مدیریت پیشرفته پورسانت بازار اینترنتی 

مقدمه

ما دائماً در حال نوآوری هستیم تا به شما در رشد شغل خود کمک کنیم. به عنوان بخشی از این تلاش، ما در حال معرفی افزونه داینامیک بازار اینترنتی "مدیرت پیشرفته پورسانت بازار اینترنتی" هستیم.

با کمک این ماژول، مدیر می تواند پورسانتی در "محصولات"، "دسته بندی محصولات" و "فروشندگان" تنظیم کند. در اینجا مدیر می تواند قوانین مختلف پورسانت مانند ثابت یا درصدی یا هر دو را برای محصولات مختلف، دسته بندی محصولات و فروشنده اعمال کند. اگر یک محصول در دسته بندی های مختلفی قرار دارد که در آن پورسانتی در حال حاضر تعریف شده باشد، مدیر می تواند تنظیم کند که فروشنده حداقل  نرخ پورسانت را دریافت کند یا حداکثر را.امکانات

 • مدیر می تواند پورسانت را بر اساس محصول تنظیم کند.

 • مدیر می تواند پورسانت را بر اساس دسته بندی محصولات تنظیم کند.

 • مدیر می تواند پورسانت را بر اساس فروشنده نیز تنظیم کند.

 • مدیر می تواند پورسانت مختلف مانند درصد یا ثابت برای محصولات، دسته بندی محصولات و یا فروشنده در نظر بگیرد.

 • پورسانت بر اساس محصول بالاترین اولویت را خواهد داشت.

 • اگر پورسانت بر اساس محصول تعیین نشده باشد، پورسانت بر اساس دسته بندی محصول در اولویت قرار می گیرد.

 • اگر پورسانت بر اساس دسته بندی محصول تنظیم نشده باشد، پورسانت بر اساس فروشنده اعمال می شود.

 • اگر یک محصول بیش از یک دسته بندی داشته باشد، مدیر می تواند تصمیم بگیرد که آیا کمترین پورسانت را اعمال کند یا بیشترین پورسانت را.

 • تصميم بگيريد كه كدام نوع پورسانت، دسته بندی، محصول یا پورسانت پیش فرض در سفارشات اعمال خواهد شد.

 • مدیر می تواند معیارهای پورسانت رایج را برای همه فروشندگان اعمال کند.

 • مدیر همچنین می تواند انواع مختلفی از پورسانت را برای فروشندگان مختلف بازار تنظیم کند.

 • کسر خودکار پورسانت از پرداخت فروشنده انجام می گیرد.

 • فروشنده پس از کسر پورسانت، پرداخت را دریافت می کند.


نصب و راه اندازی

۱- هنگامی که برنامه را از فروشگاه Webkul خریداری می کنید، لینک فایل ماژول را دریافت خواهید کرد.

۲- بعد از اتمام بارگیری، فایل را روی سیستم خود استخراج کنید. می توانید پوشه ای با نام "marketplace_advance_commission" را ببینید.

۳- این پوشه را در مسیر افزونه های اودوو خود کپی و جایگذاری کنید.

۴- اکنون برنامه اودوو را باز کرده و بر روی منو تنظیمات کلیک کنید.سپس بر روی "فعال سازی حالت توسعه دهنده" کلیک کنید.

۵- از فهرست برنامه ها باز کنید و بر روی "لیست ماژول های به روز رسانی" کلیک کنید.

۶- در نوار جستجو ، همه فیلترها را حذف کرده و "marketplace_advance_commission" را جستجو کنید.

۷- شما می توانید ماژول را در نتیجه جستجو مشاهده کنید. برای نصب آن روی "نصب" کلیک کنید.


پیکربندی 

با مهمترین قسمت این ماژول که تنظیمات آن می باشد، شروع می کنیم. از داشبورد فروشنده> تنظیمات> شرایط پرداخت، مدیر می تواند نوع پورسانت، دسته بندی پورسانت عمومی را برای فروشندگان بازار تنظیم کند. 


