چگونه علاوه بر داده‌های خود از صفحه گسترده گوگل استفاده کنم؟

در صفحه گسترده گوگل، داشبوردهای سفارشی‌ای ایجاد کنید که داده‌ها را مستقیما با استفاده از فرمول صفحه گسترده از اودوو بازیابی کند. می‌توانید از آن برای ایجاد طرح‌های پورسانتِ فروش، بودجه‌ها، پیش‌بینی‌های پروژه و بقیه موارد استفاده کنید. فرمول‌ها به زبان پایتون نوشته شده اما نیازی به مهارت‌های برنامه‌نویسی نیست.

پیکربندی

از طریق تنظیمات عمومی> ادغام، درایو گوگل و صفحه گسترده گوگل را فعال کنید. گزینه‌های کد احراز هویت و دریافت کد احراز هویت هم‌اکنون در دسترس است.


حالا برای اینکه حساب گوگل خود را به اودوو لینک کنید، کافی است به قسمت دریافت کد احراز هویت بروید و  حساب گوگل خود را انتخاب کنید. سپس رمز عبور خود را وارد کنید، کد را کپی کرده و در فیلد کد احراز هویت جایگذاری کنید.

ایجاد یک صفحه گسترده جدید

در برنامه CRM، مثلا به  علاقه‌مندی‌ها رفته و روی افزودن به صفحه گسترده گوگل کلیک کنید.


یک صفحه گسترده به طور خودکار در درایو گوگل شما ایجاد خواهد شد.

نکته: هنگام باز کردن این فایل جدید، اودوو به طور خودکار، یک صفحه دیگر را با عنوان آموزش/راهنما پیرامون چگونگی استفاده از صفحه گسترده گوگل ایجاد می‌کند.

برنامه‌ها

شما برای استفاده از صفحه گسترده گوگل در اودوو دو فرمول متفاوت دارید:

  • بازیابی داده‌ها

  • بازیابی مجموع گروه‌بندی شده

هشدار: گوگل  درایو    زمان اجرای اسکریپت‌ها را محدود می‌کند؛ در صورتی که تحویل داده‌های درخواستی شما زمان زیادی طول بکشد، ممکن است با پیام خطا مواجه شوید. هیچ محدودیت خاصی برای مقدار داده وجود ندارد، چرا که زمان پاسخگویی اودوو بستگی به چندین عامل دارد- البته، خوانش داده‌های مربوط به چندین هزار رکورد است که این عوامل را  قابل قبول نشان می‌دهد.

بازیابی داده‌ها

فرمول تئوریک معادل فرمول زیر است = oe_browse (table;columns;filters;orderby:limit) که در صورتی که می خواهید اطلاعات بدون گروه‌بندی نمایش داده شود از این فرمول استفاده می‌شود (برای مثال: هر سفارش فروش در پایگاه داده). برخی از آرگومان‌های فوق را در جدول زیر ببینید:


بازیابی مجموع گروه‌بندی شده

فرمول تئوریک معادل فرمول زیر است= oe_read_group (table;columns;group_by;filters;orderby:limit).

 استفاده از آن برای زمانی  است که می‌‌خواهید مجموع داده‌ها را نمایش دهید ( برای مثال، جمع کل فاکتور شده). برخی آرگومان‌ها را در جدول زیر ببینید:


 دیگر کاربردها

ترکیب داده‌های اودوو با داده‌های صفحه گسترده، افزودن فرمول‌های مرسوم و ایجاد نمودارها و جداول پویا.