نحوه ارتباط موثر در تیم با استفاده از کانال

شما می توانید برای سازماندهی بحث ها بین تیم ها، دپارتمان ها، پروژه ها و یا گروه های دیگری که مستلزم ارتباطات منظم هستند، از کانال استفاده کنید. 


ایجاد کانال عمومی و خصوصی

دو نوع کانال عمومی و خصوصی در منوی بحث و گفتگو وجود دارد.

  •  نشانگر کانال عمومی است.

  •  نشانگر کانال خصوصی است.

فقط مدیر می تواند کانال عمومی را با دسترسی نوشتن ایجاد کند تا برای همه افراد سازمان، قابل مشاهده باشد. در مقابل، کانال خصوصی را هر کاربری می تواند ایجاد کند و به صورت پیش فرض، فقط برای کاربرانی که به کانال دعوت می شوند، قابل مشاهده است.


یک کانال عمومی زمانی بهترین استفاده را دارد که بسیاری از کارمندان نیاز به دسترسی به اطلاعات (مانند اطلاعیه های شرکت) داشته باشند، در حالی که یک کانال خصوصی می تواند زمانی که اطلاعات باید به گروه های خاص محدود شود (مانند یک بخش خاص) استفاده شود. 


پیکربندی کانال‌ها

شما می توانید نام، توضیحات، حق دسترسی، اشتراک خودکار و ارسال ایمیل را از تنظیمات> #channel-name پیکربندی کنید. تغییر دسترسی به کانال به شما امکان می دهد تا کنترل کنید که کدام گروه، چه کانالی را می تواند مشاهده کند. قابل مشاهده کردن یک کانال برای همه کاربران، کاربران دعوت شده و یا کاربران یک گروه کاربری انتخاب شده برای شما امکان پذیر است. توجه کنید که اجازه به "همه" برای دنبال کردن کانال خصوصی، به کاربران دیگر امکان مشاهده و پیوستن را می دهد.


حریم خصوصی و اعضا

چه کسی می‌تواند فعالیت‌های گروه را دنبال کند؟ نرم افزار بحث و گفتگو به شما امکان کنترل گروه هایی که می توانند به کانال دسترسی داشته باشند را می دهد. توجه داشته باشید که اجازه دادن به همه کاربران برای دنبال کردن یک کانال خصوصی، به سایر کاربران امکان مشاهده و پیوست آن را می دهد.

اگر فقط افراد دعوت شده را انتخاب کرده اید، برای افزودن اعضای خود به تب اعضا بروید، یا از طریق صفحه اصلی ماژول بحث و گفتگو، ابتدا کانال را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه "دعوت" کلیک نمایید. 


برای گروه منتخب کاربران، گزینه "اشتراک خودکار گروه ها" به طور خودکار اعضای مورد نظر را به عنوان دنبال کننده اضافه می کند. توجه کنید که آنها می توانند در صورت لزوم اشتراک خود را به طور دستی مدیریت کنند.


استفاده از کانال ها همانند لیست ایمیل ها

انتخاب ارسال پیام از طریق ایمیل، کانال را طوری پیکربندی می کند که به عنوان یک لیست پستی رفتار کند. فعال کردن این گزینه به شما امکان می دهد این کانال را تعدیل کنید، به این معنی که پیام ها قبل از ارسال باید تایید شوند. در تب تایید میتوانید هر تعداد مدیر که نیاز دارید انتخاب نمایید و اعلان های خودکار را برای این افراد فعال نمایید.

"ارسال دستورالعمل به مشترکین جدید" را علامت بزنید تا به صورت اتوماتیک دستورالعمل ها به افراد تازه وارد ارسال شوند.


نحوه تنظیم لیست ایمیل ها

یک کانال را می توان طوری پیکربندی کرد که به عنوان لیست ایمیل استفاده شود. از  تنظیمات>   #channel-name ، ایمیل مورد نظر را تعریف کنید. سپس کاربران می توانند به کانال، پست ارسال کنند و در صورت انتخاب،  با استفاده از ایمیل تعریف شده، آگاه کننده هایی دریافت کنند. آیکون پاکت در کنار نام کانال در لیست نمایش داده می شود تا نشان دهد که کانال از طریق ایمیل، پیام ها را ارسال خواهد کرد.


 

پیدا کردن یک کانال

اگر کانالی را در پیشخوان نمی بینید، می توانید لیست کانال های عمومی را برای یافتن کانال صحیح جستجو نمایید و یا با کلیک روی آیکون +، یک کانال جدید ایجاد کنید.


همچنین، شما می توانید بر روی عنوان کانال ها کلیک نموده تا لیستی از تمام کانال های عمومی را مشاهده کنید. این امر به کاربر امکان می دهد تا به صورت دستی به کانال بپیوندد و از یک صفحه نمایش واحد، کانال های عمومی را ترک کند.


استفاده از فیلتر برای حرکت در منوی بحث و گفتگو

شما می توانید چندین فیلتر را اعمال نموده و برای استفاده بعدی، فیلترها را ذخیره کنید.  wildcardها با استفاده از کاراکتر  " _ "  جستجو می شوند تا wildcard دارای کاراکتر واحد نشان داده شود.