از آنجا که ما نوع پورسانت را در اینجا به عنوان "محصول" انتخاب کرده ایم که به معنی تعریف کمیسیون در مورد محصول خواهد بود. اگر تعریف نشده باشد، در این صورت کمیسیون طبقه بندی اعمال می شود، اگر هیچ کالایی، کمیسیون دسته بندی تعریف نشده باشد، توسط کمیسیون فروشنده پیش فرض اعمال می شود. 


کمیسیون طبقه بندی باید توسط مدیر تعریف شود زیرا تعیین می کند حداقل یک محصول یا محصول کمترین محصول را در چه مواردی در بیش از یک گروه قرار می دهد یا خیر. 


همچنین، با کمک این ماژول اکنون می توانید روش های مختلف کمیسیون مانند ثابت، درصد، ثابت به علاوه درصد و درصد به علاوه ثابت را اعمال کنید.


 

در پورسانت دسته بندی , پورسانت تعریف شده در دسته بندی محصول اعمال خواهد شد و اگر هیچ پورسانتی برای دسته بندی تعریف نشده باشد، پورسانت تعریف شده در محصول اعمال می شود و در صورتی که هیچ یک از پورسانت های دسته بندی و یا محصول تعریف نشده باشد، پورسانت پیش فرض فروشنده اعمال خواهد شد.


 

اگر نوع پورسانت را فروشنده انتخاب کنیم، پورسانت تعریف شده برای فروشنده محصول اعمال خواهد شد. این پورسانت را می توان بصورت انحصاری و یا از طریق پورسانت عمومی بر اساس تنظیمات پیکربندی مدیریت کرد.

 

در اینجا همه چهار نوع روش پورسانت وجود دارد: ثابت + درصد(%)، درصد(%) + ثابت، ثابت و درصد(%):


 


نمای مدیریت

پورسانت در پروفایل فروشنده قابل مشاهده است و مدیر می تواند بدون باز کردن پروفایل خود، پورسانت اعمال شده برای فروشنده را به وضوح بررسی کند.


  

مدیر می تواند روش پورسانت را مجزا برای فروشنده از پروفایل خود تغییر دهد. برای فروشنده منتخب مدیر بایدبرای نادیده گرفتن تنظیمات پیش فرض، آیکون رو فعال کند و برای فروشنده خاص، روش های پورسانت را تنظیم کند.


شما می توانید پورسانت را برای محصول از قسمت داشبورد فروشنده> محصول> فروش تعریف کنید.مدیر می تواند پورسانت دسته بندی را از داشبورد فروشنده> پیکربندی> دسته بندی های وب سایت> انتخاب دسته بندی، تنظیم کند. پورسانت را در زیر تب پورسانت می توانید تعریف کنید.


 

این فاکتور، برای محصول فروشنده قبل از کسر پورسانت است.


 

از آنجا که مبلغ قابل پرداخت پس از کسر پورسانت برای آن فروش محاسبه می شود، بنابراین، پرداخت فروشنده پس از کسر پورسانت محاسبه می شود.


 


نمای فروشنده

فروشنده می تواند پورسانت اعمال شده توسط مدیررا از پروفایل آنها در زیر برگه عمومی بررسی کند.فروشنده می تواند پورسانت تعریف شده برای محصول را از داشبورد فروشنده> محصولات> محصولات تایید نشده، پورسانت محصول را بررسی کند.


 

فروشنده می تواند پورسانت اعمال شده برای دسته بندی های وب سایت را از داشبورد فروشنده> پیکربندی> دسته بندی های وب سایت، بررسی کند.


 

فروشنده می تواند تمام گزینه های پرداخت خود را زیر گزینه پرداخت فروشنده مشاهده کند. از آنجا که پرداخت فروشنده شامل تمام سوابق مربوط به پرداخت محصول فروشنده است از این رو یک رکورد مهم برای یک فروشنده است.


 اگر فروشنده روی یکی از پرداخت های فروشنده کلیک کند، می تواند مبلغ قابل پرداخت خود را با مشخصات فاکتور بررسی کند.