اشتراک   ها به صورت مکرر هستند و به صورت نامحدود ادامه دارند. با گذشت زمان، مشتریان ما ممکن است بخواهند اشتراک های خود را تغییر دهند. با استفاده از ماژول اشتراک های اودوو ای آر پی ( Odoo ERP ) می توانیم قیمت ها را مطابقت دهیم یا تعداد محصولات را متناسب با نیازهای آنها تغییر دهیم.


برای این امر، دو حالت ممکن است اتفاق بیفتد:

  • مشتریان وفادار: این نوع مشتریان از قبل به عنوان یک برند به شما اعتماد دارند. بنابراین، در مورد آنچه شما ارائه می دهید اطمینان دارند زیرا آنها همچنان در حال پرداختن هزینه محصولات و خدمات شما هستند. در نتیجه، فروش محصولات اضافی و پیشنهادی به آنها آسانتر از مشتریان جدید است.

  • مشتریان جدید:   برای این نوع مشتری ها، شما باید محصولات و خدمات جدید و جذابی مانند تخفیف ها تهیه کنید. به طور معمول، هر اشتراک پس از یک زمان مشخص به پایان می رسد. ارائه این نوع پیشنهادات برای مشتریان جدید، روابط شما را با آنها تقویت می کند و همچنین ماندگاری آنها را افزایش می دهد.

فروش بیش از حد می تواند اشتیاق را طولانی تر کند!


پیکربندی

همانطور که قبلا توضیح داده شده است، پیشنهاد می شود برای فروش اشتراکی مشترکان جدید، تخفیف ارائه دهید. برای فعال کردن این گزینه، به ماژول فروش > پیکربندی> تنظیمات> تب قیمت گذاری بروید و گزینه "تخفیف ها" را فعال کرده، سپس بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


اولین اشتراک خود را بفروشید

قبل از فروش بیش از حد اشتراک، حتماً اسناد ما را در مورد نحوه ایجاد پیش فاکتور با استفاده از محصولات اشتراک بررسی کنید. در واقع، پس از تأیید پیش فاکتور، پیش فاکتور شما به یک سفارش فروش تبدیل می شود و اشتراک جدید به طور خودکار ایجاد می شود. بنابراین، وضعیت اشتراک هم به   "در جریان" تغییر می یابد.


با استفاده از دکمه هوشمند "فروش محصولات پیشنهادی"، شما می توانید پیش فاکتور جدید برای محصولات اشتراک جدید ایجاد کرده و برای تایید به مشتریان خود ارسال کنید.


توجه: با تایید پیش فاکتور، محصولات به اشتراک اضافه می شوند. بنابراین، قیمت های پیش فاکتور با توجه به زمان باقیمانده دوره صورت حساب فعلی تقسیم می شود.

البته، قبل از ارسال این پیش فاکتور جدید برای مشتریان، می توانید قیمت واحد، مالیات و حتی تخفیف مورد نظر خود را تغییر دهید. از طریق دکمه "پیش نمایش مشتری" به پورتال مشتری هدایت می شوید. در این حالت، می توانیم با اطمینان بگوییم که مشتری این پیش فاکتور جدید را امضا و پرداخت می کند. پس از پایان کار، باید به حالت ویرایش برگردید، پیش فاکتور را تایید کنید. اکنون با کلیک بر روی دکمه "اشتراک ها"، می توانید تمامی به روزرسانی ها را مشاهده کنید. در آنجا مشاهده خواهید کرد که که یک سطر با خدمات اضافی جدیدی که مشتری درخواست خریداری آن را کرده بود، به اشتراک اضافه شده است.


علاوه بر این، با کلیک بر روی دکمه " فروش"  خلاصه ای از سفارشات فروش خود را در نمای لیست مشاهده خواهید کرد:

تنها تفاوت بین دو سفارش فروش شما در تب "مدیریت اشتراک ها" است. در اینجا به راحتی مشاهده خواهید کرد که کدام محصول پیشنهادی شما است: