برای فروش صحیح اشتراک های خود با استفاده از برنامه شگفت انگیز  اشتراک  اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) ، باید این مراحل را دنبال کنید:

  • قالب های اشتراک خود را ایجاد کنید.

  • محصولات اشتراک خود را با تنظیمات مناسب ایجاد کنید.

در نهایت شما می توانید اشتراک های خود را مانند هر محصول دیگر مدیریت کنید، پیش فاکتورهای خود را ایجاد کنید و جریان فروش را برای پیگیری تعداد اشتراک های فروخته شده و درآمد حاصل از آنها ادامه دهید.

پیکربندی

برای پیکربندی محصولات اشتراک، به ماژول اشتراک ها> اشتراک ها> محصولات اشتراک بروید. در آنجا شما با کلیک بر روی دکمه "ایجاد"، امکان ایجاد یک محصول جدید یا ویرایش یک محصول موجود را دارید. پس از اضافه کردن نام محصول، دقت داشته باشید تنها گزینه "قابل فروش است" را فعال کرده و گزینه "قابل خریداری است" را غیر فعال کنید.

برای نوع محصول، توصیه می شود از نوع  "خدمات" برای محصولات اشتراکی استفاده کنید زیرا این محصولات غیرمادی هستند که شما به مشتریان خود ارائه می دهید. سپس، می توانید قیمت های خود را تطبیق دهید و همچنین کد محصول را اضافه نمایید.


توجه داشته باشید

در تب فروش، زیر منوی اشتراک ها، گزینه "محصول اشتراک" را حتما فعال کنید. در واقع، اگر از برنامه اشتراک ها محصول اشتراکی ایجاد کنید، این گزینه به طور پیش فرض فعال خواهد شد. اما اگر از برنامه های دیگر محصولی ایجاد کنید این گزینه را باید به صورت دستی فعال نمایید.


همچنین می توانید قالب اشتراکی را که می خواهید استفاده کنید، از لیست کشویی انتخاب نمایید:


نکته: قبل از ایجاد محصولات اشتراک خود، حتماً اسناد ما را در مورد نحوه ایجاد، ویرایش و مدیریت قالب های اشتراک خود بررسی کنید. پس از ایجاد، اسناد ما را در مورد چگونگی ایجاد یک پیش فاکتور با استفاده از محصولات اشتراک ، برای تکمیل جریان فروش، بررسی کنید.