استفاده از سرویس ویپ ( VoIP ) در اودوو با OnSIP

معرفی

اودوو ویپ را می‌توان به‌گونه‌ای راه‌اندازی کرد که با OnSIP (www.onsip.com) در کنار هم کارکند. درآن‌صورت، لزومی به نصب و راه‌اندازی سرور استریسک (Asterisk) نیست چراکه میزبانی و مدیریت کل زیرساخت با OnSIP است.  برای استفاده از این سرویس باید یک حساب کاربری در OnSIP بازکنید. قبل از این کار، مطمئن شوید که منطقه شما و مناطقی کهمی‌خواهید با آنها تماس برقرار کنید، تحت پوشش خدمات مذکور باشد. بعد از بازکردن یک حساب کاربری OnSIP، مراحل پیکربندی زیر را دنبال کنید.

پیکربندی

از داشبورد اصلی، برنامه‌ها را باز کنید. و برنامه VoIP OnSIP را جستجو و نصب کنید.


به بخش تنظیمات/ تنظیمات عمومی بروید. 3 فیلد را در بخش ادغام‌ها/ استریسک (ویپ) پرکنید.

 •  دامنه OnSIPدامنه‌ای که شما موقع ایجاد یک حساب‌کاربری در www.onsip.com انتخاب کرده‌اید. اگر آن را فراموش کرده‌اید، وارد سایت https://admin.onsip.com/ شوید و آن دامنه را در گوشه سمت راست بالای صفحه مشاهده کنید. 

 •   وب‌سوکت باید دارای آدرس wss://edge.sip.onsip.com باشد. 

 •  حالت باید تولیدی باشد.


به قسمت تنظیمات/کاربران بروید. در نمای فرم هر کاربر ویپ، در سربرگ تنظیمات، بخش پیکربندی PBX را پرکنید. 

 • ورود SIP/ افزونه مرورگر: ‘نام کاربری’ در OnSIP 

 • کاربر مجاز OnSIP : ‘ نام کاربری Auth ’ در OnSIP 

 • رمز عبور SIP : ‘ رمز عبور SIP ‘ در OnSIP 

 • افزونه گوشی: “ افزونه” OnSIP

با ورود به https://admin.onsip.com/users می‌توانید به همه این اطلاعات دست یابید، سپس کاربری که می‌خواهید پیکربندی کنید را انتخاب کنید و به فیلدهایی که در تصویر زیر می‌بینید، مراجعه کنید.


  حالا می‌توانید با کلیک روی آیکون کوچک تلفن در بالای صفحه سمت چپ، در پایگاه داده خود در اودوو، پنجره کوچکی باز می‌شود که می‌توانید با مخاطبان تماس تلفنی برقرار کنید. (اطمینان حاصل کنید که به عنوان کاربری وارد سیستم پایگاه داده اودوو شده‌اید که بطور کامل OnSIP پیکربندی شده باشد.)


توجه

اگر در تلفن نرم‌افزار اودوو با پیام پارامترهای ناموجود (Missing Parameters) مواجه شدید، از رفرش کردن پنجره اودووی خود اطمینان حاصل کرده و دوباره تلاش کنید.


توجه

اگر در تلفن نرم‌افزاری اودوو شاهد پیام شماره نادرست بودید، اطمینان حاصل کنید که از یک فرمت بین‌المللی استفاده می‌کنید، که با علامت (+) و به دنبال آن کد بین‌المللی کشور همراه شده است. برای مثال +989351000000 (که +98 پیشوند بین‌المللی ایران است). 
حالا می‌توانید تماس‌های تلفنی را دریافت هم کنید. شماره شما، شماره ارائه شده توسط OnSIP است. اودوو زنگ خواهد خورد و یک اعلان نمایش می‌دهد. 


 OnSIP در تلفن همراه شما

برای دریافت و برقراری تماس‌های تلفنی زمانی که مقابل کامپیوتر خود نیستید، می‌توانید به موازات اودوو ویپ از یک برنامه تلفن نرم‌افزاری در تلفن همراه خود استفاده کنید که کاربرد آن برای تماس‌های در جریان و همچنین اطمینان از شنیدن تماس‌های دریافتی یا صرفاً برای راحتی کار مفید است. هر نوع تلفن نرم‌افزاری SIP کاربردی خواهد بود. 

برنامه تلفن نرم‌افزاری Grandstream Wave ، تست موفقیت آمیز OnSIP در سیستم اندروید و iOS را انجام داده است. هنگام ایجاد یک حساب کاربری، در فهرست حامل‌ها، OnSIP را انتخاب کنید و سپس باید به شرح زیر آن را پیکربندی کنید:

 •  نام حساب: OnSIP

 •  سرور SIP: ‘دامنه’ OnSIP

 •  شناسه کاربر SIP: ‘نام کاربری’ OnSIP 

 •  شناسه احراز هویت SIP: ‘ نام کاربری Auth ’ در OnSIP 

 •   رمزعبور: ’رمزعبورSIP ‘ در OnSIP

به غیر از برقراری تماس از تلفن نرم‌افزاری Grandstream Wave در تلفن خودتان، شما می‌توانید با کلیک روی شماره‌های تلفن در مرورگر کامپیوترتان نیز تماس برقرار کنید. بدین صورت که تلفن نرم‌افزاری Grandstream Wave زنگ خواهد خورد و تماس را از تلفن شما به طرف دیگر هدایت خواهد کرد. این رویکرد از اتلاف وقت برای شماره‌گیری جلوگیری می‌کند. برای انجام این کار، شما به افزونه OnSIP Call Assistant در مرورگر گوگل کروم نیاز دارید. 


ارتباط با ما +
چت آنلاین
تماس با ما
دفتر تبریز: 041-51288000
دفتر تهران: 021-91012569
درخواست مشاوره و یا دمو