سازمان یار ( Odoo )

منابع سخت افزار سرور سازمان یار ( ODOO فارسی )

سرویس دهنده اودوو (odoo Builtin Server)

سازمان یار دارای یک سرویس‌ دهنده HTTPداخلی است که ازmulti-threading و multiprocessing   پشتیبانی می‌کند. برای سایت‌ های عملیاتی استفاده از سرویس ‌دهنده‌ هایی که از چند پردازشی پشتیبانی نمایند، توصیه می‌ شود. استفاده از این سرویس‌ دهنده ها ثبات سیستم را افزایش داده و باعث می‌ شود تا استفاده از منابع بهینه شده و نظارت بر آنها راحت‌ تر انجام شود.

 

  •          Multiprocessingبه وسیله تنظیم نمودن یک عدد غیر صفر در پارامتر تعداد workerانجام می ‌شود. تعداد workerباید بر مبنای تعداد coreسیستم تعیین شود.

  •                تعداد workerها را می‌توان بر اساس مشخصات سخت‌افزاری تنظیم نمود تا باعث هدر رفتن منابع نشود.

محاسبه تعداد workerها برای سازمان یار

قاعده کلی محاسبه (#CPU*2+1) می ‌باشد. همچنین باید بدانیم که حدودا چه مقدار Worker نیاز داریم به صورت کلی هر 6 کاربر هم زمان نیاز به یک worker دارند. پس برای محاسبه مقدار CPU مورد نیاز باید اول تعداد کاربران فعال را مشخص نمایید. به طور مثال بر روی سروری با 32 هسته امکان سرویس‌ دهی خوب به حدود 400  (به طور دقیق بر اساس فرمول 390) کاربر هم زمان را داریم.

 

محاسبه سایز حافظه برای سازمان یار

فرمول و قاعده کلی برای محاسبه حافظه مورد نیاز عبارت است از:

Needed RAM = #worker * ( (light_worker_ratio * light_worker_ram_estimation) + (heavy_worker_ratio * heavy_worker_ram_estimation) )

light_worker_ratio: نرخ worker ها با حجم کار سبک می ‌باشد. که معمولاٌ 0.8 یا 80٪ در نظر گرفته می‌ شود.

 

light_worker_ram_estimation: میزان حافظه مورد نیاز برای فعالیت ‌های سبک به ازای هر worker  است که معمولا 150مگابایت در نظر گرفته می‌ شود.

 

heavy_worker_ratio: نرخ worker ها با حجم کار بالاست که بر اساس تجربه بر روی نرم افزار ERP  odoo فارسی مقدار 0.2 یا 20٪ در نظر گرفته می‌ شود.

 

heavy_worker_ram_estimation: مقدار حافظه مورد نیاز به ازای هر یک از worker های با حجم بالا است که معمولا ۱ گیگا بایت در نظر گرفته می ‌شود.

 

 

 

 

با استفاده از فرضیات و قواعد بالا برای 400 کاربر هم زمان (منظور تعداد کاربری است که در لحظه و هم زمان با هم در داخل سیستم فعالیت می‌ نمایند.) 32 هسته cpu و حدود 20  گیگابیت حافظه نیاز می‌ باشد.

پست های مرتبطسازمان یار ( Odoo )

سازمان یار چیست؟

ERP برای برنامه ریزی منابع سازمانی است. و سازمان یار یک سیستم نرم افزاری است که بسیاری از ماژول های مورد نیاز مانند مدیریت فروش٬حسابداری٬مدیریت اطلاعات منابع انسانی٬مدیریت پروژه ها و غیره را با ویژگی های پیش فرض خود فراهم می کند. با این حال، هر کسی می تواند نرم افزار ERP مورد نیاز خود را با توجه به نیازهای شرکت خود سفارش دهد.

سازمان یار ( Odoo )

نقش نرم افزار ای آر پی در یک شرکت آی تی

Rijs Solutions یک شرکت کوچک است که در Wapenveld واقع شده است، روستایی در شمال Veluwe، که در حال حاضر بیش از 10 سال است که وجود دارد. این شرکت در زمینه فناوری اطلاعات، انواع محصولات و خدمات را ارائه می دهد، تمرکز اصلی آنها بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، طراحی سایت است. تیم اصلی تنها شامل 5 متخصص حرفه ای می باشد، اما آن ها با تعدادی از فارغ التحصیلان به صورت منظم کار می کنند. Rijs Solutions اگرچه یک شرکت کوچک است، اما بسیار پویا، مشتاق و مشارکتی است که در انجام مأموریتی برای کمک به مشتریان خود عمل می کند و در این زمینه جزو بهترین ها است.

نظرها