یک تقویم برنامه ریزی و اطلاع رسانی، شرکت ها را قادر می سازد تا یک برنامه زمانبندی و برنامه ریزی موثر داشته باشند تا در جنبه های مختلف عملیات شرکت به طور موثر اعمال شود. پلت فرم اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) ماژول تقویم جداگانه ای اختصاص داده است که به کاربران امکان می دهد فعالیت ها، برنامه جلسات، وظایف و جنبه های عملیاتی را برنامه ریزی کنند تا کاربران با بهره وری از زمان و کارآیی، امکان کنترل و مدیریت بر عملیات شرکت داشته باشند.

ماژول تقویم به کاربران امکان می دهد فعالیت هایی را که در شرکت یا خارج از شرکت انجام می دهند، برنامه ریزی کنند. هنگامی که کاربر وارد افزونه می شود، می تواند در داشبورد جلسات برنامه ریزی شده بر اساس روز، هفته، سال را مشاهده کند. این قابلیت  به کاربران امکان می دهد عملیات را بر اساس پیش نیاز دوره خود مرتب کنند.  با انتخاب روز یا ساعت مربوطه کاربر می تواند جزئیات جلسات، شخص مسئول و شرکت کنندگان را در فعالیت مربوطه مشاهده کند. همچنین عملیات فیلترهای مختلفی به صورت پیش فرض و موارد قابل سفارشی وجود دارد که به کاربران امکان می دهد داده ها را برای مشاهده موارد ضروری، فیلتر کنند.کاربر می تواند با کلیک بر روی تاریخ، جلسه یا فعالیتی را به تاریخ مربوط اختصاص دهد. هنگام کلیک بر روی یکی از روزها، یک ویزارد مانند تصویر زیر در صفحه برای کاربران ظاهر خواهد شد. در اینجا کاربر می تواند خلاصه ای از جلسات را اضافه کند، سپس بر روی گزینه ایجاد کلیک کند و یا برای ویرایش جزئیات، بر روی دکمه "ویرایش" کلیک کند:اگر کاربر گزینه "ویرایش" را انتخاب کند، یک ویزارد مانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد که در آن کاربر می تواند یک موضوع برای جلسه و شرکت کنندگان در جلسه را اضافه کند. با انتخاب نام از لیست مخاطبان، می توان چندین شرکت کننده را تعیین کرد. اگر مدت جلسه بیش از یک روز طول بکشد، در پنجره جزئیات کاربر می تواند یک تاریخ شروع و یک تاریخ پایان را ارائه دهد. درصورتی که چند ساعت طول بکشد، کاربر می تواند گزینه "کل روز" را غیرفعال کرده و مدت زمان آن را در اضافه نماید. علاوه بر این، کاربر می تواند جزئیات دقیق مکان جلسه، چندین برچسب و یادآوری هایی را که باید قبل از شروع جلسه ارسال شود، در این فرم مشخص کند.در تب "تنظیمات" ویزارد باز شده، کاربر می تواند جلسه را به صورت دوره ای، سیاست حفظ حریم خصوصی درباره اینکه چه کسی می تواند جزئیات را ببیند و نمایش زمان به چه صورت باشد (آزاد / مشغول)، تعیین کند.قرار ملاقات های آنلاین

از آنجا که گزینه تقویم در اودو در زمینه های مختلف برنامه ریزی و زمان‌بندی کارهای شرکت به کاربر کمک می کند، ماژول تقویم به شما این امکان را می دهد تا قرار ملاقات های آنلاین انجام شده را که می تواند بر اساس کارمندان و مشتریان برنامه ریزی شود، تنظیم کند. با نصب ماژول قرار ملاقات از پلت فرم اودوو ، کاربر می تواند قرارهای ملاقات آنلاین را بر روی ماژول تقویم برنامه ریزی کند.

