تجزیه و تحلیل عملکرد فروشندگان من

در صورتی که شرکت شما به طور منظم از تأمین کنندگان متفاوتی محصول می خرد، ثبت آمار خریدهایتان خالی از لطف نخواهد بود. علل مختلفی برای ردگیری و تحلیل عملکرد فروشندگان وجود دارد:

  • می توانید میزان استقلال شرکت خود از تأمین کنندگان را دریابید

  • می توانید برای تخفیف چانه زنی کنید

  • می توانید میانگین زمان برای تحویل هر کالا را بررسی کنید

  • و غیره

مثلاً، یک شرکت فروش محصولات IT که هر هفته تعداد زیادی سفارشات خرید به تأمین کنندگان مختلف می فرستد، ممکن است بخواهد قیمت کل هر یک از محصولات فروشندگان و نیز تاخیر در تحویل را بسنجد. این اطلاعات جمع شده توسط شرکت، در تحلیل، پیش بینی و برنامه ریزی سفارشات آینده به کمک آن خواهد آمد.


پیکربندی

نصب ماژول مدیریت خرید

از منوی برنامه ها ماژول مدیریت خرید را جستجو و نصب کنید.

 

ثبت برخی از سفارشات خرید

قطعاً برای تحلیل عملکرد فروشندگانتان، باید چند درخواست پیش فاکتور و چند سفارش خرید ثبت کنید.


تحلیل فروشندگان

ایجاد گزارشات انعطاف پذیر

در منوی گزارشات می توانید به عملکردهای فروشندگان خود دسترسی یابید. این گزارش، به صورت پیش فرض تمام سفارش های خرید شما را در جدولی محوری به صورت قیمت کل، تعداد محصول، و قیمت متوسط برای هر ماه و هر تأمین کننده گروه بندی می کند. تنها با دسترسی به این گزارش پایه، می توانید نگاهی سریع به عملکرد واقعی خود داشته باشید. می توانید با کلیک روی آیکون اندازه گیری ها داده های اضافه به گزارش خود وارد کنید.

نکته: با کلیک روی آیکون های + و – می توانید در گزراش خود بالا و پاین بروید تا بتوانید شیوه نمایش اطلاعات خود را تغییر دهید. به طور مثال، اگر بخواهم محصولات خریداری شده در ماه جاری را مشاهده کنم، باید روی آیکون + در محور عمودی و سپس روی "محصولات" کلیک کنم.

بسته به داده هایی که میخواهید برجسته کنید، ممکن است لازم باشد که گزارشات خود را بیشتر به صورت بصری نمایش دهید. می توانید تنها با یک کلیک داده های خود را به صورت 3 نمودار مشاهده کنید: یک نمودار دایره ای، یک نمودار میله ای و یک نمودار خطی: این نمایه ها در آیکون هایی که در تصویر پایین مشخص شده اند قابل دسترسی هستند.

نکته: برعکس جدول محوری، یک نمودار را می توان تنها با یک معیار مستقل و یک معیار وابسته محاسبه کرد.


سفارشی سازی گزارشات

می توانید به راحتی با توجه به نیازهای خود گزارشات خرید خود را سفارشی سازی کنید. برای این منظور با کلیک روی آیکون ذره بین در انتهای دکمه نوار جستجو، گزینه نمایش جستجوی پیشرفته در سمت راست صفحه خود را به کار ببرید. این عمل به شما امکان می دهد تا بتوانید تنها داده انتخابی خود در گزارش را برجسته کنید. گزینه فیلتر در نشان دادن برخی از دسته بندی های داده ها بسیار کارآمد هستند، در حالی که گزینه گروه بندی بر اساس امکان خوانده شدن گزارشات شما را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که می توانید هر یک از فیلدهای موجود را فیلتر یا گروه بندی کنید تا سفارشی سازی تان بسیار منعطف تر و قدرتمندتر شود.

نکته: می توانید با کلیک روی علاقه مندی ها از قسمت مشاهده جستجوی پیشرفته، و سپس روی ذخیره جستجوی فعلی فیلتر سفارشی سازی شده را ذخیره کرده و مجددا استفاده کنید. فیلتر ذخیره شده پس از این در منوی علاقه مندی ها قابل دسترسی است.