اودوو در نسخه جدید خود یک برنامه صرفه جویی در فضا معرفی کرده است. ماژول پاکسازی داده ها  (Data Cleaning)   ، ماژول جدیدی که برای جابجایی تمام اسناد و داده های غیرضروری از حافظه کامپیوتر طراحی شده است و به عنوان ابزاری کار می کند که همه اسناد را مرتب و بررسی کرده و موارد تکراری را پیدا می کند. با استفاده از این ماژول، داده های تکراری را می توان به راحتی از سیستم حذف کرد.

ماژول پاکسازی داده های اودوو ای آر پی چیست؟

اودوو در آخرین نسخه خود یک برنامه پاکسازی داده (Data Cleaning) را معرفی کرده است تا پاک کردن داده ها را به راحتی با یک کلیک حل کنید. این ماژول می تواند با ماژول های مدیریت منابع انسانی ، مدیریت ارتباط با مشتری ، اسناد ، مخاطبان و بسیاری از ماژول های دیگر ادغام شود. این به شما کمک می کند تا از بهم ریختگی اسناد یا تکراری بودن، جلوگیری کنید.

در این راهنما عملکردهای برنامه پاکسازی داده ها را بررسی خواهیم کرد. برای استفاده از قابلیت های این ماژول، ابتدا باید آن را از برنامه های اودوو نصب کنید:داشبورد پاکسازی داده ها

با کلیک کردن بر روی ماژول پاکسازی داده ها، مستقیما به داشبورد ماژول هدایت خواهید شد. در داشبورد، لیست اسناد تکثیر شده به راحتی قابل ردیابی است. در سمت راست داشبورد، می توانید قوانین را مشاهده نمایید.   قانون ها، شرط تعیین شده برای پیدا کردن اسناد تکثیر شده هستند. 

نحوه پیکربندی قوانین

برای پیکربندی قوانین، اگر به ماژول پاکسازی داده ها> پیکربندی بروید، در زیر منوی کشویی، قوانین را مشاهده خواهید کرد:   قانون پاک سازی داده ها به دو روش قابل تنظیم است:

 • قانون حذف تکثیر

 • قانون پاکسازی فیلد

هنگامی که بر روی قانون "حذف تکثیر" کلیک کنید، به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که در آنجا می توانید با بررسی قوانین، قوانین حذف تکثیر را پیکربندی کنید.

ماژول پاکسازی داده اودوو، قوانین حذف تکثیر از جمله برچسب CRM، مخاطبان، کشور، استان کشور، صنعت، سرنخ / فرصت و غیره را ارائه می دهد:ایجاد قوانین حذف تکثیر

ابتدا فیلدهای مورد نیاز را بررسی کنید:سپس بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید. در فرم ایجاد می توانید نام مدل، دامنه، حذف تکثیر، حالت ادغام (آیا می خواهید به صورت دستی ادغام شود یا خودکار)، آگاه سازی کاربران (لیست کاربران برای آگاه سازی هنگامی که رکوردهای جدید برای ادغام وجود دارد) را تعیین کنید. همچنین به شما امکان می دهد فاصله زمانی که باید آگاه سازی مربوط به تکثیر را دریافت نمایید را تعیین کنید. پس از پر کردن داده ها، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک نمایید:هنگامی که بر روی "حذف تکثیر" کلیک کنید، به لیست تکثیر هدایت خواهید شد:پیکربندی پاکسازی فیلد

از قوانین پاکسازی فیلد، می توان برای پاکسازی فیلدها استفاده کرد. در اینجا می توانید قوانین از قبل ایجاد شده را فعال نمایید و یا با کلیک بر روی دکمه "ایجاد" ، قانون جدیدی را ایجاد کنید:

 
در فرم ایجاد نامی برای مدل، حالت پاکسازی، آگاه سازی کاربران و قوانین را تعیین کنید. در نهایت بعد از وارد کردن داده ها، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک نمایید:  اکنون  با کلیک بر روی "حذف تکثیر" ، جزئیاتی شامل تاریخ ایجاد سند، نام مدل یا فیلد، مقادیر فیلد و تعداد اسنادی که از همان فیلد استفاده می کنند را دریافت خواهید کرد.


  این همچنین به یافتن مخاطبان مشابه کمک می کند. شما در اینجا دو گزینه دارید:
  • ادغام: با کلیک بر روی دکمه "ادغام" ، فرآیند ادغام پس از درخواست تایید انجام خواهد شد.

  • انصراف: با کلیک بر روی دکمه "انصراف"، سند کنار گذاشته می شود.

   

   


  پاکسازی فیلد

  با کلیک کردن بر روی گزینه "پاکسازی فیلد" ، به صفحه رکوردهای پاکسازی داده ها هدایت خواهید شد، که در آن جزئیات شناسه رکورد، نام رکورد، فیلد، جزئیات جاری و عملیات پیشنهاد شده را دریافت خواهید کرد: