با فروش یک محصول یا خدمات دیجیتالی رضایت مشتری را سریعا دریافت می کنید. با این حال، برای خرید بیشتر، باید سخت تلاش کنید تا مشتریان زیادی را جذب نمایید. مسلما این کار هم زمان بر است و هم هزینه دارد. اما راه آسان تری نیز برای شما وجود دارد آن هم این است که مشتریان خود را برای خرید اشتراک، متقاعد کنید. با این کار، درآمد خود را به حداکثر می رسانید و جریان نقدی را ساده تر می کنید. شما می توانید هر نوع محصول یا خدمات را از طریق مدل تجاری اشتراکی بفروشید.

اولین پیش فاکتور خود را ایجاد کنید:

قبل از ایجاد اولین پیش فاکتور، حتماً اسناد ما را در مورد نحوه ایجاد و مدیریت  قالب های اشتراک  و نحوه  افزودن محصولات اشتراک  به قالب های اشتراک، بررسی کنید.

مهم: این مراحل برای ایجاد جریان اصلی فروش با استفاده از اشتراک های اودوو الزامی است.


به ماژول فروش بروید و یک پیش فاکتور جدید ایجاد کنید. سپس، مشتری را انتخاب کرده و محصول مورد نظر را اضافه کنید. دقت داشته باشید محصولی را که قبلاً به عنوان محصول اشتراک پیکربندی کرده اید، انتخاب نمایید.


برای ایجاد پیش فاکتور جدید بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید:


زمانی که پیش فاکتور شما آماده شد، می توانید آن را برای مشتریان خود ارسال و تایید کنید. بهتر است ابتدا پیش فاکتور را از طریق دکمه "ارسال با ایمیل"، برای مشتریان خود ارسال کنید، سپس آن را تایید کنید.

با کلیک بر روی دکمه "پیش نمایش مشتری"، شما به پیش نمایش فرمی که مشتریان هنگام دریافت پیش فاکتور مشاهده خواهند کرد، هدایت می شوید:

 

از آنجا که مشتریان شما سه گزینه دارند: (امضا و پرداخت، نظر، رد) می توانند با کلیک بر روی "امضا و پرداخت"  پیش فاکتور را امضا و پرداخت کنند، با کلیک بر روی "نظر"  باز خورد خود را ثبت کنند و یا با کلیک بر روی گزینه "رد" پیش فاکتور را رد کنند. اگر فرض کنیم که مشتری بر روی "امضا و پرداخت" کلیک کرده باشد، در این صورت می توانید پیش فاکتور را در ماژول فروش بررسی و تأیید کنید.

مدیریت اشتراک ها از طریق سفارش های فروش

پس از تایید پیش فاکتور، پیش فاکتور شما به یک سفارش فروش تبدیل می شود و یک دکمه جدید در سمت چپ صفحه با عنوان "اشتراک ها" ظاهر خواهد شد. در واقع، اشتراک به طور خودکار ایجاد خواهد شد.

 

با کلیک بر روی دکمه "اشتراک ها"، می توانید وضعیت اشتراک را که   "در جریان" است، در نوار وضعیت مشاهده کنید. اکنون شما در صفحه سه گزینه مشاهده خواهید کرد: پیش فاکتور تمدید، فروش محصولات پیشنهادی، بستن .


در سمت راست، می توانید وضعیت اشتراک را مشاهده کنید. وقتی اشتراک جدید است و از اشتراک های اودو ایجاد می شود، وضعیت پیش نویس است. هنگامی که سفارش فروش "تایید" می شود، وضعیت در جریان است. در نهایت، هنگامی که مشتری تصمیم می گیرد اشتراک خود را ببندد، وضعیت به  بسته شده تغییر می یابد.


اگر کاربر برای بستن اشتراک خود بر روی دکمه "بستن" کلیک کند، یک ویزاد مانند تصویر زیر برای او ظاهر خواهد شد که در آن باید دلیل بستن اشتراک خود را ارائه دهد.