تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

تبلیغات در وب سایت ها، یک فرصت کلیدی برای کسب و کار آنلاین

تبلیغات کسب و کارها از طریق روشی صحیح مطمئنا یک فرصت کلیدی برای موفقیت آن کسب و کار می باشد. تبلیغات در اینترنت کمک شایانی به دستیابی به تعداد زیادی از افرادی می کند که از وب سایتها دیدن می کنند. به طور قطع نمی توان انتظار داشت که این تعداد از افراد با اختیار خود به سمت یک کسب و کار روند. اما نکته ا ی که در این جا مهم است این می باشد که تبلیغات بسیار هزینه بر می باشد و اگر کسانی که اقدام به این کار می کنند مراقب نباشند ، و تبلیغات شان درآمد زا نباشد به طور حتم پس از پرداخت صورت حساب های تبلیغات ، ورشکسته خواهند شد.

طبق تجربیات کسب شده در این زمینه ، توجه به نکات زیر برای سازنده سایتهای اینترنتی که در زمینه بازاریابی اینترنتی تازه کار می باشند ، بسیار مفید می باشد . توجه به این نکات پس از تهیه برنامه تبلیغاتی کمک شایانی به موفقیت در این زمینه می نماید.

مکان قرار دادن تبلیغات: انتخاب وسیله و مکان مناسب برای تبلیغات بسیار مهم می باشد. کسب و کارهایی که ماهیت محلی دارند نباید تبلیغات خود را بر روی وب سایت ها قرار دهند. خبر نامه ای که برای آگهی نیازهای محلی ایجاد شده است ، بهترین انتخاب برای تبلیغات این گونه کسب و کارها می باشد. تبلیغات در وب سایت ها فقط به این دلیل که خیلی ها این کار را انجام می دهند کار بسیار نادرستی می باشد. ابتدا باید مطمئن شد که آیا کسب و کار مورد نظر نیازی به تبلیغات اینترنتی دارد یا نه؟

نوع تبلیغات: پرچم، نوشته، متن، دکمه،...؟ یک پرچم تبلیغاتی بهترین انتخاب برای زمانی می باشد که قرار است تبلیغات در بالای یک صفحه قرار گیرد. اما زمانی که قرار است تبلیغات در صفحه ای که پر از پرچم های تبلیغاتی می باشد صورت گیرد ، یک متن ساده تبلیغاتی ، بیشترین توجه را به خود جلب می کند. حتی دکمه هایی که به صورت جذابی طراحی شده باشند و در کنار فهرست انتخاب ها قرار گیرند، باعث می شوند که تعداد زیادی کلیک بر روی آنها شود.

مخاطبان تبلیغات: توجه به این نکته که چه کسانی این تبلیغات را خواهند خواند و آیا آنها گروه هدف تبلیغات می باشند یا نه بسیار حائز اهمیت می باشد. در این رابطه به دست آوردن آمار افرادی که از وب سایتی مشخص دیدن می کنند و یا روزنامه یا خبرنامه ای خاص را می خوانند، بسیار مهم می باشد. آمار بازدیدکنندگان وب سایتها و خوانندگان روزنامه ها و... می تواند بر حسب سن ، جنسیت، شغل، علاقه، سرگرمی و... باشد. با این روش می توان مطمئن شد که افرادی که از این تبلیغات دیدن می کنند ، محصول یا خدمت مورد نظر را خواهند خرید. به طور مثال برای فروشنده کتاب های الکترونیکی با موضوع شمع سازی ، بهترین مکان برای تبلیغات ، وب سایتهایی می باشد که مربوط به هنر و سرگرمی، فروشگاههای اینترنتی مربوط به هدایا و... می باشد.

پیام تبلیغات: هدف از تبلیغات رساندن چه پیامی است؟ به طور خلاصه، بازدیدکنندگان همه وقت خود را صرف کلیک کردن بر روی هر چیزی که می بینند نمی کنند و آنهایی که این کار را انجام می دهند به دنبال کالاهای رایگان می گردند و نمی خواهند به خاطر آن پولی بپردازند. مسلما هیچ کسب و کاری به دنبال جذب این افراد نمی باشد. اضافه کردن یک شرح واضح درباره کسب و کار و اینکه در باره چیست ، هدف آن چیست و وب سایت درباره چیست، تفاوت محصول یا خدمت مورد نظر از محصولات و خدمات دیگران چیست ، از مواردی است که توجه به آنها بسیار مفید می باشد.

ترغیب کنند گی تبلیغات: باید به این نکته توجه شود که آیا تبلیغ مورد نظر به اندازه کافی مخاطبان را به کلیک کردن بر روی آن ترغیب می کند یا خیر؟ محتوا و مضمون تبلیغ باید به گونه ای باشد که مخاطب را وادار سازد تا بخواهد در مورد آن بیشتر بداند. در تبلیغات نباید از قیمت های غیر واقعی و پیشنهاد های باورنکردنی استفاده نمود. همچنین از جملات تبلیغات دیگران نیز نباید استفاده کرد ،بهتر است از ایده های آنها استفاده شود و با استفاده از خلاقیت ایده های جدیدتری برای تبلیغات کسب و کار مورد نظر می توان ساخت.

از نکات دیگری که می توان به آن اشاره کرد مواردی از قبیل استفاده از گرافیک های خوش ساخت می باشد . هیچ چیزی بدتر از پرچم تبلیغاتی که به طرز نا صحیحی ساخته شده و حسن نیت کار را تحت تاثیر قرار داده نمی باشد و پرداختن پول به یک پرچم تبلیغاتی خوب که برای همیشه می توان از آن استفاده کرد ، ارزنده می باشد.

پست های مرتبطتبلیغات و بازاریابی دیجیتال

شش راهنمايي براي بازاريابي از طریق پست الكترونيكي

راهكارهاي مناسب براي آنكه مشتريان پيام‌هاي الكترونيكي شما را بخوانند.

تحقيق اخير Doubleclick در سال 2004 با عنوان" ارسال پيام‌هاي الكترونيكي به مشتريان" احساس و نظر دريافت‌كنندگان اين پيام‌ها را در باب بازاريابي الكترونيكي به شكلي جالب توجه بازگو مي كند و همچنين راهكار‌هاي موثر در ايجاد بازدهي بيش‌تر را براي بازاريابي الكترونيكي پيشنهاد مي‌كند.

تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

تبلیغات متنی گوگل در سایت نقشه‌ گوگل

گوگل با نمایش تبلیغات متنی مربوط به جست‌وجو در برنامه‌ محبوب نقشه‌ گوگل (Google Maps) منبع درآمد تبلیغاتی مرتبط با جست‌وجوی جدید دیگری برای خود فراهم كرد. هم‌اكنون برخی از جست‌وجوها مانند جست‌وجوهای انجام گرفته برای تاكسی یا رستوران یك تبلیغ متنی زمینه آبی را در انتهای برنامه‌ نقشه‌ گوگل نمایش می‌دهند.

نظرها