فروشگاه‌های اینترنتی عامل کسادی بازار موبایل

همانند هر سال نیمه دوم فروردین تقریبا بازار موبایل مثل همه بازارها کساد است اما امسال این بی رونقی ظاهرا ریشه در فعالیت شرکت‌های اینترنتی دارد.


فناوران- امسال هم فروشندگان بازار موبایل از بازار کساد فروردین ماه ناراضی هستند. به گفته فروشندگان قیمت گوشی از اوایل سال به دلیل نوسان نرخ ارز، سیر نزولی داشته، با این حال بازار خالی از مشتری است.


فروشندگان بازار موبایل می‌گویند، بر خلاف سال‌های گذشته که یکی دو ماه پایانی سال معمولا بازار شلوغ و پر رفت و آمد بود، اما اواخر سال گذشته فقط یکی دو هفته پایان سال بازار رونق داشت و پر از مشتری بود.


اما از اوایل سال بازار موبایل در رکود به سرمی‌برد.


فعالان یکی از مهم‌ترین دلایل بی‌رونقی بازار را فعالیت شرکت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی می‌دانند. به گفته بازاریان، به تازگی فعالیت این فروشگاه‌ها باعث شده که بسیاری از مشتریان به خرید آنلاین رو بیاورند و از این رو فروشندگی سنتی از رونق بیفتد.در حالی که فروشگاه‌های سنتی هزینه زیادی بابت اجاره بهای مغازه و مالیات و موارد دیگر پرداخت می‌کنند، شرکت‌های اینترنتی با سود فراوان محصولات‌شان را به فروش می‌رسانند.


در این میان فروشندگان بازار معتقدند هنوز بازار ایران به مرحله‌ای نرسیده که مردم به سوی خرید آنلاین رو بیاورند و هنوز بسیاری از سیستم‌های خرید و فروش به شکل سنتی است بنابراین انتظار دارند که فروشگاه‌های آنلاین برچیده شود تا بتوانند به فعالیت خود در بازار ادامه دهند.


از سوی دیگر تعداد این فروشگاه‌ها هر روز بیشتر می‌شود و اگرچه فروشندگان تصور می‌کنند که بازار ایران در حال حاضر ظرفیت فروش اینترنتی و آنلاین را ندارد، اما بسیاری از افراد جوان و میان‌سال از روش سنتی خرید رویگردان شده و به تازگی به خرید آنلاین روی آورده‌اند.


این افراد معتقدند خرید امن‌تر و راحت‌تری دارند و بدون دردسر و صرف وقت زیاد می‌توانند جلوی در خانه یا در محل کارشان اجناس خریداری شده را دریافت کنند.

کسب و کار شما را درست الکترونیکی می کنیم

بومی سازی و پشتیبانی Odoo ERP در ایران
 
فروشگاه‌های اینترنتی عامل کسادی بازار موبایل
تسهیل گستر 17 فروردین 1394
این پست را به اشتراک بگذار
برچسب‌ها
ویرایش
بایگانی

نسخه بومی سازی شده در پاسخ به نیاز کسب و کارهای ایرانی با پشتیبانی تسهیل گستر
همه نرم افزارهای مدیریت موفق کسب و کار بصورت یکپارچه

ورود | ثبت نام افزودن نظر
آیا می‌توان گوگل را فیلتر کرد؟