ماژول ناهار  یک ماژول اساسی و پرکاربرد اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) است که از آن برای مدیریت ناهارهای شرکت ها، سازمان ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و.. استفاده می کنند. از آنجا که بسیاری از سازمان ها برای منابع انسانی خود غذا تهیه می کنند، ماژول ناهار می تواند کمک بزرگی به آنها کند. با استفاده از ماژول ناهار، مدیریت تعداد کارمندان استفاده کننده از تسهیلات غذایی، مواد غذایی، سفارش ها،درخواست ها و هماهنگی مناسب با تامین کننده غذا، به راحتی امکان پذیر است. اودوو بهترین پشتیبانی را برای مدیریت مناسب همه وظایف مربوط به غذا را در این ماژول ارائه داده است. 

ابتدا باید ماژول ناهار را از لیست برنامه اودوو نصب کنید.

 ماژول ناهار

با کلیک بر روی افزونه، بلافاصله به داشبورد افزونه هدایت خواهید شد. در آنجا می توانید سفارشات ناهار هایی که از قبل ایجاد شده اند را مشاهده کنید. اودو دسته بندی سفارشات ناهار را با مجموعه ای از پارامترها آسانتر کرده است. سفارش ناهار را می توان براساس پارامترهای ذکر شده در سمت راست تعیین کرد. همچنین کاربر می تواند به لیستی از فروشندگان و دسته بندی های غذایی دسترسی داشته باشد .


محصولات

ابتدا باید محصولات را پیکربندی کنید. برای پیکربندی محصولات، به ماژول ناهار> پیکربندی> محصولات بروید:


برای ایجاد محصول جدید، بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید. در فرم ایجاد، کاربر می تواند نام محصول، تصویر محصول، دسته بندی محصول، تامین کننده پیش فرض و قیمت محصول را اضافه کند. در فیلد  "جدید است تا" می توانید اعتبار سفارش را تنظیم کنید. بعد از پر کردن فیلدهای مربوطه، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


دسته بندهای های محصول

شما می توانید از طریق ماژول ناهار> پیکربندی> دسته بندی های محصول،  دسته بندی های مختلفی ایجاد کنید:


برای ایجاد دسته بندی جدید، بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید، بعد از پر کردن فیلدهای مربوطه از جمله نام دسته بندی محصول، شرکت و .. بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


هشدارهای ناهار

در بعضی مواقع ممکن است کارمند سفارش مواد غذایی خود را فراموش کند. این امر می تواند باعث تاخیر در فرآیند سفارش و تحویل آن شود. ماژول ناهار اودوو برای جلوگیری از چنین شرایطی، ویژگی "هشدارها" را ارائه داده است. با استفاده از این ویژگی، می توانید از طریق ماژول ناهار> پیکربندی> اخطارها، پیام های هشدار را برای جلوگیری از تأخیر در ثبت سفارش ها، ایجاد کنید.

کاربر می تواند نحوه نمایش هشدارها را مدیریت کند که نمایش بر اساس ( هشدار در برنامه / اعلان گفتگو) باشد. همچنین می تواند روزهای هشدار، پیام، مکان و نمایش تا ( اعتباری که هشدار تا آن تاریخ نمایش داده می شود) را تنظیم کند.


ایجاد سفارش

سفارش های ناهار می توانید از طریق داشبورد ماژول ناهار ایجاد کنید. کاربر می تواند برای ثبت سفارش، محصولی را از فرم محصولات لیست شده در داشبورد انتخاب نماید:


هنگامی که بر روی هر یک از محصولات کلیک کنید، یک ویزارد مانند تصویر زیر در صفحه ظاهر خواهد شد، در فیلد   "توضیحات یادداشت ها" می توانید توضیحاتی در مورد حساسیت به برخی مواد یا نمک و قند موجود در غذا را اضافه نمایید. سپس بر روی دکمه "افزودن به سبد" کلیک کنید:


