طراحی و مدیریت وب سایت

سیستم های مدیریت محتوا

با رشد چشمگير اينترنت در سالهاي اخير ، همه شاهد قدرت و اثرگذاري اينترنت بر جوامع مختلف بوده ايم . ايجاد دوگونه مديريت آنهم در اينترنت در سطوح وبلاگها و وب سايتها يكي از برترين گونه هاي استفاده از اينترنت به شمار مي آيد . وبلاگ ها به دلايل شخصي بودن و داشتن فضايي بسيار اندك ، اكثر براي نوشته هاي مورد نياز اشخاص استفاده مي گردد . وجود وب سايتها در اين بين ، جداي از نامحدوديت هاي مديريتي ، را مي توان بهترين شكل حضور در اينترنت دانست . در اين ميان استفاده از سيستم هاي مديريت محتوا يا CMS  تحولي بسيار عظيم در اينترنت ايجاد كرد .
CMS  مخفف عبارت : Content Management System  است كه به تعبيري ايجاد ، مديريت و نمايش محتوا آن هم در يك وب سايت مي باشد . سيستم هاي مديريت محتوا يا همان CMS  در صورتي برترين به شمار مي آيند كه امكان ايجاد ، سازماندهي و مديريت محتواي يك سايت در آن آسان باشد . در سيستم هاي مديريت محتوا يا CMS  ، تمام امكانات و ضمائم مختلف آنها بر روي انبار مركزي آن ذخيره و در هنگام كاربا آن ، بخش يا بخش هايي را مي توان حذف ، اضافه يا تغيير داد.
Magento   برترين و قويترين CMS  مديريتي براي ايجاد يك وب سايت كامل فروشگاهی می باشد، PhpBB   برترين نسخه مديريتي براي مديريت يك تالار گفتگو ، Wordpress سيستمي براي ايجاد وبلاگ شخصي با صفحاتي نامحدود و 4Image Gallery  می باشد.

پست های مرتبط



طراحی و مدیریت وب سایت

شرکت ها و راهبرد نامگذاری وب سایت ها

بدون شک نام یک وب سایت می تواند نقش مهمی را در جذب مشتریان جدید و حفظ آنان ایفا کند. از این رو انتخاب صحیح یک دامین مرتبط با فعالیت های سازمان می تواند میزان بازدید از آن سایت را به طور چشمگیری افزایش دهد.

طراحی و مدیریت وب سایت

چند رسانه ای و وب سایتها

تقویت غیر قابل انکار تمامی سرگرمیهایی که بوسیله چند رسانه ایها ایجاد شده است وجه عمومی وب را برای ما محبوب تر کرده است . ویدئو ، انیمیشن و صدا تاثیر گذار است، و همه اینها زمانی آغاز شد که چند رسانه ایها به عنوان بستر بزرگی از فن آوری اطلاعات توسعه پیدا کرد و سرگرمیهای جذاب زیادی به رسانه ای که بطور نسبی یک رسانه بر پایه اطلاعات می باشد اضافه شد .