برای هر سازمان تجاری، مدیریت مخاطبین امری بسیار ضروری است. مخاطبین در اجرای سرنخ به مشتری، طرفهای همکار به تأمین کنندگان، گردش بی نقص و بی وقفه تجارت، بسیار مهم هستند. با کمک ماژول مخاطبین اودوو، به راحتی می توانید همه تراکنش های پرداخت شده بین مخاطبین تجاری را رهگیری کنید. ماژول مخاطبین با دیگر ماژول های اودوو یکپارچه شده است و با استفاده از آن می توانید به راحتی همه چیز را مدیریت کنید. 


در مرحله اول، برنامه  ماژول مخاطبان را از برنامه های اودوو نصب کنید.

به محض ورود به داشبورد، مخاطبین از قبل ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد:برای ایجاد مخاطب جدید، روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید:در صورت ایجاد، می توانید تمام اطلاعات اساسی مربوط به مخاطب - تصویر، نام، آدرس، شماره تماس، ایمیل، برچسب ها، خریدار/ فروشنده است، جزئیات حسابداری و.. را اضافه کنید. 


بر اساس اودوو شما دو نوع مخاطب دارید:

 • فردی

 • شرکتی

در تب مخاطبان و آدرس ها

در اینجا شما می توانید با اضافه کردن نام، آدرس، تلفن، موبایل، ایمیل، نشانی،  یادداشت ها و غیره مشتری جدید خود را کاملاً پیکربندی کنید.در تب خرید و فروش

فیلد ها شامل:

 • فروشنده: کاربر داخلی مسئول این مخاطب است.

 • روش تحویل: روش تحویل پیش فرض مورد استفاده در سفارش فروش.

 • دوره های پرداخت: این شرط پرداخت به جای شرط پیش فرض برای سفارش های فروش و فاکتورهای مشتری استفاده خواهد شد.

 • لیست قیمت: درمورد فروشهای طرف همکار از این لیست قیمت به جای لیست پیش فرض استفاده خواهد شد.

 • بارکد: برای شناسایی این مخاطب از پایانه فروش از بارکد استفاده کنید.

 • موقعیت مالی: موقعیت مالی تعیین کننده مالیات/ حسابهای این مخاطب است.


در تب حسابداری

 • بانک: نام بانک، جایی که مشتری حساب های خود را در آنجا نگه می دارد.

 • شماره حساب: شماره حساب ثبت شده مشتری.

 • حساب دریافتنی: این حساب به عنوان حساب دریافتنی طرف همکار جاری به جای حساب پیش فرض استفاده می شود.

 • حساب پرداختنی:  این حساب به جای حساب پیش فرض، به عنوان حساب پرداختنی برای طرف همکار جاری استفاده خواهد شد.


 در تب   یادداشت های شخصی

یادداشت شخصی یک ویژگی کاربردی است که بدون ایجاد مزاحمت به کاربران دیگر، نظر خود را مطرح می کنید. اگر می خواهید به جای اینکه پیام شما برای همگان ظاهر شود، تنها به یک فروشنده خاص اطلاع دهید، می توانید یک یادداشت شخصی در فرم مخاطب درج کنید.


 

در تب تخصیص طرف همکار

در اینجا می توانید موقعیت جغرافیایی، سطح طرف همکار، بازبینی طرف همکار را ارائه دهید.در تب عضویت

شما می توانید تیک بزنید که آیا مخاطب "عضو رایگان" است، و وضعیت عضویت فعلی را مشخص کنید، همچنین اگر کاربر در شرکت عضو جدید است، می توانید در آنجا جزئیات عضویت را اضافه کنید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات معتبر، برای اعمال تغییرات، روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید..


 

بازنگری همه جلسات در یک نگاه

از فرم مخاطب، می توانید جلسات برنامه ریزی شده با یک مخاطب را به راحتی مرور کنید.از طریق کلیک بر روی آیکون تقویم در بالای صفحه، بلافاصله به تب جلسات هدایت خواهید شد، جایی که می توانید دعوت نامه ها را ارسال کنید و اطلاعات مفیدی را اضافه کنید .همچنین از آنجا می توانید همه چیز را با تقویم گوگل هماهنگ کنید. 


 

فیلترکردن داده ها

با بازگشت به داشبورد، می توانید   گزینه های  "فیلترها"  و  "گروه بندی بر مبنای"  مشاهده کنید. برای مرتب سازی سریع داده های مورد نیاز، از فیلترهای قدرتمند که در بالای صفحه قرار دارند استفاده کنید.


با استفاده از گزینه  "گروه بندی بر مبنای" ، می توانید مخاطبین را بر اساس فروشنده، صنعت، شرکت، کشور، به راحتی گروه بندی کنید. از طریق کلیک بر روی  "افزودن گروه سفارشی" ، می توانید پارامترهای جدیدی را برای فیلتر کردن داده ها وارد کنید.


 

بازنگری سریع تعاملات تجاری

از فرم مخاطبان، به راحتی می توانید به (درخواست های پیش فاکتور، سفارشات فروش و سفارشات خرید) دسترسی پیدا کنید. حتی می توانید سوابق کاملی از هر مشتری را که شامل کل مبلغ فاکتور شده و معوق است را مشاهده نمایید.با کلیک بر روی آیکون "فروش" به صفحه فروش ها پیش فاکتور ها هدایت خواهید شد: