تبدیل سرنخ ها به فرصت

فرصت، یک سرنخ گواهی شده است. این قابلیت ویژه دارای معیارهای خاصی بوده و انگیزه بالایی برای تجارت یا احتمال بسته شدن زیاد را نشان می‌دهد، شما باید تیزبینی و مهارت کافی را از بازدید کنندگان خود دریافت کنید.

به طور پیش فرض، اگر فرصتی در کانال فروش دارید، هنگامی که شخصی از صفحه وب سایت "  تماس با ما  " با شما تماس می‌گیرد یا یک ایمیل، به آدرس ایمیل از پیش تعریف شده شما ارسال می‌کند، این تماس‌ها و ایمیل‌ها ممکن است منجر به ایجاد سرنخ شود.

پیکربندی

شما می‌توانید به جای ایجاد فرصت، سرنخ‌ها را جمع‌آوری کنید و قبل از تبدیل آن‌ها به فرصت، مرحله صلاحیت سرنخ‌ها را تنظیم کنید. این ویژگی به طور پیش فرض در همه تیم‌های فروش شما اعمال می‌شود. اما شما می‌توانید آن را برای تیم‌های خاص از فرم پیکربندی مشخص و اعمال کنید.

برای این کار به ماژول CRM > پیکربندی > تنظیمات > تب CRM  بروید و گزینه " سرنخ‌ها " فعال کنید:

تبدیل سرنخ ها به فرصت  

ایجاد سرنخ‌ها

اکنون برای مشاهده/ ایجاد سرنخ‌ها، به ماژول  CRM > سرنخ‌ها بروید :

ایجاد سرنخ ها


نحوه تبدیل یک سرنخ به فرصت

هنگامی که روی یک سرنخ کلیک می‌کنید، گزینه‌ای برای تبدیل آن به یک فرصت خواهید داشت و باید تصمیم بگیرید که آیا هنوز باید به همان تیم / شخص اختصاص داده شود یا نه، و شاید تصمیم به ایجاد یک مشتری جدید داشته باشید.


اگر شما در حال حاضر یک فرصت با آن مشتری در اودوو دارید، نرم افزار اودوو به طور خودکار شما را با این فرصت ادغام خواهد کرد. به همین ترتیب، به طور خودکار اگر مشتری از قبل وجود داشته باشد، به شما پیشنهاد می دهد که در صورت وجود مشتری، به مشتری موجود پیوند دهید.


ایجاد پیش فاکتور فروش

 برای ایجاد پیش فاکتور برای این فرصت، بر روی دکمه "پیش فاکتور جدید" کلیک کنید، سپس مانند تصاویر زیر مراحل بعدی را طی کنید:

ایجاد پیش فاکتور فروش

 


ادغام فرصت ها

همچنین اودوو به طور خودکار پیشنهاد ادغام فرصت ها را در صورت داشتن آدرس ایمیل یکسان ارائه می دهد. هنگام ادغام فرصت ها، اودوو اطلاعات را در فرصتی که ابتدا ایجاد شده است، ادغام می کند و به اطلاعات موجود در اولین فرصت اولویت می دهد. خیالتان راحت باشد هیچ اطلاعاتی از دست نمی‌رود: داده‌های فرصت ادغام شده در بخش چت و فیلدهای اطلاعاتی برای دسترسی آسان ثبت می‌شوند.


 اگر خودتان یک مورد تکراری در سرنخ یا فرصت ها پیدا کردید، می توانید آن ها را ادغام کنید، حتی اگر سیستم آن را پیشنهاد نکند. برای این منظور، ابتدا از نمای فهرست فرصت ها یا سرنخ هایی را که می خواهید ادغام کنید انتخاب کنید و  سپس بر روی " عمل" کلیک کرده وگزینه ادغام را انتخاب نمایید:


نکته : همچنین امکان ادغام بیش از 2 فرصت یا سرنخ وجود دارد.