امروزه مدل کسب و کار اشتراک ها بسیار محبوب تر شده است. آیا تعجب می کنید چرا؟

برای  مشتریان، راحتی در کارهایشان ارزشمند است: 

  • اشتراک ها روند کار را ساده تر می کنند. در واقع، مشتریان هرگز لازم نیست به یاد داشته باشند که هر ماه سفارشات خود را تمدید کنند، آنها می توانند با استفاده از ماژول اشتراک اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) به راحتی این فرآیند را آسان کنند.

  • اشتراک ها به مشتریان کمک می کنند تا در بودجه خود باقی بمانند.

برای کسب و کارها، ارزش در توانایی پیش بینی درآمدهای مکرر نهفته است:

  • اشتراک ها باعث کاهش سرعت ریزش مشتری و افزایش قابل توجهی در حفظ مشتری می شوند.

  • اشتراک ها امنیت پرداخت بسیار بالاتری را برای تجارت شما فراهم می کنند. آنها با تضمین درآمد ماهانه و افزودن ارزش به تجارت شما، جریان مداوم درآمد را تثبیت و حفظ می کنند.

تمرکز بر روی فروش همراه خدمات عالی، از بازدیدکنندگان راضی تا مشتریان راضی

اشتراک های اودوو به شما کمک می کند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. قالب های اشتراک می تواند به شما کمک کند فاکتورهای مکرر ایجاد کنید و با سرعت بالایی تمدید ها را مدیریت کنید. با استفاده از اودوو امکان ایجاد، ویرایش و مدیریت قالب های اشتراکتان فراهم خواهد شد.

ابتدا ماژول اشتراک ها را از برنامه های اودوو نصب کنید.


پیکربندی

به ماژول اشتراک ها> پیکربندی> قالب های اشتراک ها بروید. به طور پیش فرض، اودوو دو نوع اشتراک به شما پیشنهاد می کند (MON - اشتراک ماهیانه، در مقابل YEA- اشتراک سالیانه). همچنین می توانید اشتراک های جدیدی با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"، ایجاد کنید.


نکته مهم: هنگام نصب برنامه اشتراک ها، به صورت خودکار و یکپارچه ماژول فروش و صدور فاکتور هم نصب می شود.

اولین قالب خود را ایجاد کنید

می توانید قالب های از قبل ایجاد شده را ویرایش کنید و یا با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"، قالب جدیدی ایجاد کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به قالب خود یک نام بدهید. پس از آن دوره صورت حساب را انتخاب کنید و مشخص کنید آیا می خواهید برای مشتریان خود در هر روز، هفته، ماه یا سال فاکتور صادر کنید. در فیلد مدت، تعیین کنید که آیا اشتراک باید برای همیشه ادامه یابد (تا زمانی که به صورت دستی بسته شود) یا برای مدت زمانی مشخص. 

همچنین می توانید برای هر قالب انتخاب کنید که آیا مشتریان شما می توانند اشتراک های خود را ببندند یا خیر. در صورت فعال بودن، می توانید محدودیت بسته شدن خودکار را تعیین کرده و گزینه های گروه اشتراک و روزنامه را تعیین کنید.

در فیلد ایجاد فاکتور اگر گزینه "ارسال" یا "ارسال و تلاش برای شارژ" را انتخاب نمایید یک فیلد با عنوان "ایمیل فاکتور" ظاهر خواهد شد.  این قسمت به شما امکان می دهد قالب ایمیل فاکتور را به قالب های اشتراک خود اضافه کنید.


توجه داشته باشید

در هر قالب، می توانید شرایط و ضوابط خود را در تب "شرایط و ضوابط"  اضافه نمایید. تعیین شرایط و ضوابط برای تعیین نکات مهم قراردادی بین مشتریان و فروشندگان (مانند پرداخت، سیاست بازپرداخت، لغو، شکایت و غیره) ضروری است.


در نهایت، اگر می خواهید از وضعیت سالم بودن اشتراک خود مطلع شوید، می توانید فیلترهای خود را ویرایش و ایجاد کنید. در تب "وضعیت" تعریف کنید این اشتراک در وضعیت خوب (دامنه مورد استفاده برای تغییر وضعیت کانبان اشتراک با امتیاز "خوب") و یا در وضعیت ناسالم (دامنه مورد استفاده برای تغییر وضعیت کانبان اشتراک با امتیاز "بد") قرار دارد. سیستم به طور خودکار تمام رکوردهای مربوط به این فیلترها را خلاصه می کند و شما می توانید با یک کلیک آنها را مدیریت کنید.


نکته: پس از ایجاد قالب های اشتراک خود، حتماً اسناد ما را در مورد نحوه ایجاد، ویرایش و مدیریت محصولات اشتراک خود، برای تکمیل جریان فروش، بررسی کنید.