پشتیبانی و بازخورد مشتری برای جلب فرصت های تجاری بسیار مهم است و معمولاً بر رضایت مشتری و ارتباط شرکت می افزاید. در عصر جدید، رضایت مشتری و نظرات پیشنهادی آنها، به پیشرفت کسب و کارها کمک می کند و اگر این موضوع بین مشتریان دهان به دهان شود، از این طریق مشتریان جدیدی جذب خواهد شد. به یاد داشته باشید، امروزه جلب اعتماد و رضایت مشتری، بهترین ابزار بازاریابی برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید بالقوه است. اودوو قابلیت فرم ساز را به عنوان بهترین راهکار برای به اجرا درآوردن این عملیات، ارائه داده است.

اودوو یکی از بهترین ای آر پی های موجود است و به نظر می رسد در بازار از نظر کارآیی و عملکرد نسبت به سیستم های دیگر، برتری دارد. از آنجا که اودوو از یک پلت فرم واحد می کند، عملیات مدیریت و کنترل را می توان از یک سیستمی که اغلب برای همه نیازهای تجاری راه حل یک مرحله ای نامیده می شود، انجام داد. اودوو به کاربران خود اجازه می دهد تا کسب و کار خود را از همه جنبه های شرکت اداره کنند. علاوه بر این، این پلتفرم به کاربران قابلیت سفارشی سازی را ارائه می دهد و آنها می توانند برای انجام هرگونه کسب و کار موجود و جدید، انعطاف پذیر باشند. قابلیت یکپارچگی در اودوو، به شرکت ها اجازه می دهد تا سیستم های خارجی شخص ثالث را در پلت فرم ادغام کرده و کلیه عملیات را از یک سیستم واحد کنترل کنند.

فرم ساز در اودوو

فرم ها به عنوان بزرگترین راه برای بیان نیازها و سوالات برای مشتری عمل می کنند. عملکرد فرم ها در اودوو به کاربر کمک می کند تا سوالات و نیازهای مشتریان را تجزیه و تحلیل کند. علاوه بر این کاربران می توانند نکاتی را در مورد نحوه بهبود محصولات خود دریافت کنند. همچنین این فرم ها می توانند به عنوان فرم های بازخورد عمل کنند. به این صورت که به مشتریان امکان می دهد نظرات خود را ارسال کرده و به کاربران امکان تجزیه و تحلیل آنها را می دهد.


قابلیت فرم ساز در مدل وب سایت موجود است و به کاربران امکان ایجاد مستقیم آنها را از طریق سمت مدیریت وب سایت می دهد.

نحوه ایجاد فرم جدید

از طریق ماژول وب سایت می توانید صفحه فرم جدید ایجاد نمایید. عملیات را می توان از سمت کاربری (فرانت اند) ماژول انجام داد تا اینکه آن را از سمت مدیریت (بک اند) کدگذاری کنید. برای ایجاد فرم جدید، به ماژول وب سایت بروید و بر روی دکمه "برو به وب سایت" کلیک نمایید.تصویر زیر، وب سایت شرکت را نشان می دهد،   در مرحله اول یک صفحه جدید با استفاده از دکمه " جدید" موجود در سمت کاربری ایجاد نمایید:
اکنون اگر گزینه صفحه را انتخاب نمایید، یک ویزارد  همانند تصویر زیر،  ظاهر خواهد شد. کاربر می تواند عنوان صفحه را در فیلد مربوطه ارائه دهد و گزینه افزودن به منو را برای نمایش صفحه در داشبورد منوی وب سایت، فعال نماید.پس از انتخاب دکمه ادامه ، پلتفرم اودوو به طور خودکار کاربر را به صفحه جدیدی مانند تصویر زیر هدایت خواهد کرد. اکنون می توانید اسنیپت فرم ساز (form) را از بلوک های موجود، در صفحه درگ و دراپ نمایید:


  در ابتدا، کاربر باید نوع عمل (action) که قرار است به صفحه جدید اختصاص داده شود انتخاب کند،  معمولاً به طور پیش فرض به عنوان ایمیل (Send an email) انتخاب شده است . همچنی آدرس ایمیل گیرنده نیز باید مشخص شده باشد.با ذخیره پارامترهای فرم، کاربر نمی تواند فیلدهایی را ایجاد کند و برای مشتریان تخصیص دهد. هنگام ایجاد فیلدهای مختلف، در صورتی که کاربر بخواهد مشتری پیوست هایی مانند عکس، اسناد و غیره را اضافه کند، می تواند از گزینه "+" برای ضافه کردن فیلد جدید استفاده نماید.
همچنین با کلیک بر روی هر فیلد، اودوو قابلیت هایی از جمله نوع فیلد، عرض محتوا، پس زمینه، موقعیت، الزامی بودن و غیره در سمت چپ برای شما ارائه می دهد که می توانید بنا به نیاز شخصی، آنها را تغییر دهید.


 با انتخاب گزینه "+" ، کاربر می تواند در فیلد نوع، پوست ها را انتخاب نماید:اکنون گزینه پیوست ها در صفحه فعال شده است و کاربر می تواند نام فیلدهای مختلف را که بر اساس نیاز توصیف شده اند، با استفاده از منوی سمت چپ ویرایش کند.
نکته: با استفاده از زیر منوی کشویی نوع فیلدها، می توانید انواع فیلدها را ایجاد نمایید، تنها کافی است نام فیلد درخواستی را از منوی کشویی انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

همچنین اگر میخواهید کادر  شما بزرگتر باشد، در فیلد نوع، "متن بلند" را انتخاب نمایید:

در صورتی که کاربر بخواهد یک صفحه تشکر جداگانه اضافه کند، آدرس صفحه تشکر را می تواند در فیلد لینک موجود در منوی سمت چپ، کپی پست کند.
پس از ذخیره صفحه و انتشار آن، فرم در اختیار مشتریان قرار می گیرد. هنگامی که مشتریان فرم ها را پر می کنند، پاسخها مستقیماً به آدرس ایمیل ارائه شده در فرم مربوطه ارسال خواهد شد. کاربر می تواند پاسخ ها را بررسی و تأیید کند و در صورت ذکر بازخورد و درخواست در فرم، مطابق آن عمل کند. قابلیت فرم ساز اودوو، به کاربران کمک می کند تا درخواست ها و بازخوردهایی را دریافت کنند که می توانند بر اساس آنها، کسب و کار خود را بهبود بخشند. علاوه بر این، به عنوان بستر پاسخگویی به مشتریان عمل می کند تا نظرات خود را به عنوان بازخورد و پیشنهادات به شرکت بیان کنند.

برای مشاهده نحوه طراحی وب سایت، توصیه می کنیم به راهنمای ما در لینک زیر مراجعه نمایید:
https://www.tashilgostar.com/odoo-website-builder