رهگیری محصولات بر اساس سری ساخت / شماره سریال

سری ساخت ها و شماره سریال ها در پایان کارکردشان مشترک هستند، با این حال از نظر موقعیت متفاوت رفتار می کنند.

از سری ساخت/ شماره سریال ها به طور گسترده ای در برنامه هایی مانند انبار، خرید و فروش، برای رهگیری محصولات استفاده می شود. در مواردی که سری ساخت مربوط به تعداد خاصی از "محصولات دریافت شده" است و در یک بسته ذخیره می شوند، شماره سریال ها مانند یک شماره شناسایی ارائه شده به طور خاص به یک محصول مشخص عمل می کند. فرقی نمی کند سری ساخت باشد یا شماره سریال، هر دو در رهگیری محصول از رسید ها تا تحویل و داده های فروش، به شما کمک می کند.

در شرایطی که محصولات را به تعداد زیاد دریافت می کنید، سری ساخت می تواند بسیار مفید باشد. همچنین، می توانید از سری ساخت برای گزارش، کنترل کیفی و موارد دیگر استفاده کنید. از طرف دیگر، شماره سریال می تواند برای آن دسته از محصولاتی که به خدمات پس از فروش نیاز دارند، نیز مفید باشد. مانند: کالاهای الکترونیکی

پیکربندی

رهگیری شماره سریال می تواند برای رهگیری مکان فعلی یک محصول و همچنین رهگیری سوابق آنها، هنگام انتقال از مکانی به مکان دیگر، مفید باشد. برای فعال کردن این ویژگی، از طریق ماژول انبار> پیکربندی> تنظیمات> تب قابلیت رهگیری، گزینه "سری ساخت و شماره سریال ها" را فعال نمایید، سپس برای اعمال تغییرات، بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید.


پیکربندی محصولات

محصولی را که میخواهید با استفاده از شماره سریال رهگیری کنید، انتخاب نمایید:
به ماژول انبار> داده های اصلی> محصولات بروید و محصول مورد نظر را باز کرده و بر روی دکمه "ویرایش" کلیک کنید.  در تب انبار، رهگیری "براساس شماره سریال منحصر به فرد" را انتخاب کنید. سپس، روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید:


مدیریت شماره سریال ها

رسیدها

برای دریافت آیتم رهگیری شده با شماره سریال، ابتدا باید شماره سریال آن را تعیین کنید. شما روش های مختلفی برای انجام این عملیات دارید:

  • تخصیص دستی

  • چند تخصیصی

  • کپی/ جایگذاری از فایل اکسل

فرقی ندارد که کدام روش را انتخاب کنید، ابتدا به عملیات برداشت خود بروید:

برای تخصیص دستی شماره سریالهای مختلف، در تب عملیات، بر روی "افزودن سطر" کلیک کنید. در آن فیلد، می توانید شماره سریال را پر کنید.

پس از اتمام، می توانید برای ثبت شماره سریال جدید، مجدد بر روی افزودن سطر کلیک کنید.


توجه: برای دریافت رسید از انبار، ابتدا باید از ماژول خرید> درخواست پیش فاکتور ها> ایجاد، یک پیش فاکتور جدید کنید و تایید کنید، سپس به ماژول انبار برگردید در رسید ها، "1 موردبرای بررسی" را مشاهده خواهید کرد.

چند تخصیصی

اودوو به طور خودکار سطرهای لازم را با چند تخصیصی ایجاد می کند. آنچه که شما باید انجام دهید این است که تنها شماره سریال محصول و تعداد محصولاتی که باید با شماره سریال اختصاص دهید، وارد کنید.

با وارد شدن اطلاعات، بر روی "اختصاص شماره سریال" کلیک کنید. اودوو به طور خودکار کارهای دیگر را انجام می دهد.کپی/ جایگذاری از فایل اکسل

برای استفاده از کپی/ پیست، صفحه گسترده حاوی شماره های سریال را باز کنید.

لیست را کپی کرده و در ستون "نام سری ساخت/ شماره سریال" پیست کنید. اودوو به طور خودکار سطرهای جدید را ایجاد می کند.
انواع عملیات:

همچنین می توان شماره سریال ها را برای هر نوع فعالیت عملیات ها مدیریت کرد. برای فعالسازی این ویژگی، به ماژول انبار> پیکربندی> انواع عملیات، بروید.

برای هر کدام، در تب قابلیت رهگیری، می توانید انتخاب کنید که آیا میخواهید شماره سریال جدید ایجاد کنید یا از شماره سریال های موجود استفاده کنید. با این حال، به طور پیش فرض، سری ساخت/ شماره سریال جدید تنها در "رسید محصول" مجاز است.


قابلیت رهگیری سری ساخت/ شماره سریال

برای رهگیری یک محصول، به ماژول انبار> داده های اصلی> شماره سریال ها بروید:

 

با کلیک بر روی دکمه "قابلیت رهگیری"، اسنادی که سری ساخت در آنها استفاده شده است، مشاهده خواهید کرد.


برای تعیین شماره سری ساخت، بر روی دکمه "مکان" کلیک کنید: