اودوو ، کاربر را کسی تعریف کرده است که برای انجام کارهای روزمره به پایگاه داده دسترسی دارد. شما می‌توانید به تعداد مورد نیاز کاربر اضافه نمایید و برای محدود کردن نوع اطلاعاتی که هر کاربر می‌تواند دسترسی داشته باشد، قوانینی اعمال کنید. کاربران و حقوق دسترسی می‌توانند در هر مرحله اضافه و تغییر کنند.


افزودن کاربران

به تنظیمات عمومی> کاربران> مدیریت کاربران بروید و بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید.

 افزودن کاربران

ابتدا نام کاربر جدید، آدرس ایمیل (آدرسی که کاربر جدید برای ورود به نمونه اودوو استفاده خواهد کرد) و یک تصویر اضافه کنید.

در تب سطوح دسترسی، گروه و برنامه‌هایی که این کاربر می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و استفاده کند را انتخاب نمایید. لیست برنامه‌های نشان داده شده براساس برنامه‌های نصب شده بر روی پایگاه داده است.

تب سطوح دسترسی

هنگامی که شما ویرایش صفحه را انجام دادید و بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کردید، ایمیل دعوت نامه به طور خودکار به کاربر ارسال می‌شود (همچنین می‌توانید به صورت دستی با کلیک بر روی دکمه "ارسال ایمیل دعوت"،  دعوت نامه را به کاربر ارسال نمایید) کاربر باید برای پذیرفتن دعوت نامه، ابتدا بر روی آن کلیک کند و سپس وارد سیستم شود.

برای مشاهده انواع کاربران، ابتدا حالت توسعه دهنده را از مسیر تنظیمات عمومی> تب ابزار توسعه دهنده> کلیک بر روی گزینه "فعال سازی حالت توسعه دهنده"، فعال کنید:

فعال سازی حالت توسعه دهنده  

گزینه‌های پورتال و همگانی به شما امکان انتخاب حق دسترسی را نمی‌دهند. اعضای پورتال، دسترسی‌های ویژه‌ای دارند (از قبیل قوانین رکورد و منوهای محدود شده). آن‌ها معمولاً متعلق به گروه‌های اودوو نیستند.


چند شرکتی

فیلد چند شرکتی برای شما امکان تنظیم دسترسی کاربران به پایگاه داده‌های شرکت‌های مجاز و پیش فرض را فراهم می‌کند.

چند شرکتی