طراحی و مدیریت وب سایت

35 اشتباه در وب سایت که باعث نابودی کسب و کار شما خواهد شد

بعد از بازدید هزاران وب سایت درطول این سالها می توانم اذعان کنم که بسیاری از سایت هایی که با هدف کسب و کار راه اندازی شده اند همچون قایق های کوچکی در دریای بزرگ وب گم شده اند.

وب سایت شما انعکاس مستقیمی از وضعیت شما و کسب و کارتان است. ظاهر سایت شما شاخص مهمی برای تخمین ارزشی است که شما برای وب سایت تان قائل هستید. به عبارت دیگر اگر وب سایت شما در نگاه اول حرفه ای و جذاب به نظر نرسد نشانگر ارزش پایین محصولات یا خدمات شما خواهد بود.

در رویکردی دیگر ممکن است شما یک وب سایت عالی با طراحی خوب و محصولات یا خدمات با کیفیت داشته باشید اما بارگذاری آن زمان زیادی به طول بی انجامد در این حالت نیز همچنان ارزش تجاری وب سایت شما بسیار پایین است.چرا؟ زیرا مشتریان بالقوه  شما در انتظار نخواهند نشست و در نهایت کسب و کار شما رونق نخواهد یافت.

نکته قابل ملاحظه دیگرکه  از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است مسئله محتوای سایت شما می باشد. زمانی که یک نفر در وب به گشت و گذار و جستجو می پردازد و از طرق مختلف برای بازدید وارد سایت شما می شود برای این کار دلیلی دارد. سایت شما چیزی ارائه می دهد که آنها به دنبال آن می گردند که می تواند شامل محصولات, خدمات و یا اطلاعاتی باشد که شما در سایت خود گنجانده اید و بازدید کنندگان به همین دلیل برای تماشای آن جذب شده اند.

اگر آنها چیزی را که به دنبالش هستند در سایت شما نیابند سریعا سایت شما را ترک می کنند و به سایت دیگری مراجعه خواهند کرد. اگر شما می خواهید که بازدیدکنندگانتان در سایت شما بمانند برای آنها مطالب و محتوای مناسبی را با سازماندهی خوبی و چذابی فراهم کنید. برای آنها دلیل و بهانه ای را بوجود آورید تا علاقه مند شوند دیگر صفحات وب سایت شما را نیز مطالعه کنند و در آینده نیز به شما مراجعه کنند.

با توجه به مطالب بالا در زیرلیستی از اشتباهات نابود کننده وب سایت های کسب و کار ارائه می شود.

üکندی زمان بارگذاری

üجلوه ظاهری ضعیف

üمشکلات دستوری و املایی در محتوا

üعدم داشتن اطلاعات برای برقراری ارتباط با شما

üضعف محتوایی از نظر کمی و کیفی

üلینک ها یا عناصر گرافیکی غیر فعال

üمشکلات سازگاری با مرورگر های مختلف

üسرعت کم بارگذاری عناصر گرافیکی

üحجم زیاد گرافیک سایت

üاستفاده زیاد از امکان مرور عمودی در صفحه

üاستفاده بیش از حد از تصاویر انیمیشن

üاستفاده بیش از حد از خطوط و تصاویر گرافیکی برای جدا کردن بخش های مختلف صفحات

üبولتهای انیمیشنی

üپس زمینه  ای که باعث حواس پرتی بازدیدکننده شود

üتعداد زیاد بنر

üضعف در کاربرد قاب ها

üاستفاده از قلم خیلی ریز با خیلی بزرگ

üپیام های نا خواسته ای که در صفحات کوچک باز می شوند و در اصطلاح پاپ آپ نام دارند

üاستفاده بیش از حد از کدهای جاوا و اسکریپت ها

üضعف در طراحی و کاربرد جداول

üسازماندهی نامناسب ساختار ظاهری صفحه

üتفاوت اساسی در پس زمینه یا طراحی هر یک از صفحات به گونه ای که احساس کنیم به سایت جدیدی وارد شده ایم.

üپخش موسیقی به صورت اتوماتیک

üدرهم و بر هم بودن مطالب در صفحه

üتبلیغات زیاد

üپیام های تبریک و خوش آمد گویی بزرگ در صفحه

üتنوع زیاد رنگ ها در متن

üعدم استفاده از متا تگ ها

üپیغام غیر فعال بودن سایت با عبارت در دست ساخت

üمتن های متحرک در status bar

üاستفاده ای قلم های مختلف در یک صفحه

زمانی را صرف بررسی دقیق این نکات در سایت خود کنید و آن را با سایتی که فکر می کنید حرفه ای است مقایسه نمایید. زمان بارگذاری سایت خود را بسنجید. مشتریان شما منتظر نخواهند نشست. وقت آنها با ارزش است.

طراحی سایت ساده و خوب می تواند فروش سایت شما را تضمین کند اگر فروش سایت شما آنچنان که انتظار دارید نیست جدا وقتی را برای ارزیابی سایت خود قرار دهید و در آن تغییراتی به اجرا درآورید پیش از آنکه برای تبلیغات آن وقت و پول خود را صرف کنید.

پست های مرتبططراحی و مدیریت وب سایت

شرکت ها و راهبرد نامگذاری وب سایت ها

بدون شک نام یک وب سایت می تواند نقش مهمی را در جذب مشتریان جدید و حفظ آنان ایفا کند. از این رو انتخاب صحیح یک دامین مرتبط با فعالیت های سازمان می تواند میزان بازدید از آن سایت را به طور چشمگیری افزایش دهد.

طراحی و مدیریت وب سایت

چند رسانه ای و وب سایتها

تقویت غیر قابل انکار تمامی سرگرمیهایی که بوسیله چند رسانه ایها ایجاد شده است وجه عمومی وب را برای ما محبوب تر کرده است . ویدئو ، انیمیشن و صدا تاثیر گذار است، و همه اینها زمانی آغاز شد که چند رسانه ایها به عنوان بستر بزرگی از فن آوری اطلاعات توسعه پیدا کرد و سرگرمیهای جذاب زیادی به رسانه ای که بطور نسبی یک رسانه بر پایه اطلاعات می باشد اضافه شد .

نظرها