از داشبورد اصلی ماژول تقویم> قرار ملاقات های آنلاین، می توانید به نمای قرار ملاقات های آنلاین دسترسی پیدا کنید. در اینجا کاربر می تواند کلیه قرار ملاقات ها را مشاهده کند و با استفاده از دکمه "ایجاد"، قرارملاقات آنلاین جدیدی ایجاد کند: 


در فرم ایجاد، کاربر می تواند نام قرار ملاقات را ارائه دهد. در تب برنامه ریزی و منوی در دسترس بودن، کاربر می تواند مدت زمان قرارملاقات و قرار ملاقات را بر اساس زمان و روز مشخص کند. علاوه بر این، مدت زمان "امکان لغو" را قبل از شروع قرار ملاقات، منطقه زمانی و مکان یادآورها، روش تخصیص (یعنی چگونه کارمندان به جلساتی که مشتریان در وب سایت شما رزرو می کنند، اختصاص می یابند _ روشهای تخصیص را می توان به عنوان کارمندان تصادفی انتخاب کرد یا مشتری می تواند یکی را انتخاب کند) و محدود کردن کشورها را تعیین کند.

در منوی کارکنان موجود ، کاربر می تواند کارمندانی را که در اختیار شرکت ها هستند، با کلیک بر روی گزینه "افزودن سطر" ، در قرار ملاقات اختصاص دهد:

 


بازه های زمانی قرار ملاقات مربوطه را می توانید در تب بازه های زمانی مشخص شده با کلیک بر روی گزینه "افزودن سطر" همراه با روز و ساعات شروع اضافه کنید:در تب سوالات، می توانید سوالاتی در مورد قرار ملاقات، با کلیک بر روی گزینه "افزودن سطر" شرح دهید:


با کلیک بر روی "افزودن سطر"، یک ویزارد مانند تصویر زیر در صفحه برای کاربر ظاهر خواهد شد. در فرم ایجاد سوال، کاربر می تواند سوال خود را اضافه کرده و نوع سوال را انتخاب کند. محل نگهدارنده را مشخص نماید و گزینه پاسخ الزامی را درصورت نیاز فعال کند. در صورت انتخاب گزینه چک باکس (چندین جواب)، کاربر می تواند پاسخ های عملیاتی را اختصاص دهد.


در تب پیام ها، کاربر می تواند پیام های ایجاد شده سفارشی را هنگام معرفی و تأیید قرار ملاقات برای مشتری اختصاص دهد:


ادغام تقویم گوگل

از آنجا که تقویم گوگل یکی از پرکاربردترین برنامه های شناخته شده در سراسر جهان است، سیستم عامل اودوو به کاربر اجازه می دهد برنامه های تقویم گوگل را با اودوو ادغام کند. این امر در انجام دادن عملیات های قرار ملاقات از طریق تقویم گوگل و همچنین پلتفرم اودوو بسیار سودمند خواهد بود.

ابتدا   تقویم گوگل را از برنامه های اودوو نصب کنید. پس از نصب برنامه، از طریق ماژول تنظیمات عمومی> تب ادغام، گزینه "تقویم گوگل" را فعال کرده و برای اعمال تغییرات بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید. با فعالسازی این ویژگی، کاربر باید فیلدهای شناسه مشتری و رمز کاربر  را برای ادغام، پر کند.


در صورت بروز هرگونه خطا یا سوال در مورد یکپارچه سازی موثر تقویم گوگل با سیستم عامل اودوو، کاربر می تواند با کلیک بر روی گزینه " آموزش "، راهنمای تقویم گوگل را مطالعه کند.گزارش ها

کاربر می تواند از طریق ماژول تقویم برای قرار ملاقات های آنلاین و همه قرار ملاقات ها گزارش تحلیلی ایجاد کند. گزارش های قرار ملاقات را می توان از دو جنبه ایجاد کرد: یکی فقط برای قرار ملاقات های آنلاین و دیگری برای همه قرار ملاقات هایی که در سیستم عامل توصیف شده اند. این قابلیت اودوو به کاربران اجازه می دهد تا گزارشات قرار ملاقات ها را به صورت گرافیکی (نمودار خطی، میله ای، دایره ای)، لیست یا تقویم مشاهده کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند با استفاده از گزینه های پیش فرض و قابل سفارشی سازی معیار ها و گروه‌بندی بر مبنای، گزارش های مختلف تحلیلی و همچنین کمی را بر اساس نیاز شرکت/ سازمانشان ایجاد کنند.