افزونه Outlook CRM یک رابط است که به همراه باکس صندوق پستی اوت لوک با پایگاه داده اودوو شما ارتباط برقرار می‌کند. این افزونه به شما امکانات زیر را می‌دهد:

 • از طریق ایمیل‌های ارسالی به صندوق پستی خود سرنخ ایجاد کنید.

 • ایمیل‌های فرصت‌ها را در CRM متمرکز کنید.

 • اطلاعات مربوط به مخاطبین خود را جستجو و ذخیره کنید.

Outlook CRM

نکته: این افزونه با نسخه وب اوت لوک و همچنین برنامه‌های دسک تاپ سازگار است.


توجه داشته باشید

افزونه اوت لوک از اعتبارات IAP تکمیل خودکار طرف همکار برای جستجو و ذخیره اطلاعات مخاطبین شما استفاده می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به پاراگراف قیمت‌گذاری که در زیر توضیح داده‌ایم مراجعه کنید.


پیکربندی

ابتدا، افزونه اوت لوک باید در اودوو و اوت لوک پیکربندی شود.


فعال سازی ویژگی‌ها در پایگاه داده

برای فعال کردن این ویژگی در پایگاه داده اودوو، به ماژول CRM> پیکربندی> تنظیمات> ایجاد سرنخ بروید، و گزینه "افزونه Outlook CRM" را فعال کرده، سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید.

فعال سازی ویژگی ها در پایگاه داده  

نصب افزونه اوت لوک

می‌توانید افزونه اوت لوک را به عنوان یک افزونه سفارشی نصب کنید. برای انجام این عملیات، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به صندوق پستی Outlook خود متصل شوید، ایمیل مورد نظر را باز کرده و بر روی دکمه "More action" سه نقطه‌ای که در بالا سمت راست قرار دارد، کلیک کنید:


2. سپس در پنجره باز شده، بر روی گزینه "Get add-ins" کلیک کنید:3. در پنجره جدید، گزینه‌ای به نام "My add-ins" را انتخاب کنید، سپس در زیر منوی گزینه "+ Add a custom add-in"، بر روی "Add from URL" کلیک کنید:


My add-ins

4.  Outlook از شما می‌خواهد URL (آدرس) فایل manifest را وارد کنید. برای انجام این کار، URL که در زیر مشاهده می‌کنید را کپی کرده و سپس بر روی دکمه "OK" کلیک کنید.

https://download.odoo.com/plugins/outlook/manifest.xml5. Outlook به شما هشدار می‌دهد که افزونه مایکروسافت را تأیید نکرده است. برای تکمیل نصب بر روی "Install" کلیک کنید.

توجه: Odoo for Outlook هنوز در لیست افزونه‌های Outlook ذکر نشده است. به همین دلیل در حال حاضر نصب آن به عنوان یک افزونه سفارشی ضروری است.

افزودن میانبر برای باز کردن افزونه

به طور پیش فرض، می‌توانید افزونه  Odoo for Outlook را از فهرست "More action" باز کنید. در این بخش نحوه انتقال در کنار سایر اقدامات پیش فرض توضیح داده شده است: 1. در صندوق پستی Outlook، بر روی تنظیمات و سپس مشاهده همه تنظیمات Outlook کلیک کنید.

 2. به Settings> Mail> Customize actions> Message surface بروید، گزینه  Odoo for Outlook  تیک بزنید، سپس تغییرات را ذخیره کنید.

Odoo for Outlook

به پایگاه داده خود متصل شوید

 1.  Odoo for Outlook را می‌توانید از هر ایمیل دلخواه خود باز کنید. با این کار افزونه به عنوان پنلی در سمت راست صفحه شما باز می شود.

 2. بر روی ورود به سیستم (Login) در پایین برنامه کلیک کنید.

 3. URL پایگاه داده خود را وارد کنید و سپس بر روی Login کلیک کنید.


 به پایگاه داده خود متصل شوید

4. با وارد کردن اعتبارنامه وارد پایگاه داده خود خواهید شد. اگر از قبل با این مرورگر وارد سیستم نشده اید، این مرحله را رد کنید.

5. پیامی از شما سوال می‌کند که (آیا می‌خواهید به Outlook اجازه دهید به پایگاه داده اودوو شما دسترسی پیدا کند؟). برای تکمیل اتصال، بر روی گزینه "Allow" کلیک کنید.


توجه: ابتدا اطمینان حاصل کنید که این ویژگی را در پایگاه داده خود فعال کرده باشید، زیرا عدم انجام این کار منجر به خطای 404 می شود.

توجه داشته باشید:  این افزونه حتی اگر آن را به هیچ پایگاه داده اودوو متصل نکنید،  برخی اطلاعات را نشان می‌دهد . توجه داشته باشید که فقط تعداد محدودی از درخواست‌های افزایش مخاطب به صورت آزمایشی در دسترس است، زیرا این ویژگی به اعتبارهای پیش پرداخت نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر به قسمت قیمت‌گذاری که در زیر توضیح داده‌ایم، مراجعه کنید.

  قیمت‌گذاری

این برنامه رایگان است و برای نصب و استفاده از آن نیازی به خرید نیست. با این حال، این برنامه افزایش سرنخ را در بخش داده‌های شرکت فراهم می‌کند. این افزونه بخشی از یک خدمات پرداختی است که با عنوان "تولید سرنخ" شناخته می‌شود. همچنین به شما این امکان را می‌دهد   چه افزونه‌ای به پایگاه داده وصل کنید یا نه، می‌توانید   این خدمات را به صورت رایگان دمو کنید. پس از مدتی،  برنامه داخلی برای ادامه استفاده از این سرویس، از شما درخواست خرید اعتبار می‌کند.

قیمت گذاری

نکته: برای ادامه استفاده از این سرویس یا نادیده گرفتن این پیام و ادامه استفاده از برنامه به صورت رایگان و بدون افزایش سرنخ، می‌توانید اعتبارات بیشتری برای تولید سرنخ خریداری کنید.

خرید درون برنامه ای

تولید سرنخ یک خدمات خرید درون برنامه‌ای (IAP) است که برای استفاده از آن نیاز به اعتبارات پیش پرداخت است. هر درخواست، یک اعتبار مصرف می‌کند.

برای خرید اعتبار، به تنظیمات عمومی> تب مخاطبان> تکمیل خودکار بروید و بر روی دکمه "خرید اعتبار" کلیک کنید:


خرید درون برنامه ای  

 • اگر اعتبار شما تمام شود، تنها اطلاعاتی که هنگام کلیک روی شرکت پیشنهادی تکمیل می‌شود، لینک وب سایت و لوگوی شرکت است.

 • اگر در Odoo Online (SAAS) هستید و نسخه اینترپرایز را دارید، برای تست ویژگی از اعتبار آزمایشی رایگان بهره‌مند خواهید شد.