مدیریت برگشت محصولات، بخشی جدایی ناپذیر از هر مشاغل فروش آنلاین است. تقریباً هر فروشنده تسهیلاتی را برای بازگرداندن محصول خریداری شده و به نوبه خود بازپرداخت، جایگزینی یا تعمیر محصول برگشتی ارائه می دهد. رسیدگی به این مسائل بعضی اوقات بسیار پیچیده است و اگر فروشنده سیستم مدیریت برگشتی کارآمد نداشته باشد، مشتریان ناراضی خواهند بود. افزونه RMA به پذیرش کارآمد درخواست بازگشت از مشتری، ارائه گزینه بازپرداخت، تعمیر یا جایگزینی و در نتیجه به مدیریت جنبه های مختلف عملیاتی در اودوو مانند ایجاد رسید برگشت، سفارش تحویل، برگ بستانکار، تنظیم سطح موجودی و غیره کمک می کند.

ویژگی ها:

  • دلایل بازگشت از پیش تعیین شده ایجاد کنید و عملیات مناسب را برای انجام تنظیم نمایید.

  • کاربر می تواند درخواست RMA را تأیید یا رد کند.

  • هنگام مدیریت محصولات برگشتی، موجودی را به طور خودکار تنظیم کنید.

  • بر اساس عملیات برگشتی انتخاب شده، اسناد لازم مانند سفارش تحویل/ برگ بستانکار / سفارش فروش را ایجاد کنید.

  • به کاربران اجازه دهید برگشت یا جایگزینی را از سمت مدیریت سایت (بک اند) مدیریت کنند.

فرآیند عمومی مدیریت برگشت سفارشات

تصویر فوق، فرآیند کلی RMA با تمام سناریوهای آن را نماش می دهد. هنگامی که RMA جدید ایجاد می شود، ابتدا به مرحله تأیید می رود. اگر رد شود، RMA بسته خواهد شد. و بر عکس در صورت تأیید، رسید بیشتری برای بازپرداخت، تعمیر یا جایگزینی ما ایجاد می شود.سناریوی بازپرداخت در RMA

سناریوی بازپرداخت در RMA بررسی می کند که آیا فاکتور محصول برگشتی ایجاد شده است یا خیر. در صورت ایجاد فاکتور، برگ بستانکار مشتری ایجاد خواهد شد که می توان از آن بازپرداخت کرد. در صورت عدم وجود فاکتور، RMA بسته می شود.سناریوی تعمیر در RMA

در سناریوی تعمیر RMA، یک سفارش تعمیر ایجاد می شود و پس از طی فرآیند، RMA بسته می شود.سناریوی جایگزینی در RMA

دو نوع جایگزینی در RMA وجود دارد. اگر کالایی که به عنوان جایگزین داده می شود، همان محصول برگشتی باشد، یک سفارش تحویل برای ارسال سفارش به مشتری، ایجاد می شود و RMA در آنجا بسته می شود. اما، اگر محصول جایگزین با محصول برگشتی متفاوت باشد و فاکتور برای محصول جایگزین ایجاد شود، سیستم سفارش فروش جدیدی از آن محصول خاص ایجاد می کند و RMA بسته می شود.


شما می توانید از طریق ماژول فروش> خدمات پس از فروش> RMA، سفارش های برگشتی را مشاهده نمایید:


برای مشاهده دلایل  RMA، به ماژول فروش> خدمات پس از فروش> دلیل RMA بروید:


تایید یا رد سفارش برگشتی

برای رد یا تایید سفارش برگشتی کافی است بر روی دکمه تایید یا رد کلیک نمایید، اگر می خواهید سفارش برگشتی را لغو کنید باید یک دلیل رد هم در ویزارد باز شده برای سفارش مورد نظر ثبت نمایید:


تایید سفارش برگشتی بعد از کلیک بر روی دکمه "تایید" رسید شما ایجاد خواهد شد:

 

تعمیر سفارش ها


تایید تعمیر سفارش ها


 شروع تعمیر


پایان تعمیر


تحویل ایجاد شده برای تعمیر