Document topics

نمای کلی

شرایط مختلفی در اودوو وجود دارد که می تواند برای  نامگذاری بارکد  مفید باشد. یکی از موارد مهم شناخته شده، پایانه فروش است، در آنجا محصولات صورت عمده فروخته می شوند. همچنین مشتریان می توانند محصولات خود را مقیاس بندی کرده و بارکد چاپ شده را برای چسباندن بر روی محصول، دریافت کنند. این بارکد حاوی وزن محصول بوده و به محاسبه قیمت بر اساس وزن کمک می کند.

نحوه ایجاد نامگذاری بارکد جدید

اودوو از قابلیت نامگذاری بارکد پشتیبانی می کند، این قابلیت نگاشت و تفسیر اطلاعات رمزگذاری شده را تعیین می کند. می توانید نامگذاری بارکد خود را در حالت توسعه دهنده پیکربندی کنید.

توجه داشته باشید:

برای پیکربندی نام گذاری بارکد، ابتدا حالت توسعه دهنده را از طریق ماژول تنظیمات عمومی> تب ابزار توسعه دهنده> کلیک بر روی گزینه "فعال سازی حالت توسعه دهنده"، فعال کنید.بعد از فعالسازی حالت توسعه دهنده، به ماژول انبار> پیکربندی>  نامگذاری بارکد بروید و بر روی دکمه "ایجاد" کلیک نمایید:


 

برای ایجاد قانون جدید، بر روی گزینه "افزودن سطر" کلیک نمایید:

 


در ویزارد باز شده، اولین قدم تعیین نام قانون است، به عنوان مثال بارکد وزنی با 3 عدد اعشاری. سپس باید نوع نامگذاری بارکد را مشخص نمایید، در اینجا ما باید نوع را بر اساس محصول وزن شده انتخاب کنیم: 

الگوی بارکد عبارتی منظم است که ساختار بارکد را تعریف می کند. در این مثال عدد 21، محصولاتی را تعریف می کند که قانون بر روی آنها اعمال خواهد شد، اینها اعدادی هستند که بارکد محصول باید با آنها شروع شود. 5 "نقطه" شماره بارکد محصول است و فقط برای شناسایی محصول مورد نظر استفاده می شود. "N" نشانگر یک عدد و "D" تعریف اعشاری است.


رمزگذاری اجازه می دهد تا رمزگذاری بارکدی را که می خواهید قانون بر روی آن اعمال شود،  تعیین کنید .

نکته: به لطف توالی می توانید قوانین مختلفی تعریف کرده و اولویت آنها را ترتیب دهید. اولین قانونی که با بارکد اسکن شده مطابقت دارد، در ابتدا اعمال خواهد شد.

پیکربندی محصول

 1. بارکد محصول باید با "21" شروع شود.

 2. 5 تا "نقطه" تعداد دیگری از بارکد محصول شماست که به شما اجازه می دهد محصول را شناسایی کنید.

 3. بارکد باید حاوی 0 باشد، جایی که شما D یا N را تعریف کرده اید. در اینجا باید 5 صفر تنظیم کنیم، زیرا "21… .. {NNDDD}" را در الگوی بارکد پیکربندی کرده ایم.

 4. در EAN-13، آخرین شماره یک شماره چک است، از یک ایجاد کننده EAN13 استفاده کنید تا بدانید در مورد محصول شما چه رقمی باید باشد.


اگر ماکارونی شما 2 کیلوگرم وزن داشته باشد، بارکد زیر را برای شما چاپ می کند: 2112345015002. اگر این بارکد را در پایانه فروش یا هنگام دریافت محصولات در برنامه بارکد خود اسکن کنید، اودوو به طور خودکار برای ماکارونی 2 کیلوگرمی سطر جدیدی ایجاد خواهد کرد.


 

انواع قانون
 • محصول قیمت گذاری شده: به شما امکان می دهد محصول را شناسایی کرده و  قیمت مورد استفاده آن را در پایانه فروش مشخص کنید.

 • محصول تخفیف داده شده: به شما امکان می دهد در هر تخفیف اعمال شده یک بارکد ایجاد کنید.  می توانید محصول خود را در پایانه فروش اسکن کرده و سپس بارکد تخفیف را اسکن کنید، با این کار تخفیف بر روی قیمت عادی محصول اعمال خواهد شد.

 • محصول وزن شده: به شما امکان می دهد محصول را شناسایی کرده و وزن آن را مشخص نمایید، این قانون هم در پایانه فروش (که در آن قیمت براساس وزن محاسبه می شود) و هم در انبار استفاده می شود.

 • مشتری: به شما امکان می دهد مشتری را شناسایی کنید،  به عنوان مثال در برنامه وفاداری استفاده می شود.

 • صندوق دار: به شما امکان می دهد هنگام ورود به پایانه فروش (POS)، صندوقدار را شناسایی کنید.

 • مکان: به شما امکان می دهد مکان را در یک انتقال شناسایی کنید. (هنگامی که ویژگی چندین مکان فعال باشد).

 • بسته: به شما امکان می دهد هنگام فعالسازی ویژگی "بسته ها" ، بسته های موجود در انتقال را شناسایی کنید.

 • محصول واحد: به شما امکان می دهد یک محصول را برای پایانه فروش و انتقال شناسایی کنید.

نکته: وقتی الگوی بارکد شامل * باشد، به این معنی است که می تواند حاوی هر عدد کاراکتر باشد، و آن کاراکترها می توانند شامل هر عددی باشند.