حساب کاربری من

در این بخش از پورتال، تمام ارتباطات بین شما و سازمان یار را پیدا خواهید کرد: اسنادی مانند پیش فاکتورها، سفارش‌های فروش، فاکتورها و اشتراک‌ها و غیره.


توجه داشته باشید: برای دسترسی به این بخش، باید با نام کاربری و رمز ورود خود به سازمان یار وارد شوید. اگر قبلاً وارد سیستم شده‌اید، فقط بر روی نام خود در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و "حساب کاربری من" را انتخاب نمایید.


حساب کاربری من

پیش فاکتورها

در اینجا تمام پیش فاکتورهای ارسال شده توسط سازمان یار را پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال، می‌توانید پس از افزودن یک برنامه کاربردی یا کاربر به پایگاه داده، یا برای تمدید قرارداد، یک پیش فاکتور برای شما ایجاد شود.


 پیش فاکتورها

ستون "معتبر تا"، تاریخی را که پیش فاکتور تا آن تاریخ معتبر است را نشان می‌دهد. پس از آن تاریخ، پیش فاکتور "لغو شده" خواهد بود. با کلیک بر روی پیش فاکتور، تمام جزئیات پیشنهاد شده مانند مانند قیمت‌گذاری و سایر اطلاعات مفید را مشاهده خواهید کرد.

سفارش های فروش

تمام خریدهای شما در سازمان یار (پیش فروشی (Upsells)، تم‌ها برنامه‌ها و غیره) در این بخش ثبت می شود.


 سفارش های فروش

با کلیک بر روی سفارش فروش، می‌توانید جزئیات محصولات خریداری شده را بررسی کرده و پرداخت را پردازش کنید.

فاکتورها

تمام فاکتورهای اشتراک و سفارش‌های فروش شما، برچسب‌ها وضعیت مبلغ سررسید در صورت حساب پرداخت فاکتور قابل مشاهده خواهد بود.

در صورت تمایل به دیدن اطلاعات بیشتر، پرداخت فاکتور یا بارگیری نسخه PDF سند، تنها کافی است بر روی "فاکتور" کلیک کنید.


 فاکتورها

تیکت ها

هنگامی که از طریق [UNKNOWN NODE title_reference] تیکت ارسال می‌کنید، تیکت شما ایجاد می‌شود. در اینجا می‌توانید تمام تیکت‌هایی را که باز کرده‌اید، مکالمات بین شما و نمایندگان و وضعیت‌ها و شناسه‌ها (# Ref) تیکت‌ها را پیدا کنید.


تیکت ها

اشتراک ها

از این قسمت می‌توانید به اشتراک‌های خود با سازمان یار دسترسی پیدا کنید. صفحه اول اشتراک‌ها و وضعیت آن‌ها را به شما نشان می‌دهد.


اشتراک ها

با کلیک بر روی اشتراک، به تمام جزئیات مربوط به برنامه خود دسترسی پیدا خواهید کرد: تعداد برنامه‌های خریداری شده، اطلاعات صورتحساب و روش پرداخت.


توجه

در تاریخ فاکتور بعدی، اگر اطلاعات پرداختی ارائه نشده باشد یا کارت اعتباری شما منقضی شده باشد، وضعیت اشتراک شما به "تمدید" تغییر می‌کند. سپس 7 روز فرصت خواهید داشت تا روش پرداخت معتبری را ارائه دهید. پس از این تأخیر ، اشتراک بسته خواهد شد و دیگر نمی‌توانید به پایگاه داده دسترسی پیدا کنید.

بسته‌های موفقیت

با یک بسته موفقیت طرف همکار، به شما یک متخصص اختصاص داده شده است که به شما در حل مشکلات و سفارشی‌سازی موارد خواسته شده کمک می‌کند. به عنوان بخشی از اجرای اولیه، گردش کار خود را بهینه کنید. این ساعات هرگز منقضی نمی‌شوند و به شما امکان می‌دهد هر زمان که به پشتیبانی نیاز داشتید از آن‌ها استفاده کنید.


توجه: همچنین اگر به اطلاعاتی در مورد نحوه مدیریت پایگاه داده خود نیاز دارید، به مدیریت آنلاین پایگاه داده مراجعه کنید.

حذف حساب خود از سازمان یار

برای حذف حساب خود، باید با خدمات پشتیبانی ما تماس بگیرید.

توجه:  اگر می‌خواهید یکی از پایگاه های داده خود را حذف کنید، به  مدیریت پایگاه داده آنلاین مراجعه کنید.

 

توجه

اگر می‌خواهید به طور رسمی درخواست حذف کلیه اطلاعات متصل به آدرس ایمیل خود را طبق مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) کنید، لطفاً یک ایمیل به info@tashilgostar.com ارسال کنید.