مدیریت تیم فروش

در نرم افزار ای آر پی اودوو، شما می‌توانید چندین تیم فروش مانند دپارتمان‌ها یا کانال‌ها را با فرآیندهای فروش خاص مدیریت کنید. برای انجام این کار، ما از مفهوم  کانال فروش  استفاده می‌کنیم. می‌توانید عملیات‌های تجاری یا فعالیت‌های فروش آن‌ها را در تیم‌های فروش متعدد، وابسته به محصول، خدمات یا منطقه، گسترش دهید، همچنین انگیزه ایجاد گروه‌های فروش مختلف، می‌تواند به همین ترتیب تنظیم مراحل مختلف فروش باشد.

مدیریت تیم فروش  

ایجاد تیم فروش جدید

برای ایجاد یک تیم فروش جدید، به ماژول CRM > پیکربندی > تیم‌های فروش بروید. در اینجا شما می‌توانید یک نام مستعار ایمیل تنظیم کنید. هر پیامی که به آن آدرس ایمیل ارسال می‌شود یک سرنخ / فرصت ایجاد می‌کند. همچنین می توانید مشخص نمایید که ایمیل های دریافتی از کدام گروه از افراد پذیرفته شوند: همگان، طرف همکاران تایید شده، فقط دنبال کنندگان. اگر شرکتی براساس اصطلاحات هدف فروش فعالیت کند، می‌توان یک مدیر تیم مرتبط را به همراه هدف صدور فاکتور انتخاب کرد.

ایجاد تیم فروش

افزودن اعضا به کانال فروش

شما می‌توانید اعضا را به هر تیم اضافه کنید؛ به این ترتیب اعضای آن تیم مراحل تیم فروش را هنگام باز کردن آن مشاهده خواهد کرد. هر سرنخ/ فرصت اختصاص داده شده به اعضا، به تیم فروش پیوند دارد. بنابراین شما فقط می‌توانید یک عضو از یک تیم باشید. این باعث می شود که روند بازنگری مدیر تیم ساده شود.

اگر بر روی دکمه "افزودن" کلیک کنید، یک ویزارد مانند تصویر زیر ظاهر خواهد شد:

اکنون، اگر این کانال خاص را در نوار جست و جو فیلتر کنید، تمام فرصت‌های آن را پیدا خواهید کرد.


مدیریت چندین تیم فروش

پلت فرم اودوو به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا عملیات تیم‌های مختلف فروش حاضر را مدیریت، نظارت و کنترل کنند. تیم‌های فروش را می‌توان بر اساس محصول، منطقه عملکرد، تعداد فروش اختصاص داد.

همچنین،  برای مشاهده عملیات و نتایج هر کانال فروش در یک نگاه، مدیر فروش به داشبورد CRM دسترسی دارد.

 

گزارش ها

ویژگی ایجاد گزارش از پلت فرم سازمان یار، به کاربران این امکان را می‌دهد تا توابع گزارش‌های مختلف تحلیلی را بتوانند براساس پارامترهای مختلف موجود بصورت پیش فرض و همچنین پارامترهای سفارشی سازی فیلتر، گروه بندی و مرتب سازی بر اساس، ایجاد کنند.

این گزارش‌ها را می‌توان در نمای کانبان، نمای گرافیکی یا نمای لیست مشاهده کرد.