فرآیند تحویل سفارشات در سه مرحله (برداشت+بسته‌بندی+ارسال)

زمانی که یک سفارشی برای ارسال نهایی، به بخش حمل و نقل انتقال می‌یابد، نرم‌افزار سازمان‌یار به صورت پیش‌فرض برای انجام یک فرایند تک مرحله‌ای تنظیم می‌گردد. هنگامی که تمام محصولات در حالت موجود قرار بگیرند، می‌توانند در یک سفارش تحویل مجزا، ارسال شوند. از آنجایی که این فرایند ممکن است در ظاهر، بیانگر فرایند انجام شده نباشد، شرکت شما ممکن است نیاز به اتخاذ مراحل بیشتری در زمینه ارسال داشته باشد.

به وسیله فرآیند سه مرحله‌ای (برداشت+بسته‌بندی+ارسال)، اقلام برداشت شده برای ارسال، به بخش بسته‌بندی منتقل می‌شوند. سپس، کالاها قبل اینکه به دست مشتریان برسند، به محلی دیگر منتقل می‌شوند.

فعالسازی مسیرهای چند مرحله‌ای

گام اول این است که از مسیرهای چند مرحله‌ای استفاده کنید. در واقع، این مسیرها یک مکانیسم برای مرتبط ساختن عملیات مختلف را فراهم می‌کند. در چنین شرایطی، می‌توانیم مرحله برداشت را به مرحله ارسال متصل کنیم.

برای انجام مسیرهای چند مرحله‌ای، سراغ انبار، پیکربندی، تنظیمات بروید و گزینه زیر را فعال کنید. توجه کنید که برای فعال کردن این گزینه، باید حتما تیک کنار آن را بزنید. همچنین باید بدانید که فعال کردن این گزینه مکان‌های ذخیره‌سازی را هم فعال خواهد کرد.


انبار را برای ارسال، در 3 مرحله تنظیم کنید

به محض فعال کردن گزینه مسیرهای چند مرحله‌ای، می‌توانید وارد ماژول انبار> پیکربندی> انبار شوید. سپس وارد انباری شوید که از یک سیستم ارسال در سه مرحله‌، بهره‌مند هست. سپس می‌توانید گزینه بسته‌بندی و ارسال محصولات در مکان خروجی و سپس تحویل (3 مرحله) را برای مرسوله‌های خروجی، انتخاب نمایید.

فعال کردن این گزینه منجر به ایجاد دو موقعیت جدید یعنی، خروجی و منطقه بسته‌بندی خواهد شد. اگر می‌خواهید نام آن را تغییر دهید، می‌توانید به بخش انبار> پیکربندی> مکان‌‌ها بروید. حالا گزینه‌ای که می‌خواهید نام آن را تغییر دهید را انتخاب کرده و آن را به‌روزرسانی کنید.


یک سفارش فروش ایجاد کنید

در ماژول فروش، شما می‌توانید یک پیش‌فاکتور به همراه محصولات قابل ذخیره برای تحویل، ایجاد کنید. به محض تایید پیش‌فاکتور توسط شما، سه برداشت به صورت خودکار ایجاد شده و به سفارش فروش‌تان وصل خواهند شد.

اگر این گزینه را انتخاب کنید، حالا باید سه نوع برداشت متفاوت را مشاهده کنید:

  1. گرینه اول:‌ برداشت مرجع برای تعیین فرآیند برداشت.

  2. گزینه دوم: بسته‌بندی مرجع برای تعیین فرآیند بسته‌بندی.

  3. گزینه سوم: خروجی مرجع برای تعیین فرآیند ارسال.


فرآیند برداشت، بسته‌بندی و تحویل

عملیات برداشت اولین گزینه‌ای است که پردازش می‌شود و زمانی که موارد دیگر منتظر عملیات دیگر هستند، یک وضعیت آماده دارد. به محض این که عملیات بسته‌بندی به عنوان انجام شده علامت‌گذاری شود، عملیات برداشت هم آماده خواهد بود.

شما می‌توانید از اینجا وارد بخش عملیات برداشت شوید و یا از طریق داشبورد انبار، به آن دسترسی داشته باشید.


در صورتی که محصول را در انبار موجود داشته باشید، به صورت خودکار رزرو شده و می‌توانید به سادگی، سند برداشت را تایید کنید.پس از این که برداشت تایید شد، سفارش بسته‌بندی آماده پردازش خواهد بود. به لطف زنجیره و در ارتباط بودن اسناد، محصولاتی که از قبل برداشت شده‌اند، به صورت خودکار در سفارش بسته‌بندی که می‌تواند به صورت مستقیم امضا شود، رزور خواهند شد.پس از این که بسته‌بندی تایید شود، سفارش تحویل آماده پردازش خواهد بود. در اینجا مجددا، فرآیند جهت انتقال محصولات به مکان مشتریان، می‌تواند به صورت مستقیم آماده تایید شدن باشد.