شروع کار با پایانه فروش Odoo 

بررسی اجمالی

نرم افزار پایانه فروش سازمان یار بر پایه ی یک رابط ساده و کاربر پسند است. نرم افزار پایانه فروش سازمان یار می تواند به صورت آنلاین یا آفلاین بر روی آیپد، تبلت آندروید یا لپ تاپ ها استفاده شود.


پایانه فروش سازمان یار کاملا با برنامه های انبار و حسابداری یکپارچه شده است. هرگونه معامله در فروش شما به صورت خودکار در حساب های سهام و حسابداری شما ثبت می شود همچنین بعد از شناسایی مشتری تراکنش های انجام شده در CRM شما ثبت می شود.


شما بدون نیاز به ادغام چندین برنامه خارجی قادر خواهید بود آمار و ارقام را در تمام فروشگاه های خود ببینید و به صورت یکپارچه استفاده کنید.


محصولات را در پایانه فروش قرار دهید

برای قرار دادن محصول در پایانه فروش کافیست، محصول مورنظر را باز کنید، در تب روی فروش بروید و کادر «قابل دسترس در (POS)» را علامت بزنید.

نکته: همچنین اگر محصول نیاز به اندازگیری وزن  داشته باشد می توانید آن را تعریف کنید.


روش های پرداخت خود را پیکربندی کنید

برای اضافه کردن یک روش پرداخت جدید برای یک پایانه فروش، به پیکربندی » پایانه فروش » یک پایانه از فروش را انتخاب کنید » به بخش پرداخت ها بروید و روی پیوند «روش های پرداخت» کلیک کنید.

اکنون می توانید روش های جدید پرداخت را ایجاد کنید. فراموش نکنید که قسمت "استفاده در پایانه فروش" را علامت بزنید.

هنگامی که روش پرداخت شما ایجاد می شود،شما از طریق  پیکربندی می توانید تصمیم بگیرید که در کدامیک از پایانه های  فروش شما می خواهید پایانه فروش را در دسترس قرار دهید.

پایانه فروش خود را پیکربندی کنید

به پایانه فروش » پیکربندی » پایانه فروش بروید و پایانه فروش خود را که می خواهید پیکربندی کنید را انتخاب کنید. از این منو، شما می توانید تمام تنظیمات پایانه فروش خود را ویرایش کنید. 


اولین جلسه PoS خود را ایجاد کنید

اولین سفارش شما

شما اکنون آماده هستید که اولین فروش خود را از طریق PoS انجام دهید. از داشبورد PoS، شما تمام نقاط فروش خود را می بینید و می توانید یک جلسه جدید را شروع کنید.

شما هم اکنون در رابط PoS وارد می شوید.

پس از اتمام سفارش، می توانید پرداخت را ثبت کنید. تمام روش های پرداخت موجود در سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود. روش پرداخت را انتخاب کنید و مبلغ دریافت شده را وارد کنید. پس از آن می توانید پرداخت را تأیید کنید.

شما می توانید سفارشات بعدی را ثبت کنید.


جلسه PoS را ببندید

در پایان روز شما جلسه PoS خود را ببندید. برای این، بر روی دکمه بستن که در گوشه سمت راست بالا وجود دارد کلیک کنید و تأیید کنید. اکنون می توانید جلسه را از داشبورد ببندید.

نکته: اکیدا توصیه می شود جلسه PoS خود را در پایان هر روز ببندید. 


پس از آن شما خلاصه ای از همه تراکنش ها را در هر روش پرداخت مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید بر روی یک خط از این خلاصه کلیک کنید تا تمام سفارشات که توسط این روش پرداخت در طول جلسه PoS پرداخت شده اند را مشاهده کنید.

اگر همه چیز درست باشد، می توانید جلسه PoS را تأیید کنید و پست های بسته را ارسال کنید.

بعد از انجام، شما جلسه PoS خود را ببندید.

نکته: برای اتصال PoS به سخت افزار با Odoo IoT جعبه، لطفا در قسمت اتصال جعبه را به پایگاه داده خود را مشاهده کنید و از جعبه IoT برای PoS استفاده کنید.