مقدمه

در اودوو شماره سریال ها و سری ساخت ها در سیستم عملکردی شباهت هایی دارند اما از نظر عمل متفاوت هستند. هر دو در ماژول های  انبار ،  خرید و  فروش  مدیریت می شوند.


  • سری ساخت مربوط به تعداد خاصی از محصولاتی است که دریافت کرده اید و به طور کلی در یک بسته ذخیره می شود.

  • شماره سریال ها ، شماره های شناسایی هستند که به طور خاص به یک محصول اختصاص داده می شود تا بتوانند تاریخچه آن را از زمان دریافت تا تحویل و پس از فروش رهگیری کنند.

چه زمانی باید از سری ساخت / شماره سریال ها استفاده کرد؟

  • سری ساخت برای محصولاتی که به تعداد زیاد دریافت می کنید، مناسب است و سری ساخت می تواند در گزارش گیری، کنترل کیفیت یا هرگونه اطلاعات دیگر کمک کند. سری ساخت به شناسایی تعدادی قطعه کمک می کند که دارای خطای تولید هستند.  برای مثال  می تواند برای تولید دسته ای لباس یا غذا مفید باشد.

  • شماره سریال برای مواردی که ممکن است به خدمات پس از فروش نیاز داشته باشند، مانند تلفن های هوشمند، لپ تاپ، یخچال و هر دستگاه الکترونیکی مناسب است. بسته به نحوه مدیریت این محصولات، می توانید از شماره سریال صاحب کارخانه یا خودتان استفاده نمایید.

چه زمانی نباید از سری ساخت / شماره سریال ها استفاده کرد؟

ذخیره محصولات مصرفی مانند رول آشپزخانه، دستمال کاغذی، خودکار در سری ساخت ها به هیچ وجه مفهومی ندارد، زیرا احتمال کمی وجود دارد که بتوانید آنها را به دلیل خطای تولید برگردانید. از طرف دیگر،  اختصاص دادن شماره سریال به هر محصول یک کار زمان بر است که فقط در مورد مواردی که دارای گارانتی و/یا خدمات پس از فروش هستند، در نظر گرفته می شوند. برای مثال گذاشتن شماره سریال روی نان اصلاً منطقی نیست.

حتما بخوانید:   کار با شماره سریال ها

ارتباط با ما +
چت آنلاین
تماس با ما
دفتر تبریز: 041-51288000
دفتر تهران: 021-91012569
درخواست مشاوره و یا دمو