برنامه‌ها و افزونه‌ها

شما می‌توانید همه برنامه‌ها و افزونه‌ها را از داشبورد برنامه‌ها نصب، ارتقاء و لغو نصب کنید 

بطور پیش‌فرض، فیلتر برنامه‌‌ها اعمال می‌شود. در صورت تمایل برای جستجوی افزونه‌ها، روی فیلترها کلیک کرده و برنامه‌های اضافی را انتخاب کنید.


 هشدار

اودوو یک گوشی هوشمند نیست و برنامه‌های آن نباید با بی‌دقتی نصب یا لغونصب شود. هنگام افزودن یا حذف برنامه‌ها و افزونه‌ها در پایگاه داده خود احتیاط کنید چراکه ممکن است بر هزینه‌های اشتراک شما تأثیرگذار باشد.

نصب یا لغو نصب برنامه‌ها و مدیریت کاربران به عهده شماست.

به عنوان مدیر پایگاه داده خود، مسئولیت استفاده از آن به عهده شماست از آن جایی که شما بهتر می‌دانید که سازمان شما چگونه عمل می‌کند.

برنامه‌های اودوو وابستگی‌هایی دارند.

با نصب برخی برنامه‌ها و ویژگی‌های دارای وابستگی ممکن است برنامه‌ها و افزونه‌های اضافی دیگری نیز نصب شوند، که به لحاظ فنی مورد نیازند حتی اگر به طور فعال از آنها استفاده نکنید. 

نصب/ حذف برنامه‌ها را روی نسخه کپی پایگاه داده خود بیازمایید.

بدین ترتیب شما می‌توانید دریابید که به چه وابستگی‌های برنامه‌ای ممکن است نیاز داشته باشید یا چه داده‌هایی ممکن است پاک شوند.

نصب برنامه‌ها و افزونه‌ها

به قسمت برنامه‌ها رفته، و روی دکمه نصب برنامه‌ای که می‌خواهید نصب شود، کلیک کنید.


در صورت موجود نبودن برنامه موردنظر شما در فهرست برنامه‌ها، می‌توانید فهرست برنامه را به‌روز کنید.

برای این کار، حالت توسعه دهنده را فعال کنید، سپس به ماژول برنامه‌ها> به‌روزرسانی لیست برنامه‌ها رفته و بر روی به‌روزرسانی کلیک کنید.


 ارتقاء برنامه‌ها و افزونه‌ها

در برخی موارد، بهبودهای جدید یا ویژگی‌های برنامه به نسخه‌های پشتیبانی شده اودوو اضافه می‌شود. برای اینکه بتوانید از آنها استفاده کنید باید برنامه خود را ارتقاء دهید.

به قسمت برنامه‌ها بروید، روی منوی کشویی برنامه‌ای که می‌خواهید ارتقاء دهید، کلیک کنید و سپس روی ارتقاء کلیک کنید.لغو نصب برنامه‌ها و افزونه‌ها

به قسمت برنامه‌ها رفته، روی منوی کشویی برنامه‌ای که می‌خواهید نصب آن را لغو کنید کلیک و سپس روی گزینه لغو نصب کلیک نمایید.


برخی برنامه‌ها وابستگی‌هایی دارند، به این معنی که یک برنامه نیازمند برنامه دیگری است. بنابراین، لغو نصب یک برنامه ممکن است نصب چند برنامه یا افزونه را لغو کند. اودوو به شما هشدار می‌دهد که کدام برنامه‌ها و افزونه‌های وابسته، تحت تأثیر لغو نصب برنامه مورد نظر شما قرار می‌گیرند.


برای تکمیل لغو نصب، بر روی دکمه تأیید کلیک کنید.

 هشدار

لغو نصب یک برنامه، همه وابستگی‌های آن را نیز لغو نصب می‌کند و بطور دائمی داده‌های مربوط به برنامه را پاک می‌کند.