برگزاری نخستین جلسه کمیته حمایت از استارت‌آپ‌ها

مرکز ملی فضای مجازی کشور، نخستین جلسه کارگروه بررسی و سیاست گذاری در خصوص نحوه حمایت از شرکت های کارآفرین نوپا (استارت آپ) را برگزار کرد.


به گزارش مرکز ملی فضای مجازی، نخستین جلسه کارگروه بررسی و سیاست گذاری در خصوص نحوه حمایت از شرکت های کارآفرین نوپا (استارت آپ) با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف و بخش خصوصی توسط معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی به منظور شناسایی وضعیت جاری عملکرد شرکت های کارآفرین نوپا (استارت آپ) و رخدادهای مربوط به آن در کشور، بررسی چگونگی ساماندهی فضای کارآفرینی و طرح راهکارهای حمایتی کلان در جهت ارزش گذاری و حمایت از این فضا برگزار شد.


بنا بر این گزارش، توسعه شرکت های کارآفرین نوپا (استارت آپ) در رشد اشتغال زایی، تآمین نیازهای بازار با اتکا به توانمندی های داخلی، افزایش خلاقیت و نوآوری و توسعه پایدار اقتصادی مؤثر خواهد بود.


همچنین، همراستایی با روند رشد و توسعه جهانی در این حوزه نیز امکان ورود به بازارهای جهانی را برای کارآفرینان داخلی میسر می سازد.


در حال حاضر، رخدادهای هم اندیشی متعددی در خصوص ارائه ایده ها و معرفی شرکت های کارآفرین نوپا (استارت آپ ویکندها) عمدتا با هدف آموزش صاحبان ایده و برقراری ارتباط بین عوامل مؤثر در اکوسیستم استارت آپ با یکدیگر در کشور برگزار می شود.


با توجه به پتانسیل بالای ایران از نظر نیروی انسانی خلاق و کارآزموده و نیز فاصله قابل توجه بازار کسب و کار و تجارت الکترونیکی ایران تا اشباع، در صورت ساماندهی بهینه و به موقع این فضا، می توان اکوسیستم کارآفرینی را به مرحله رشد و سودآوری در سطح ملی رسانده و کشور را در حوزه اقتصاد دیجیتال و اقتصاد اینترنتی در سطح جهان مطرح کرد.

 

برگزاری نخستین جلسه کمیته حمایت از استارت‌آپ‌ها
تسهیل گستر 24 فروردین 1394
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی
ورود | ثبت نام افزودن نظر
فروشگاه‌های اینترنتی عامل کسادی بازار موبایل