مدیریت حمل و نقل اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) ، ابزار عملیاتی پیشرفته ای برای وسایل نقلیه در یک شرکت است. این ابزار مدیریتی پیشرفته و یکپارچه، بخشی از هر پلتفرم اودوو است که می تواند بصورت سفارشی تنظیم شود تا بر روی پارامترهای عملیاتی شرکت ها کار کند.


ماژول حمل و نقل در جنبه های مختلف عملیاتی کمک می کند از جمله:

  • مدیریت وسیله نقلیه

  • ثبت

  • تخصیص وسیله نقلیه

  • نگهداری رکوردها

  • کیلومتر شمار

  • تعمیرات و خدمات

  • ثبت وقایع سوخت

  • ردیابی

برای استفاده از این قابلیت ها، ابتدا باید ماژول حمل و نقل را از برنامه های اودوو نصب کنید:تصویر زیر داشبورد اصلی ماژول را نشان می دهد که اطلاعات وسیله نقلیه را در مورد سطوح مختلف عملکرد از جمله ( درخواست جدید، برای سفارش، ثبت شده و منقضی شده)  عملکرد در یک شرکت نشان می دهد. این لیست می تواند با استفاده از ویژگی های پیش فرض مختلف فیلترها و گروه بندی بر مبنای به راحتی جستجو و مرتب سازی شود. این پلتفرم روش های تجسم بی شماری را برای به تصویر کشیدن اطلاعات داده است. ن مای کانبان، نمای لیست و نمای فعالیت در داشبورد ماژ<ل قابل مشاهده است:کاربر می تواند با استفاده از دکمه "ایجاد" یک وسیله نقلیه جدید در سیستم عامل ایجاد کند. نام مدل، پلاک مجوز را ارائه دهید و بر اساس نیاز از منوی کشویی برچسب ها، برچسب مورد نظر را انتخاب کنید.


در فیلد راننده کاربر می تواند راننده فعلی و همچنین راننده آتی، تاریخ تخصیص به همراه مکان نیز اضافه کند.


در زیر منوی وسیله نقلیه، کاربر می تواند جزئیات وسیله نقلیه مانند آخرین کیلومترشمار، شماره شاسی و مقادیر مختلف ذکر شده را اضافه نماید.به منوی کیلومتر شمار ها می توانید از طریق ماژول حمل و نقل> وسائط نقلیه> کیلومتر شمارها، دسترسی داشته باشید.

این منو را می توان براساس پارامترهای مختلفی که در لیست هستند مشاهده، فیلتر و سفارشی سازی کرد.پلت فرم اودوو نیاز به بومی سازی را تشخیص می دهد و به کاربران اجازه می دهد برندهای مختلف خودرو را بر اساس منطقه عملیاتی ایجاد کنند. تقریباً تمام برندهای بین المللی به طور پیش فرض در سیستم عامل ذکر شده اند. اما می توانید با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"، تولیدکنندگان جدیدی نیز ایجاد کنید.

ماژول حمل و نقل> پیکربندی> تولیدکنندگانکاربر می تواند نام و تصویر برند را اضافه کند و سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کند. اکنون تولیدکننده جدید می تواند اتومبیل های ما را در سیستم عامل لیست کند.خدمات شاخه ای از عملیات است که در مورد مدیریت وسیله نقلیه اجتناب ناپذیر است. تمام گزینه های خدمات از جمله نوع سرویس، وسیله نقلیه، راننده، فروشنده، هزینه و سایر موارد را می توان در لیست مشاهده کرد. داده ها را می توان با استفاده از گزینه های "فیلترها" و "گروه بندی بر مبنای" پیش فرض موجود بر اساس نیاز کاربر فیلتر، گروه بندی و سفارشی سازی کرد.

ماژول حمل و نقل> وسائط نقلیه> خدماتبرای ایجاد خدمات جدید، بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید. در فرم ایجاد، توضیح، نوع سرویس، هزینه، تاریخ و فروشنده را ارائه دهید. علاوه بر این کاربر می تواند وسیله نقلیه و مقدار کیلومتر شمار اختصاص داده شده را اضافه کند، راننده به طور خودکار با انتخاب وسیله نقلیه خواهد شد.بیشتر وسایل نقلیه در یک شرکت تحت قرارداد یا اجاره کار می کنند. از داشبورد وسایل نقلیه می توانید به فهرست مخاطبین حمل و نقل دسترسی پیدا کنید. تصویر زیر لیست قراردادهای ماژول حمل و نقل را نشان می دهد.

ماژول حمل و نقل> وسائط نقلیه> قراردادهادر زیر منو، کاربر می تواند گزینه هایی برای اطلاعات بیشتر از جزئیات قرارداد از جمله تاریخ شروع و تاریخ انقضای قرارداد، وسیله نقلیه، فروشنده، راننده فعلی، هزینه تکرار شونده و.. مشاهده کنید.

همچنین کاربر می تواند با کلیک بر روی دکمه "ایجاد" قرارداد جدیدی ایجاد کند و مستقیم از فرم، قرارداد را با کلیک بر روی دکمه "بستن قرارداد" ببندد.قابلیت گزارش ماژول حمل و نقل به کاربران اجازه می دهد گزارش های مختلف تحلیلی و کمی را طبق نیاز کاربر ایجاد کنند. گزینه ها و پارامترهای پیش فرض مختلفی در دسترس است که به ایجاد و فیلتر و سفارشی سازی گزارش ها کمک می کند.

ماژول حمل و نقل> گزارش> هزینه هادر تنظیمات ماژول، اودوو یک گزینه هشدار تاریخ پایان قرارداد برای کاربران ارائه داده است که با استفاده از آن می توانید تنظیم کنید پایان قرارداد را چند روز قبل به شما یادآوری کند.

ماژول حمل و نقل> پیکربندی> تنظیمات