سطوح دسترسی

ابتدا "حالت توسعه دهنده" را فعال کنید، سپس به تنظیمات عمومی> کاربران و شرکت‌ها> گروه ها بروید:

گروه ها

هنگام انتخاب گروه‌ها، کاربر می‌تواند بر اساس سطوح دسترسی، به گروه‌ها دسترسی داشته باشد، همچنین جزئیات قوانین و موروثی گروه‌ها تنها هنگامی که به منوی گروه مربوطه مراجعه می‌کنید، قابل مشاهده خواهد بود.  گروه‌ها برای تعریف قوانین در قالب مدل‌ها در یک برنامه ایجاد می‌شوند.

 در  تب کاربران، لیست کاربران موجود قابل مشاهده است، کاربرانی که دارای سطوح دسترسی مدیریتی هستند، به رنگ سیاه نشان داده می‌شوند. 

سطوح دسترسی با جزئیات

تب موروثی

موروثی به این معنی است که کاربرانی که به این گروه اضافه می‌شوند، به صورت خودکار به گروه‌های زیر افزوده می‌شوند. در مثال زیر، کاربرانی که به گروه رویدادها دسترسی دارند به وب سایت/ ویرایشگر محدود و رویدادها / کاربر نیز دسترسی دارند.

تب موروثی

تب سطوح دسترسی

قوانین سطوح دسترسی، سطح اول حقوق است. فیلد مدل، نام فنی است که به یک مدل داده می‌شود. برای هر مدل، گزینه‌های زیر را بر اساس نیاز سازمان‌تان، برای کابران فعال کنید:

  • دسترسی خواندن: مقادیر آن موضوع فقط توسط کاربر قابل مشاهده است.

  • دسترسی نوشتن: مقادیر آن موضوع توسط کاربر قابل ویرایش است.

  • دسترسی ایجاد: مقادیر برای آن موضووع می‌تواند توسط کاربر ایجاد شود.

  • دسترسی حذف: مقادیر آن موضوع توسط کاربر قابل حذف است.

تب سطوح دسترسی

تب قوانین رکورد

به عنوان لایه دوم قوانین ویرایش و قابلیت مشاهده، می‌توان قوانین رکورد را تشکیل داد. آن‌ها حقوق دسترسی را رونویسی یا صلاح می‌کنند. یک قانون رکورد با استفاده از دامنه ( دامنه‌ها شرایطی هستند که برای فیلتر کردن یا جستجوی داده‌ها استفاده می‌شوند)  نوشته می‌شود. بنابراین، یک عبارت دامنه، لیستی از شرایط است.
برای هر قانون، گزینه‌های زیر را می‌توانید انتخاب کنید: اعمال برای خواندن، نوشتن، ایجاد و حذف.

تب قوانین رکورد

تب یادداشت ها

در تب یادداشت‌ها می‌توانید یادداشت‌هایی را در مورد گروه مربوطه اضافه کنید.

تب یادداشت ها

نکته مهم

ایجاد تغییرات در سطوح دسترسی می‌تواند تأثیر زیادی در پایگاه داده داشته باشد. به همین خاطر، به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که اطلاعات کافی در مورد دامنه‌های اودوو ندارید، با تحلیل‌گر تجاری سازمان یار یا تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.