تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

۱۰ نکته برای موفقیت در بازاریابی الکترونیکی


1 - نامه‌های تبلیغاتی خود را فقط برای افرادی بفرستید که برای دریافت آن درخواست داده‌اند.


اشتباهی که بعضی از بازاریابان انجام می‌دهند آن است که نامه‌های تبلیغاتی را برای افراد مختلف ارسال می‌کنند . استفاده وسیع از این روش در سال‌های گذشته باعث سست‌شدن تجارت الکترونیکی شده است.
نکته مهم: اعتماد مشتری جلب کردنی است. یکی از بهترین راه‌حل‌های جلب اعتماد، احترام به عقاید مشتری در مورد دریافت نامه‌های تبلیغاتی یا عدم دریافت آنهاست.

2 - همواره به درخواست‌های مشتری برای عدم دریافت نامه‌ها احترام بگذارید.


روش ساده‌ای را برای خروج از سیستم نامه‌ها در اختیار افراد قرار دهید. در تمام نامه‌ها آدرسی قرار دهید که از طریق آن مشتری بتواند تمایل خود به عدم دریافت نامه‌ها را به شما اعلام کند.
نکته مهم: حجم کمتر معمولاً بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

3 - برای هر تغییری توسط ارسال یک نامه، تاییدیه بگیرید.


عضویت اولیه، سفارشات، ارسال سفارشات و هر تغییری در مشخصات و وضعیت مشتری نیاز به اخذ تاییدیه از وی دارد. با این کار درصد امکان بروز اشتباه و اطلاعات غلط را کاهش می‌دهید.

4 - به مشتریان خود حق انتخاب بدهید تا بدانند که برای شما ارزشمند هستند.


5 - ارتباط و منفعت دوطرفه.


مشتریان آدرس پست الکترونیکی و دیگر اطلاعات شخصی خود را برای نوعدوستی به شما نمی‌دهند بلکه در مقابل باید چیز با ارزشی دریافت کنند. این ارزش می‌تواند در قالب دریافت اطلاعات خاص (روی سایت شما یا از طریق نامه‌های الکترونیکی)، هدیه‌های رایگان، کارت تخفیف یا قرعه‌کشی باشد.
نکته مهم: خلاقیت عامل مهمی در این امر است اما به یاد داشته باشید که علاوه بر این موارد باید در تمام نامه‌هایی که برای مشتریان ارسال می‌کنید مطالب با ارزشی قرار دهید.

6 - لیست مشتریان شما سرمایه‌ای است مخصوص شما، هرگز آنرا به دیگران نفروشید!


7 - سیاست حفظ حریم خصوصی مشتریان را تدوین و برای آنها ارسال کنید.


با این کار رابطه شما محکم تر خواهد شد و به آنها خواهید فهماند که در پشت پرده این سایت، افراد واقعی و مسوولی وجود دارند.

8 - به نیازهای مشتریان خود سریعاً پاسخ دهید.


9 - از لیست مشتریان دیگران استفاده نکنید.


مگر در مواردی مانند مورد 6 که در بالا ذکر شد.

10 - قدرت شبکه‌ها را از یاد نبرید.


اخبار بد روی اینترنت بسیار سریع تر از اخبار خوب پخش می‌شوند. یک مشتری خشمگین می‌تواند با ارسال یک پیام کوتاه، خشم خود را از شرکت شما به میلیون‌ها نفر منتقل کند. از اشتباهات کوچک پرهیز کنید زیرا اشتباهات دنیای الکترونیکی مانند اشتباهات تلفنی یا .... نیستند که به آسانی قابل جبران باشند.

پست های مرتبطتبلیغات و بازاریابی دیجیتال

شش راهنمايي براي بازاريابي از طریق پست الكترونيكي

راهكارهاي مناسب براي آنكه مشتريان پيام‌هاي الكترونيكي شما را بخوانند.

تحقيق اخير Doubleclick در سال 2004 با عنوان" ارسال پيام‌هاي الكترونيكي به مشتريان" احساس و نظر دريافت‌كنندگان اين پيام‌ها را در باب بازاريابي الكترونيكي به شكلي جالب توجه بازگو مي كند و همچنين راهكار‌هاي موثر در ايجاد بازدهي بيش‌تر را براي بازاريابي الكترونيكي پيشنهاد مي‌كند.

تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

تبلیغات متنی گوگل در سایت نقشه‌ گوگل

گوگل با نمایش تبلیغات متنی مربوط به جست‌وجو در برنامه‌ محبوب نقشه‌ گوگل (Google Maps) منبع درآمد تبلیغاتی مرتبط با جست‌وجوی جدید دیگری برای خود فراهم كرد. هم‌اكنون برخی از جست‌وجوها مانند جست‌وجوهای انجام گرفته برای تاكسی یا رستوران یك تبلیغ متنی زمینه آبی را در انتهای برنامه‌ نقشه‌ گوگل نمایش می‌دهند.

نظرها