با کمک قوانین سفارش مجدد، موجودی شما هرگز صفر نمی‌شود

برای اطمینان یافتن از این امر که هرگز با میزان موجودی صفر مواجه نمی‌شوید، می‌توانید برای محصولات خود، قوانین سفارش مجدد را تعریف کنید. به کمک این قوانین، اودوو می‌تواند به شما کمک کند تا با رسیدن موجودی به مقداری معین یا ایجاد یک سفارش فروش جدید، موجودی خود را به صورت خودکار دوباره تکمیل کنید.

برای استفاده از قوانین سفارش مجدد باید برنامه موجودی را نصب کنید.

پیکربندی محصول انبارکردنی

یک محصول را باز یا ایجاد کنید و نوع محصول را برای آن "محصول انبارکردنی" تنظیم کنید.


هنگام خرید این محصول از تأمین کننده، به سربرگ خرید محصول رفته و با کلیک روی افزودن سطر تأمین کننده را اضافه کنید. شما می‌توانید چندین تأمین کننده را اضافه کنید، اما همیشه از انجام صحیح سفارش به تأمین کنندگان اطمینان حاصل کنید، چراکه قوانین سفارش مجدد برای اولین فروشنده در لیست اعمال می‌شود. شما می‌توانید قیمت را هم اضافه کنید. هرچند که اضافه کردن قیمت برای اعمال قوانین سفارش مجدد ضروری نیست. به علاوه، می‌توانید حداقل مقداری که باید سفارش دهید تا از آن قیمت بهره‌مند شوید را اضافه کنید.

اگر مقدار سفارش مجدد در اودوو با حداقل مقدار مشخص شده مطابقت نداشته باشد، اودوو فروشنده بعدی را در لیست شما انتخاب می‌کند. اگر فروشنده دیگری در لیست خود نداشته باشید، قانون سفارش مجدد کار نخواهد کرد. برای این منظور، می‌توانید یک فروشنده را چندین بار با قیمت‌های مختلف برای مقادیر مختلف اضافه کنید.

 

به طور پیش‌فرض، یک سفارش خرید پیش‌نویس ایجاد می‌شود. با این حال، با فعال کردن  توافقات خرید، می‌توانید به جای آن گزینه فراخوانی برای مناقصه را داشته باشید مانند آنچه در تصویر بالا می‌بینید. برای اطلاعات بیشتر نگاهی بیندازید به توافقات خرید: سفارشات کلی و فراخوان‌‌های مناقصه

راه اندازی قوانین سفارش مجدد 

صفحه محصول خود را باز کنید و روی دکمه قوانین سفارش مجدد کلیک کنید.


وقتی در صفحه قوانین سفارش مجدد محصول هستید، بر روی گزینه ایجاد کلیک کنید.

امکان دسترسی و ایجاد قوانین سفارش مجدد از مسیرهای  ماژول انبار> پیکربندی> قوانین سفارش مجدد و ماژول انبار> عملیات> دوباره پر کردن وجود دارد. بطور پیش‌فرض، صفحه نمای کلی دوباره پرکردن، خلاصه‌ای از تمام محصولاتی که احتمالاً نیاز است برای تکمیل سفارشات فروش خود بخرید را نشان می‌دهد. از آنجا، می‌توانید با یک کلیک از اودوو بخواهید که یک محصول را یک بار سفارش دهد یا همه سفارش‌ها برای آن محصول را، شامل سفارش‌های آینده، خودکار کند.تعریف مقادیر

  • شما می‌توانید حداقل تعدادی  را که همیشه باید در انبار شما موجود باشد تنظیم کنید. با تنظیم این تعداد، به عنوان مثال،  اگر موجودی شما کمتر از حداقل تعداد باشد و اگر انتخاب شما از مسیر خرید باشد، به طور خودکار درخواستی برای  پیش فاکتور تولید می‌شود تا حداقل تعداد، به اضافه هر تعداد دیگری که برای تکمیل سفارش فروش موردنیاز است، تأمین شود.

  • با تنظیم  حداکثر تعداد ، هر زمان که نیاز به پُرکردن مجدد محصول باشد، به اندازه کافی دوباره کالا سفارش داده می‌شود تا تعداد حداکثری حاصل شود. 

  • اگر می‌خواهید برای مثال صرفاً تعداد دقیق مورد نیاز برای تکمیل سفارش فروش را سفارش دهید، حداقل تعداد و حداکثر تعداد را روی  صفر  تنظیم کنید. سپس، تعداد ذکر شده در سفارش فروش برای قانون سفارش مجدد اعمال می‌شود.

  • شما همچنین می‌توانید برای اینکه صرفاً محصولات را در دسته‌هایی با تعداد مشخص سفارش دهید،  مضرب تعداد  را اضافه کنید. روی سه نقطه در سمت چپ کلیک کنید و از منوی باز شده ستون‌های اختیاری، گزینه مضرب تعداد را تیک بزنید تا ستون مربوط به آن نمایش داده شود. به خاطر داشته باشید که اگر قانون شما مشمول مضرب تعداد باشد، ممکن است نیاز باشد تعداد حداکثری که تنظیم کرده‌اید را بررسی و اصلاح کنید، چراکه اودوو به اندازه‌ای محصول سفارش می‌دهد که حداکثر تعداد تأمین شود و مضرب تعداد تنظیم شده نیز رعایت شود.


در صورتی که برای یک محصول در تب انبار آن محصول، چندین مسیر انتخاب کرده‌اید، می‌توانید مسیر مورد نظر خود را در ستون مسیر مورد نظر تعیین کنید. در صورتی که این ستون را در صفحه قوانین سفارش مجدد محصول نمی‌بینید، روی سه نقطه در سمت چپ صفحه کلیک کنید و از منوی باز شده، گزینه مسیر مورد نظر را تیک بزنید تا ستون مربوط به آن ظاهر شود.