضی را ننوشته اید و یا گارانتی معتبری ارائه نکرده اید .


3- به بازدید کنندگان دلیلی برای بازدید دوباره سایت ارائه نکرده اید . معمولا بازدید کنندگان در بازدید اول خرید نمی کنند و حداقل باید چندین بار به سایت شما سر بزنند تا حاضر به خرید شوند . بهترین راه برای تشویق مشتریان به بازدید دوباره ، ارائه خبرنامه ای رایگان درباره کسب و کارتان است .


4- به بازدید کنندگان اطلاعات کافی درباره کسب و کار خود نداده اید . آنها در صورت شناختن شما و کسب و کارتان راحت تر خرید خواهند نمود . در سایت خود حتما بخشی بنام \\ " درباره ما \\ " داشته باشید و در آن قسمت ، مختصری از تاریخچه شرکت ، اطلاعات تماس و آدرس پستی خود را قرار دهید .


5- گزینه های کافی برای پرداخت ندارید . برای موفقیت باید تقریبا تمامی روش های پرداخت را پشتیبانی نمایید . روش های پرداخت مرسوم ، پرداخت آنلاین توسط کارت های بانکی عضو شتاب ، خرید پستی ، سفارش تلفنی و واریز به حساب هستند .


6- وب سایت شما حرفه ای بنظر نمی رسد . بهتریت حالت آن است که پسوند سایت com . باشد . مراجعه به قسمت های مختلف سایت باید بسیار آسان باشد . همچنین گرافیک سایت باید حرفه ای و وابسته به موضوع سایت شما باشد . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت مدیر سبز مراجعه نمایید .


7- متن تبلیغاتی شما طوری است که مشتری مجبور به خواندن آن تا انتها نمی شود . اگر جایزه و یا هدیه ای ویژه در نظر می گیرید آنرا در انتهای صفحه درج کنید تا بازدیدکننده وادار به خواندن متن شود . تمامی اطلاعات مهم را در بالای صفحه قرار ندهید .


8- سایت شما برای افراد بازار هدف جذاب نیست . بازار هدف افرادی هستند که علاقه مند به خرید محصول مورد نظر هستند . برای کسب اطلاعات دقیق از علایق بازدیدکنندگان از رای گیری استفاده کنید . مثلا در صفحه اول سایت از آنان بپرسید که بدنبال چه نوع اطلاعاتی هستند . اگر سایت شما کفش فوتبال می فروشد و مطالب سایت طوری باشد که علاقه مندان به تماشای فوتبال را جذب کند ، هیچگاه فروش موفقی نخواهید داشت .


9- همواره در حال بهینه سازی اطلاعات صفحه محصول نیستید . برای نوشتن صفحه تبلیغاتی بی نظیر تنها یک راه وجود دارد و آن هم روش سعی و خطا است . بسیاری از فروشندگان یکبار اقدام به نوشتن مطالب صفحه محصول خود می کنند و سپس هیچگاه آنرا تغییر نمی دهند . برای افزایش فروش می باید همواره در حال بهبود صفحه محصول خود باشید .


10- هیچ دلیلی به بازدید کننده نمی دهید تا حس فوریت برای خرید در او ایجاد شود . بسیاری از بازدید کنندگان شاید به محصول شما علاقه مند باشند ، ولی خرید آنرا به بعد موکول می سازند ، و این تعویق تا زمانی ادامه پیدا می کند که به فراموشی سپرده می شود . بازدید کنندگان را ترغیب کنید تا هم اکنون خرید کنند و از جایزه و یا مزیتی ویژه برخوردار شوند .

شرکت تسهیل گستر به دلیل دارا بودن سابقه چندین ساله در زمینه طراحی سایت فروشگاهی مخصوصا طراحی سایت فروشگاهی در تبریز ٬ می تواند شما را در این راستا راهنمایی کند.

پست های مرتبططراحی و مدیریت وب سایت

7 روش ساده برای افزایش ترافیک سایت یا وبلاگ شما

در دنیای گسترده وب سایت های اینترنتی و در حالی که در موضوعات گوناگون هزاران سایت مشغول به کار هستند مهمترین دغدغه مدیران سایت ها جذب مخاطبان بیشتر برای سایت می باشد. در اینجا قصد داریم اشاره ای داشته باشیم به پنج روش بسیار ساده ولی موثر برای جذب مخاطب برای سایت یا وبلاگ

طراحی و مدیریت وب سایت

چگونگي افزايش page rank

page rank google به عوامل مختلفي بستگي دارد ،كه به ترتيب مهم بودن آن عبارت اند از :
1-محتوای سایت و مطالب آن در رابطه با موضوع مورد جستجو
2- موتورهای جست و جو اهمیت صفحات وب را بر اساس میزان لینک به آن طبقه بندی می کنند .
3- چنانچه لینک بیشتری در سایر پایگاه ها ثبت کنید رتبه بالاتری کسب خواهید کرد .