فعالسازی بارکدها در اودوو

با استفاده از ویژگی های اسکنر بارکد، می توانید در زمان هایی که معمولاً بین صفحه کلید، ماوس و اسکنر از دست می رود، کنترل و صرفه جویی کنید. باید بارکد ها را به صورت استاندارد به محصولات، مکان های برداشت و غیره نسبت دهید. این قابلیت به شما کمک می کند تا با کنترل صحیح نرم افزار با اسکنر بارکد، موثر و کارآمدتر کار کنید.

پیکربندی

برای استفاده از این ویژگی، ابتدا باید گزینه "بارکد خوان" را از طریق ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات> تب بارکد، فعال کرده، سپس برای اعمال تغییرات، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید.


پیکربندی بارکدهای محصول

به راحتی می توانید از طریق ماژول انبار، بارکدها را به محصولات مختلف خود اختصاص دهید. برای انجام این کار، بر روی گزینه "پیکربندی بارکدهای محصول" کلیک کنید:


اکنون می توانید از طریق کلیک بر روی هر یک از محصولات، بارکد مورد نظر را برای تک تک آنها به طور جداگانه اختصاص دهید، سپس در فرم محصول بارکدی که از این مسیر برای محصول اختصاص داده اید، می توانید مشاهده کنید:


 

توجه: توجه داشته باشید بارکد را مستقیماً در گونه های محصول اضافه کنید، نه در محصول قالب. در غیر این صورت نمی توانید آنها را از یکدیگر متمایز کنید.

همچنین می توانید مستقیما از طریق فرم محصول> تب اطلاعات عمومی بارکد را به محصول مربوطه اختصاص دهید:

پیکربندی بارکد مکان ها

این قابلیت هنگامی که شما چندین مکان را مدیریت کنید، بسیار مفید خواهد بود. در این صورت می توانید برای هر مکان بارکد ویژه ای اختصاص دهید. بارکد مکانها را از طریق ماژول انبار> پیکربندی> مدیریت انبار> مکان ها، تنظیم کنید:


 همچنین می توانید بارکد اختصاص داده شده به مکانها را، از طریق زیر منوی چاپ> بارکد مکان به راحتی چاپ کنید:


فرمت های بارکد

در اکثر محصولات خرده فروشی از بارکد EAN-13 استفاده می شود. شما باید در ازای دنباله کد EAN به انجمن بین المللی شماره گذاری مقاله پرداخت کنید.

از آنجا که اودوو از هر رشته به عنوان بارکد پشتیبانی می کند، شما می توانید همیشه قالب بارکد خود را برای استفاده داخلی تعریف کنید.