ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس این امکان را فراهم می کند که دو یا چند کاربر در محل های مختلف از طریق کامپیوتر یا موبایل باهم ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنند و در صورت نیاز دسکتاپ، وایت برد، ویدئو و یا پاورپوینت خود را نیز باهم به اشتراک بگذارند.


شما می توانید به یکی از دو روش زیر با شرکت تسهیل گستر ویدئو کنفرانس برگزار کنید:

روش اول

با استفاده از نرم افزار Skype  می باشد که لازمه آن این است که قبلا نرم افزار اسکایپ را از سایت www.skype.com دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید و در سایت مورد نظر برای خود اکانت ایجاد کرده و ID آن را در اختیار کسی که می خواهید با او ویدئو کنفرانس برقرار کنید قرار دهید.

روش دوم 

نیاز به نصب نرم افزار نداشته و از طریق مرورگر این ارتباط برقرار می شود، در این روش با کلیک بر روی لینکی که در اختیار شما قرار داده خواهد شد وارد اطاق می شوید، بعد از کلیک بر روی لینک یا وارد کردن آن در آدرس بار مرورگر و زدن کلید اینتر، بسته به تنظیمات انجام شده توسط تسهیل گستر برای اتاق گفتگو، یا با کلیک بر روی دکمه میهمان و بدون وارد کردن گذرواژه وارد اتاق گفتگو می شوید و یا در صورت تعریف شدن نام کاربری و گذر واژه، با وارد کردن آن وارد اتاق گفتگو می شوید.

 

چند نکته برای برگزاری ویدئو کنفرانس با کیفیت


•    ترجیحا با لپ تاپ یا کامپیوتر وارد ویدئو کنفرانس شوید تا بتوانید مانیتور به اشتراک گذاشته شده را در سایز بزرگ و خواناتر ببینید.
•    قبل از ورود به اتاق ویدئو کنفرانس از عملکرد درست میکروفن و اسپیکر خود اطمینان حاصل کنید، هدفون ها عموما به هر دو نیاز میکروفن و اسپیکر شما پاسخ می دهند.
•    اگر قصد دارید تصویر خود را هم در حین کنفرانس به اشتراک بگذارید ترجیحا با لپ تاپ وارد شوید یا از عملکرد صحیح وب کم خود اطمینان حاصل کنید.

فرم درخواست برگزاری ویدئو کنفرانس


برای درخواست برگزاری ویدئو کنفرانس، لطفا فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید، در ادامه با شما در ارتباط خواهیم بود: