اکنون ما به بحث اصلی و پرکاربرد پیش فاکتور های فروش بر می گردیم، در اینجا ما فیلد هایی مانند نام مشتری، محصولات، قالب پیش فاکتور، لیست قیمت، شرایط پرداخت، ارسال، بن ها و تخفیف ها ، به فرم پیش فاکتور اضافه کرده ایم، همچنین شما می توانید به راحتی پیش فاکتور را برای مشتری ارسال کنید.


ارسال پیش فاکتور سفارش فروش

پس از کلیک بر روی دکمه "پیش نمایش مشتری" در گوشه سمت چپ بالای صفحه پیش فاکتور، می توانید از سمت نمای وب سایت، پیش فاکتور را مشاهده کنید.

مشتری می تواند پیش فاکتور خود را از وب سایت مشاهده کرده و فوراً با کلیک بر روی دکمه "تایید و امضا" ، پیش فاکتور  را به آسانی تایید کند.


ارسال پیش فاکتور سفارش فروش

  • دکمه "تایید و امضا" را می توان برای تأیید فوری پیش فاکتور استفاده کرد.

  • دکمه "نظر" را می توان برای شفاف سازی یا جستجوی هرگونه تغییرات در پیش فاکتور توسط مشتری استفاده کرد.

  • و در آخر اینکه اگر مشتری درباره پیش فاکتور ایجاد شده توسط فروشنده، رضایتمند نباشد، می تواند از دکمه "رد" برای رد پیش فاکتور استفاده کند.


ارسال پیش فاکتور از طریق "ارسال با ایمیل"

در فرایند تجارت سنتی، افراد برای ارسال پیش فاکتور از فرآیند ارسال کاغذی از طریق روش های غیر الکترونیکی استفاده می کنند، اما در حالت کلی، طی این مسیر مؤثر نیست زیرا باعث به تعویق افتادن پول و پیش فاکتور می شود. اودوو شما را قادر می سازد بواسطه دکمه "ارسال با ایمیل" در فرم پیش فاکتور، پیش فاکتور را از طریق ایمیل ارسال کنید.


روش ارسال از طریق ایمیل

فرض بر این است که پیش فاکتور آماده شده است و آماده انتقال به مشتری است، کافی است بر روی دکمه "ارسال با ایمیل" کلیک کنید تا پیش فاکتور از طریق ایمیل، به مشتری ارسال شود.

روش ارسال از طریق ایمیل


 

شما می توانید پیش فاکتور را به یک فرد یا یک شرکت ارسال کنید.


اگر  فردی  انتخاب کنید، باید فیلد های موقعیت شغلی، ایمیل، تلفن، تلفن همراه را پر کنید. سپس برای ذخیره تغییرات، روی دکمه "ذخیره و بستن" کلیک کنید.

 

 

مشتری یک ایمیل خودکار، بستگی به طرح از پیش تعریف شده (تنظیم ایمیلی فوق العاده با محتوا و پیوست ها) دریافت می کند. می توانید بدون نیاز به تغییر و بازبینی، محتوای ایمیل را ارسال کنید و علاوه بر این می توانید محتوای دلخواه خود را در مواردی که مایل به تغییر هستید وارد کرده و ارسال کنید و حتی آن را جهت استفاده های بعدی به عنوان قالب ذخیره کنید.پس از ارسال ایمیل به مشتری، می توانید تغییر وضعیت را از پیش فاکتور به پیش فاکتور ارسال شده ، مشاهده کنید.


 

با کلیک بر روی دکمه "تایید" ، می توانید وضعیت را از "پیش فاکتور ارسال شده" به "سفارش فروش" تغییر دهید.تایید   سفارش فروش

تایید مشتری آنلاین در پیش فاکتور

ارسال پیش فاکتور آنلاین می تواند روند دریافت پول را تسریع کند، زیرا مشتری می تواند بدون تأخیر در هر لحظه، مبلغ را به صورت آنلاین مشاهده و تأیید کند.    از مزایای تایید آنلاین می تواند به مواردی مانند،  کمک به افزایش روند فروش  و  کوتاه کردن چرخه فروش ، اشاره کرد.

امضای آنلاین

قوانین اودوو، برای تایید سفارشات از درخواست امضای آنلاین استفاده می کند. هر دو طرفین، فروشنده و مشتری می توانند با استفاده از این مؤلفه، برخلاف روش های مرسوم، در زمان خود صرفه جویی کنند.


برای فعال کردن گزینه "امضای آنلاین"، به ماژول فروش> پیکربندی> تنظیمات> تب پیش فاکتور ها و سفارشات بروید و ویژگی " امضای آنلاین " و " پرداخت آنلاین " را فعال کنید، سپس تغییرات را ذخیره کنید.


تایید مشتری آنلاین در پیش فاکتور

تایید سفارش با امضای آنلاین

هنگامی که پیش فاکتور برای مشتری ارسال می شود، می تواند پیش فاکتور را بپذیرد و فوراً آن را امضا کند.
اگر مشتری پیش فاکتور را امضا کند، فرض بر این است که پیش فاکتور تایید می شود. و در وحله بعدی به زودی تحویل را دنبال می کند.

تایید سفارش با امضای آنلاین  

تایید سفارش با پرداخت

در اودوو می توانید از " پرداخت های آنلاین"  برای تأیید خودکار درخواست ها استفاده کنید. این فعالیت، به صرفه جویی وقت فروشنده و مشتری کمک می کند.

فعالسازی پرداخت آنلاین

به ماژول  فروش> پیکربندی> تنظیمات> تب پیش فاکتور ها و سفارشات  بروید و ویژگی  پرداخت آنلاین  را فعال کنید.


تایید سفارش با پرداخت


اکنون روی گزینه "درگاه های پرداخت"  کلیک کنید، تصویری مانند زیر مشاهده خواهید کرد:
در زیر منوی درگاه های پرداخت می توانید درگاه های مورد نظر خود را انتخاب و پیکربندی کنید.ثبت پرداخت

از طریق ایمیل پیش فاکتور ارسال شده، مشتری می تواند مراحل پرداخت را بصورت آنلاین انجام دهد.


 

پیام ها

همه ارتباطات مبادله شده در مورد پیش فاکتور را می توان در پیام ها دنبال کرد. پیام های ارسالی از طریق مشتری، یا دریافت شده از مشتری، در زیر پیش فاکتور ها در دسترس خواهد بود. تمام سوابق ارتباطات، هنگامی که پیش فاکتور ها براساس سفارش فروش تغییر پیدا کنند، ثبت و نگهداری می شود و قابل دسترس خواهند بود.