محصولی که به سبد خرید اضافه شده است، در زیر منوی "سفارش شما" ظاهر می شود. برای ثبت سفارش، بر روی دکمه "اکنون سفارش دهید" کلیک کنید:


بعد از ثبت سفارش یک برچسب نارنجی با عنوان "سفارش داده شده" در فرم ظاهر خواهد شد:


سفارش های امروز

مدیران می توانند برای مشاهده سفارشات ایجاد شده توسط کاربران، به  ماژول ناهار> مدیر> سفارش های امروز  بروند. مدیر با کلیک بر روی گزینه های "تایید / لغو"، می تواند سفارش ها را تایید و یا لغو کند:


سوابق سفارش های من

کاربر می تواند با استفاده از ماژول ناهار، سفارش ها و تاریخچه سفارش ها را ایجاد کند.

به ماژول ناهار> ناهار من> سوابق سفارش های من، بروید. در اینجا کاربر می تواند تمامی سفارش های خود را همراه با جزئیات دقیق از جمله تاریخ سفارش، محصول، قیمت، وضعیت محصولول و سایر موارد مشاهده کند.

سوابق سفارش های من

سوابق حساب من

کاربر می تواند از طریق ماژول ناهار> ناهار من> سوابق حساب من، حسابهای ناهار خود را نیز مشاهده کند. در اینجا جزئیات خرید، مبلغ هزینه شده، تاریخ، مبلغ کل هزینه شده قابل مشاهده است:


فروشندگان جدید ایجاد کنید

کاربر می تواند به راحتی یک فروشنده برای ماژول ناهار ایجاد کند. برای اجرای این امر، به ماژول ناهار> پیکربندی> فروشندگان بروید، سپس بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید.

ابتدا در فرم ایجاد، نام، نشانی، تامین کننده، ایمیل، تلفن، شرکت و سایر جزئیات را اضافه کنید. سپس در زیر منوی "موجود بودن" می توانید تنظیم کنید که فروشنده کدام روزها و تا کدام تاریخ در دسترس است. در زیرمنوی "سفارش ها"، می توانید فیلدهای تحویل که آیا تحویل وجود دارد یا نه، مکان و نحوه ارسال سفارش را تنظیم کنید.

ماژول ناهار - فروشندگان جدید ایجاد کنید

کنترل فروشندگان

اودوو مدیران را قادر می سازد تا همه فروشندگان را مشاهده و مدیریت کنند. برای اجرای این امر، به  ماژول ناهار> مدیر> کنترل فروشندگان بروید:

ماژول ناهار - کنترل فروشندگان

کنترل حسابها

اودوو مدیران را قادر می سازد تا همه حساب ها را مشاهده و مدیریت کنند. برای اجرای این امر، به ماژول ناهار> مدیر> کنترل حسابها بروید:

ماژول ناهار - کنترل حسابها

انتقال های نقدی

برای استفاده از این ویژگی، به ماژول ناهار> مدیر> انتقال های نقدی بروید. کاربر می تواند کلیه انتقال های نقدی را همراه جزئیات از جمله تاریخ، کاربر، توضیحات و مبلغ در این داشبورد مشاهده کند.

ماژول ناهار - انتقال های نقدی

با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"، می توانید انتقال های نقدی جدیدی ایجاد کنید. در فرم ایجاد، نام کاربر، تاریخ، مبلغ و توضیحات را اضافه کنید، سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:مکان های ناهار

کاربر می تواند مکان های ناهار را با استفاده از ماژول ناهار پیکربندی کند. برای اجرای این امر، به ماژول ناهار> پیکربندی> مکان ها بروید:

ماژول ناهار - مکان های ناهار

در اینجا می توانید مکان های از قبل ایجاد شده را مشاهده کنید. برای ایجاد مکان جدید، بر روی دکمه  "ایجاد"  کلیک کنید. در سطر ظاهر شده می توانید نام مکان، نشانی و شرکت را اضافه کرده سپس بر روی دکمه  "ذخیره"  کلیک کنید: