قالب گرافیکی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

1

رنگ سازمانی

سلام

رنگ‌بندی سایت بر چه اساسی انتخاب می شود؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصویر پروفایل
انصراف
1 پاسخ
1
بهترین پاسخ

انتخاب رنگ وب سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از انتخاب رنگ سایت، ما باید در انتخاب رنگ سازمانی مان حداکثر دقت را به کار ببریم تا بتوانیم مخاطبان را مدیریت کنیم. در این زمینه چند نکته مهم وجود دارد:

  • هنگام انتخاب رنگ سازمانی باید به محدوده سنی و جنسیت مشتریان و مخاطبین خود توجه کنید.

  • حوزه کاری و انواع صنف‌ها در انتخاب رنگ سازمانی اهمیت فراوانی دارد و گاهی هم ممنوعیت استفاده کردن از برخی رنگ‌ها وجود دارد.

  • در انتخاب رنگ‌های سازمانی با خلاقیت عمل کرده و سعی کنید متفاوت باشید.

  • اگر در سطح بین المللی کشور فعالیت می‌کنید، سعی کنید یک رنگ سازمانی را انتخاب کنید که در سایر کشورها هم معنی و مفهوم خوبی داشته باشد.

  • به یاد داشته باشید که دو یا چند رنگ را می‌توانید ترکیب کرده و با در نظر گرفتن هماهنگی بین این رنگ‌ها آن را به‌عنوان رنگ سازمانی انتخاب کنید. این کار نیاز به راهنمایی فردی ماهر در این زمینه دارد.

  • اگر شما در حال حاضر لوگو دارید، احتمالا یک رنگ خاص هم برای آن در نظر گرفته اید که به صورت غالب در لوگو شما استفاده شود. که این رنگ کمک زیادی در انتخاب رنگبندی سایت شما دارد.

  • برای انتخاب رنگ سازمانی حداقل 3 رنگ که باهم هم‌خوانی دارند پیشنهاد می شود تا مورد استفاده قرار گیرند؛ ولی باید بدانید که نباید از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید. در کنار این رنگ ها رنگ های خنثی مثل خاکستری، سفید و سیاه استفاده می شود.

  • بهترین طرح رنگ پیشنهادی برای سایت های فروشگاهی و محتوایی، پس زمینه ای سفید یا روشن ساده است.

انتخاب طرح رنگی مناسب سایت برای وب سایت شما هرگز نباید بر اساس رنگ مورد علاقه شما یا بر اساس احساسات باشد.

  • به یاد داشته باشید که هرگز نباید اجازه دهید رنگ سایت شما بر محتوای شما غلبه یابد.

  • در اغلب موارد انتخاب رنگ سایت با توجه به رنگ سازمانی هر مجموعه پیشنهاد و کار می شود.

نکته: البته یادآور شویم که وب سایت هایی برای انتخاب رنگ وب سایت نیز وجود دارد تا در این امر به شما کمک کند ولی کار کردن با این نرم افزارها کار هر کسی نیست! 

ما در شرکت تسهیل گستر کارشناسانی برای انتخاب رنگ مناسب سایت داریم که نه تنها سال ها در این رشته تحصیل کرده اند، بلکه درک عمیق و صحیحی از وب سایت ها دارند و می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

تصویر پروفایل
انصراف

پاسخ شما

لطفاً یک پاسخ اساسی بدهید. اگر خواستید که در مورد سوال و یا پاسخ نظر بدهید، کافیست از ابزار نظردهی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید همیشه پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست یک سوال را دو بار پاسخ دهید. لطفاً رأی بدهید - این کار کمک می کند تا بهترین سوال و جوابها را انتخاب کنید!