حالت توسعه دهنده (حالت خطایابی)

حالت توسعه دهنده (یا حالت خطایابی) به شما امکان دسترسی به ابزارهای اضافی و پیشرفته را می دهد.

فعالسازی از طریق تنظیمات

این قابلیت را از طریق ماژول تنظیمات عمومی> تب ابزار توسعه دهنده، با کلیک بر روی گزینه "فعالسازی حالت توسعه دهنده" فعال کنید.


فعال کردن حالت توسعه دهنده (همراه با امکانات) توسط توسعه دهندگان استفاده می شود. فعال کردن حالت توسعه دهنده (همراه با امکانات تست) توسط توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان استفاده می شود. 

فعالسازی از طریق افزونه مرورگر

به تنظیمات و برنامه های افزودنی مرورگر وب خود بروید و Odoo Debug را جستجو کنید. پس از نصب افزونه، یک نماد جدید در نوار ابزار شما نشان داده می شود. برای برنامه افزودنی Odoo Debug، یک کلیک یک نسخه عادی از حالت توسعه دهنده را فعال می کند، و دو کلیک حالت توسعه دهنده (همراه با امکانت تست) را فعال می کند.

مجددا برای غیرفعال کردن آن، از یک کلیک استفاده کنید.فعالسازی از طریق آدرس اینترنتی

در URL ، ?debug=1 یا debug=true ? را بعد از وب اضافه کنید. برای غیرفعال کردن حالت خطایابی، به جای آن debug=0? را اضافه نمایید.


نکته: سایر حالت های توسعه دهنده برای توسعه دهندگان در دسترس است: debug=assets ? حالت توسعه دهنده (همراه با امکانات) را فعال می کند و debug=tests? حالت توسعه دهنده (همراه با امکانات تست) را فعال می کند. 

ابزار توسعه دهنده

شما می توانید از طریق آیکون کفشدوزک   " باز کردن ابزار توسعه دهنده" که  در سربرگ صفحات شما قرار دارد،  به ابزارهای حالت توسعه دهنده دسترسی داشته باشید. این منو حاوی ابزارهای اضافی است که برای درک یا ویرایش داده های فنی مانند نماها یا عملیات مفید هستند.

منو شامل برخی از موارد مفید مانند: 

  • ویرایش کنش

  • مدیریت فیلترها

  • ویرایش نما: فهرست

  • نمایش فیلدها

  • و خیلی بیشتر.