فرآیند تحویل سفارشات در دو مرحله

وقتی یک سفارش وارد مرحله تحویل، برای ارسال نهایی می‌شود، سازمان‌یار روی حالت پیش‌فرض تنظیم می‌شود تا از یک عملیات تک‌مرحله‌ای استفاده کند: ‌یعنی به محض این که تمام کالاها موجود شدند، بتوانند در یک سفارش تحویل ارسال گردند.

با این حال، ممکن است فرایند تجاری شرکت شما به نوعی باشد که فرایند حمل و نقل کالاها در یک یا چند مرحله انجام شوند. در فرایند دو مرحله‌ای، کالاهایی که بخشی از سفارش تحویل هستند، در انبار انتخاب می‌شوند و قبل از این که به طور کامل ارسال گردند، به یک مکان در بیرون انبار منتقل می‌شوند.

فعالسازی مسیرهای چند مرحله‌ای

اولین گام این است که از مسیرهای چند مرحله‌ای استفاده کنید. در واقع، این مسیرها یک مکانیسم برای مرتبط ساختن عملیات مختلف را فراهم می‌کند. در چنین شرایطی، می‌توانیم مرحله برداشت را به مرحله ارسال متصل کنیم.

برای فعال کردن مسیرهای چند مرحله‌ای، به ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات بروید و گزینه "مسیرهای چند مرحله ای" را فعال کرده و سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک نمایید. توجه کنید که برای فعال کردن این گزینه، باید حتما تیک کنار آن را بزنید. همچنین باید بدانید که فعال کردن این گزینه، مکان‌های ذخیره‌سازی را نیز فعال خواهد کرد.


پیکربندی انبار

به محض فعال کردن مسیرهای چند مرحله‌ای، می‌توانید وارد ماژول انبار> پیکربندی> انبارها شوید. سپس وارد یکی از انبارهایی شوید که از یک سیستم ارسال دو مرحله‌ای بهره‌مند هستند. حالا می‌توانید گزینه انتقال محصولات در مکان خروجی و سپس تحویل (دو مرحله) را برای مرسوله‌های خروجی انتخاب کنید. 


فعال کردن این گزینه منجر به ایجاد یک مکان خروجی جدید خواهد شد. اگر می‌خواهید نام آن را تغییر دهید، می‌توانید به  ماژول انبار> پیکربندی> مکان‌‌ها  بروید. حالا گزینه‌ای که می‌خواهید نام آن را تغییر دهید را انتخاب کرده و آن را به‌روزرسانی کنید.


یک سفارش فروش ایجاد کنید

در ماژول فروش، شما می‌توانید یک پیش‌فاکتور به همراه محصولات قابل ذخیره برای تحویل، ایجاد کنید. به محض تایید پیش‌فاکتور توسط شما، دو برداشت به صورت خودکار ایجاد شده و به سفارش فروش‌تان وصل خواهند شد.


اگر روی گزینه 3 تحویل کلیک کنید، حالا باید دو نوع برداشت متفاوت را مشاهده کنید: اولین گزینه همراه با یک برداشت مرجع برای تعیین فرآیند برداشت، گزینه دوم همراه با یک مرجع برای تعیین فرآیند ارسال.


فرآیند برداشت و تحویل

عملیات برداشت، اولین گزینه‌ای است که پردازش می‌شود و زمانی که عملیات تحویل آماده شود، یک وضعیت آماده دارد. به محض این که عملیات بسته‌بندی به عنوان انجام شده علامت‌گذاری شود، عملیات تحویل هم، به ضعیت "آماده" تغییر پیدا خواهد کرد.

شما می‌توانید از اینجا وارد بخش عملیات برداشت شوید و یا از طریق داشبورد انبار، به آن دسترسی داشته باشید.


در صورتی که محصول را در انبار موجود داشته باشید، به صورت خودکار رزرو شده و می‌توانید به سادگی، سند برداشت را تایید کنید.

به محض این که برداشت تایید شد، سفارش تحویل آماده پردازش خواهد بود. به لطف ارتباط زنجیره‌ای در اسناد، محصولاتی که از قبل برداشت شده‌اند، به صورت خودکار در سفارش تحویل رزرو خواهند ش د.