قالبهای ایمپورت در ابزار ایمپورت رایج ترین داده ها، برای ایمپورت ارائه داده شده اند (مخاطبان، محصولات، صورتحساب بانکی و...). می توانید آنها را با یکی از برنامه های صفحه گسترده (Microsoft Office, OpenOffice, Google Drive و...) باز کنید.

نحوه شخصی سازی فایل

  • ستونهایی را که نیاز ندارید، حذف کنید. توصیه می شود ستون مربوط به شناسه پاک نشود (ذکر علت در قسمت بعدی)

  • با درگ کردن توالی شناسه، برای هر مورد ثبت شده یک شناسه منحصر به فرد تنظیم کنید.

  • برچسب های ستونهایی که را که میخواهید در آن اطلاعات وارد کنید عوض نکنید. در غیر اینصورت اودوو آنها را شناسایی نخواهد کرد و شما مجبور خواهید شد آنها را در صفحه خود ایمپورت کنید.

  • در اضافه کردن ستون جدید آزاد هستید به شرطی که فیلدها در اودوو موجود باشند. در صورتی که اودوو نتواند نام ستون را با فیلدی ربط دهد، می توانید هنگام باز کردن فهرستی از فیلدهای موجود به صورت دستی آن را بسازید.

چرا ستون "شناسه"؟

شناسه، کدی منحصر به فرد برای هر آیتم است. برای سهولت انتقال به اودوو می توانید یکی از نرم افزارهای قبلی خود را استفاده کنید.

تنظیم شناسه هنگام وارد کردن اطلاعات اجباری نیست اما در موارد زیادی به کمک شما می آید:

  • به روز رسانی ورودی ها: می توانید چندین بار یک فایل را بدون ایجاد کپی از آنها وارد کنید.

  • ایمپورت فیلدهای رابطه (به بخش بعدی رجوع کنید).

نحوه ایمپورت فیلدهای رابطه

هر چیزی در اودوو با چیزهای دیگری ارتباط دارد (مثلا: یک محصول با دسته بندی محصولات، مشخصه ها، فروشندگان و... ارتباط دارد). برای ایمپورت این ارتباطات، باید ابتدا سوابق آن شیء مرتبط را از منوی خودش ایمپورت نمایید. 

برای این کار میتوانید یا از نام سابقه مرتبط یا شناسه آن استفاده کنید. در چنین مواردی در انتهای عنوان ستون  " / شناسه" را وارد کنید (مثلاً برای مشخصه های محصول: ویژگی های محصول / ویژگی/ شناسه).