چه نامی برای دامنه مناسب است؟

آدرس وب سایت شما برای نام تجاری شما به اندازه نام شرکت یا سازمان شما مهم است، بنابراین برای ثبت نام دامنه باید بسیار دقت کنید. در اینجا به چند مورد اشاره شده است که رعایت کردن آنها برای داشتن دامنه مناسب کمک خواهد کرد:

  • ساده و واضح

  •  نام دامنه باید به راحتی در ذهن ها ماندگار شود

  • هرچه کوتاه تر بهتر

  • از کاراکترهای بی معنی خودداری کنید

  • یک com. و/یا پسوند کشور خود را هدف بگیرید

چگونگی اعمال نام دامنه در نمونه تسهیل گستر

براي اين كار به داشبورد اصلي بروید و بر  روي نام کاربری در گوشه‌ي بالا سمت چپ> حساب کاربری من  كليك کنید.اکنون به حساب کاربری تان در پورتال تسهیل گستر هدایت خواهید شد. همچنین دقت داشته باشید دامنه بايد ثبت شده‌ باشد تا بتوان از آن براي يك وبسايت استفاده كرد و هر دامنه در هر زمان تنها براي يك وبسايت قابل استفاده است. پس اگه همين الان يك دامنه‌ي ثبت‌شده دارين كه مي‌خواين براي وبسايت‌تون ازش استفاده كنين، مطمئناً مي‌تونين و اگه ندارين و مي‌خواين يك دامنه رو از طريق تسهیل گستر ثبت كنين، اين كار رو هم مي‌توانید انجام بدهید.


سپس بر روی  دامنه ها  کلیک کنید:


اکنون در بالا بر روی دکمه  ثبت/ تمدید دامنه  کلیک کنید:


در کنار کلید ثبت/ تمدید دامنه یک آیکون علامت سوال    هست که اگر بر روی آن کلیک نمایید، شما را در مورد ثبت دامنه و انتخاب نام مناسب راهنمایی می کند.  


 اگر نام دامنه مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کرده و جستجو نمایید، از آزاد بودن دامنه مورد نظر مطمئن می شوید و در صورتی که قبلا ثبت شده باشد در جدول "قبلا ثبت شده است" ظاهر خواهد شد، در غیر این صورت "برای ثبت آزاد است" نمایش داده خواهد شد، اکنون می توانید دامنه مورد نظر را ثبت کرده و مراحل خرید رو ادامه دهید:چگونه مطمئن شوم که همه آدرس های وب از دامنه سفارشی من استفاده می کنند؟

برای تنظیم آدرس اینترنتی اصلی وب سایت خود و کلیه لینک های ارسال شده در ایمیل، می توانید از مدیر پایگاه داده خود (هر کاربری که در گروه تنظیمات است) بخواهید از صفحه ورود، به سیستم وارد شود.

اگر می خواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید، به تنظیمات عمومی> فتی> پارامترهای سیستم بروید. یک ورودی به نام web.base.url پیدا خواهید کرد (در صورت عدم وجود می توانید آن را ایجاد نمایید)، سپس آدرس کامل وب سایت خود را وارد کنید، مانند https://www.tashilgostar.com
نشانی اینترنتی باید حاوی پروتکل ( //:https یا //:http ) باشد و نباید به خط فاصله (/) ختم شود.

اگر می خواهید هنگام ورود مدیر، به روز رسانی اصلی URL را مسدود کنید، می توانید یک پارامتر سیستم به نام web.base.url.freeze اضافه کنید و مقدار آن روی True تنظیم کنید.


امکان ایندکس وب سایت دوبار توسط گوگل

اگر یک نام دامنه mydomain.com برای mydatabase.odoo.com تنظیم کنید، گوگل وب سایت شما را با هر دو نام ایندکس می کند. این یک محدودیت برای سیستم عامل های ابری اودوو است.