همانطور که می دانید اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) به دلیل انعطاف پذیری و سازگار بودن، در میان کسب و کارها بسیار  شناخته شده است. ادوو کاربر را قادر می سازد تا همه برنامه ها را متناسب با نیاز سازمانشان به هر درجه که می خواهد، تغییر دهد. این قابلیت اودوو، برنامه ها را قادر می سازد تا به راحتی با همه نیازهای شغلی سازگار باشند. با استفاده از ماژول اعضا می توانید ثبت نام در هر عضویت را صرف نظر از تعداد زیاد و کم آنها، بدون دردسر انجام دهید.

اهمیت عمده ماژول اعضا ، توانایی در پشتیبانی انواع مختلف اعضا مانند اعضای رایگان، اعضای مرتبط، اعضای پولی یا اعضای ویژه است.
علاوه بر این، ماژول عضویت می تواند به راحتی با سایر ماژول های مدیریتی مانند ماژول   فروش  و  حسابداری ادغام شود. این امر در رفع سریع موارد مربوط به فاکتور یا ارسال پیشنهاد برای تمدید عضویت کمک می کند.

ویژگی های ماژول عضویت

  • ایجاد و پیکربندی سریع محصولات عضویت

  • ایجاد اعضا

  • عضویت رایگان

  • فاکتور و پرداخت عضویت ها

  • امکان اضافه کردن پیوست ها در محصولات عضویت

برای استفاده از این قابلیت ها، ابتدا باید ماژول اعضا را از برنامه های اودوو نصب کنید:

با ورود به برنامه می توانید اعضای از قبل ایجاد شده را در نمای کلی مشاهده کنید. اما در اینجا فعلا ما هیچ عضوی ایجاد نکرده ایم و از این رو، نمای کلی عضوی را نشان نمی دهد. با کلیک بر روی دکمه "ایجاد" می توانید اعضای جدیدی ایجاد کنید:

محصولات عضویت

قبل از ایجاد اعضا، ابتدا باید محصولات عضویت را ایجاد کنیم. از طریق ماژول اعضا> پیکربندی> محصولات عضویت،  با کلیک بر روی دکمه "ایجاد" محصول عضویت خود را ایجاد کنید:

می توانید با وارد کردن داده های مورد نیاز فیلدهای موجود در فرم، پیکربندی محصول عضویت را تکمیل کنید:

شما باید نام محصول، کد محصول، دسته بندی محصول، شرکت و سایر اطلاعات خود را پر کنید. این فرم دارای بسیاری از فیلدهای الزامی از جمله مدت عضویت (مدت زمانی که عضویت آغاز خواهد شد)، هزینه عضویت (قیمت فروش محصول به مشتریان)، حساب درآمد (برای استتفاده از مقدار پیش فرض دسته بندی محصول، این فلید را خالی بگذارید) است که باید توسط کاربر پر شود.

در فرم ایجاد دو نوع فیلد توضیح و شرح فروش قابل مشاهده است. توضیحاتی که در فیلد  شرح فروش ثبت می شوند   در پیش فاکتور فروش نشان داده خواهد شد. پس از پر کردن فرم، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.


ایجاد اعضا

کاربر می تواند از طریق ماژول اعضا> اعضا>   با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"،  به راحتی در چند مرحله یک اعضای جدید ایجاد کند:

 

در فرم ایجاد، کاربر می تواند تمام اطلاعات اولیه و مخاطب ارائه شده توسط عضو را وارد کند. اعضا می توانند یک شخص (فردی) یا یک شرکت باشد.


انواع اعضا

عضویت رایگان

ماژول عضویت اودو برای ایجاد عضویت رایگان، پشتیبانی ارائه می دهد. از تب "عضویت" واقع در فرم اعضا، می توانید به گزینه های عضویت دسترسی داشته باشید.

اگر در حال ایجاد عضویت رایگان هستید، گزینه "عضو رایگان" را فعال کنید.   پس از فعالسازی، وضعیت عضویت فعلی به "عضو رایگان" تغییر می یابد. با این کار، از ایجاد فاکتور یا هر گونه پرداخت برای اعضای رایگان جلوگیری می شود و هیچ گونه فاکتور یا هرگونه پرداختی وجود نخواهد داشت.


خرید عضویت

در صورت تمایل این عضو برای خرید محصولات عضویت، بر روی "خرید عضویت" کلیک کنید. همچنین می توانید "عضو مرتبط" را تعیین کنید. عضو موجود، عضويت مربوط به دوره عضويت عضو مرتبط را دريافت مي کند.


با کلیک بر روی گزینه "خرید عضویت" یک ویزارد مانند تصویر زیر برای کاربر ظاهر خواهد شد که می تواند در آنجا عضویت و مبلغ عضویت را مشخص کرده سپس بر روی دکمه "عضویت فاکتور" کلیک کند: