به هفت دلیل نیاز به اپ موبایل دارید

اپ موبایل چه تاثیری در فعالیت کسب و کارها دارد؟ چرا کسب و کارهای کوچک و متوسط به فکر طراحی اپلیکیشن موبایل افتاده اند؟ اگر تصور می کنید که فقط سازمان ها و شرکت های بزرگ به اپ موبایل نیاز دارند، در اشتباهید. شرکت های کوچک و متوسط نیز به این نکته مهم، که استراتژی موبایل فراتر از صرفا یک «وب سایت واکنش گرا» است، پی برده اند.


شاید متوجه شده اید که این روزها بسیای از شرکت ها و برندهایی که با آنها سر و کار دارید دارای اپلیکیشن موبایل شده اند و از این طریق با مشتریانشان ارتباط برقرار می کنند. این ها معمولا شرکت های پیشرویی هستند که تلاش می کنند جدیدترین خدمات را به مخاطبانشان عرضه کنند.


اگر مطمئن نیستید که چرا باید اپ اختصاصی برند خودتان را داشته باشید، این مقاله را تاپایان مطالعه کنید. ما در این جا 7 مزیت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها را توضیح داده ایم. تا پایان با ما همراه باشید.


 1. با اپ، همواره دیده می‌شوید


مردم ما در طول روز زمان زیادی را به استفاده از موبایلشان اختصاص میدهند، و طبق آمار حتی بیشتر از متوسط جهانی از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. البته، گرچه کاربران معمولا از اپلیکیشن های مشخص و بخصوصی در طول روز استفاده میکنند، که اغلب شبکه های اجتماعی و پیام رسانهاست، اما برای استفاده از همان اپ‌ها نیز باید قفل گوشی را باز کرده و صفحه یا فهرست اپ ها را مرور کنند؛ و در این بین قطعا به اپلیکشن شما هم بر میخورند، و نام و لوگویتان بطور ناخودآگاه در حافظه شان ثبت میشود.


 2. ایجاد کانال مستقیم بازاریابی


کارهای زیادی را می توان با استفاده از اپلیکیشن موبایل انجام داد: دریافت اطلاعات، مشاهده قیمت اجناس، رزور خدمات، جستجو، ایجاد حساب کاربری، پیام رسانی، اطلاع از اخبار و رویدادها، و موارد بسیار دیگر.


یکی از مهم ترین مزایای اپ موبایل در این است که بوسیله آن کلیه اطلاعات، از قبیل جدید ترین محصولات، رویدادها، تخفیفات، و پیشنهادات ویژه، در نوک انگشتان مشتریانتان خواهد بود. همچنین، با استفاده از امکان ارسال نوتیفیکیشن (اعلان) می توانید ارتباط نزدیک و مستقیمی با کاربران برقرار کنید و مطالب مورد نظرتان را در زمان مقتضی به او یادآوری کنید.


3. ایجاد ارزش برای مشتریان


 به وسیله اپلیکیشن موبایل می توانید امکانات ارزشمند گوناگونی را به مشتریانتان ارائه دهید و کار را برای آنها آسان تر کنید. به عنوان مثال، اگر طرح های وفاداری یا باشگاه مشتریان دارید، احتمالا اطلاعات مشتریان، سوابق خرید، امتیازات، و تخفیفات آنها را روی کارت های مغناطیسی ذخیره می کنید. اما با وجود اپ موبایل، می توانید این کار را بصورت دیجیتالی انجام دهید. نتیجه آن راحتی بیشتر مشتریان، تعامل بیشتر با اپلیکیشن موبایل، و دانلود و ترویج آن خواهد بود که باعث وفاداری و خرید مجدد مشتریان می شود.


4. ایجاد آگاهی درباره برندتان


آگاهی درباره برند یعنی اینکه مشتری برندی را بشناسد و بتواند آن را به خاطر بیاورد. «آگاهی درباره برند» موضوع مهمی در رفتار مشتری، مدیریت تبلیغات، و مدیریت برند است و در تدوین استراتژی توسعه شرکت ها نقش بسزایی دارد. اینکه مشتری برندی را بشناسند و قادر باشد آن را به خاطر بیاورد در تصمیم گیری او برای خرید نقش مهمی خواهد داشت. اگر مشتری نداند محصولات شما چیست و برندتان را نشناسد قاعدتا موقع خرید به شما مراجعه نخواهد کرد. بنابراین، ایجاد آگاهی درباره برند هدف بسیاری از کسب و کارهاست و اپلیکیشن موبایل می تواند به شما در این کار کمک زیادی کند. اجازه دهید موضوع آگاهی درباره برند را به دو بخش «برند» و «آگاهی» تقسیم کنیم و به هریک جداگانه بپردازیم و ببینیم اپلیکیشن شما چگونه می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند:


برند: اپ موبایل مانند یک بیلبورد خالی است. شما می توانید هر طرح و پیامی که میخواهید را روی آن اجرا کنید؛ طراحی شما می تواند شیک، ساده، کاربردی، تعجب آور، و آموزنده باشد. اما آنچه مهم است این است که مخاطب به طرح و پیام شما علاقمند شود و با آن ارتباط برقرار کند. بنابراین، اپلیکیشن میتواند طرح و پیام برند شما را بصورت زیبا، کارآمد و تاثیرگذار به مشتری ارائه دهد و امکاناتی را در اختیار او بگذارد که علاقه او به برندتان را افزایش دهد.


آگاهی: هرچه مشتریانتان بیشتر از اپلیکیشن موبایلتان استفاده کنند، زودتر تمایل پیدا می کنند که کالا و خدماتتان را بخرند. این استفاده مداوم از اپ و دیدن مکرر نام و آیکون برندتان باعث می شود که برندتان بیشتر و بهتر دیده شود و در خاطر بماند.


5. بهبود ارتباط با مشتری


صرف نظر از اینکه چه محصول یا خدماتی عرضه می کنید، مشتریانتان باید راهی برای ارتباط با شما داشته باشند. اگر داخل اپتان سرویس پیام رسان داشته باشید می توانید در شیوه ارتباط با مشتریانتان تغییر چشمیگیری ایجاد کنید.


6. تمایز از رقبا


در حال حاضر تعداد کسب و کارهای کوچکی که دارای اپ موبایل هستند زیاد نیست، و این برای شما یک مزیت است؛ زیرا باعث میشود از رقبایتان پیشی بگیرید. اولین نفری در محله یا شهرتان باشید که به مشتریانش اپ موبایل داده است. قطعا مشتریانتان شما را به عنوان یک کسب و کار پیشرو خواهند شناخت.


7. ایجاد وفاداری در مشتری


آخرین مزیتی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، که البته مزایای بیشتری را می توان درباره اپ موبایل برشمرد ولی ما در اینجا به همین 7 مزیت بسنده می کنیم، این است که شما می توانید بوسیله اپ موبایل حس وفاداری نسبت به برندتان را در بین مشتریان ایجاد کنید. با توجه به حجم انبوهی از تبلیغات که مشتریان را شبانه روز احاطه کرده، مانند بیلبورد و بنر در خیابان ها، تبلیغات روزنامه، مجلات و رادیو تلویزیون، تبلیغات ایستگاه های مترو و اتوبوس، تراکت و بروشور، کدهای تخفیفاتی، وب سایت، بنرهای تبلیغاتی آنلاین، و ایمیل های تبلیغاتی، شرکت ها برای رساندن پیام و تاثیرگذاری بر مخاطب با شرایط سخت و پیچیده ای روبرو هستند. در چنین شرایطی، ایجاد یک رابطه نزدیک و صادقانه با مشتریان از طریق اپ موبایل و کسب اعتماد و وفاداری آنها ضروری است. البته ادعا نمیکنیم که اپ موبایل همه مشکلات را حل خواهد کرد و باعث رشد و شکوفایی کسب و کارتان خواهد شد. اما یقینا باعث می شود ارتباط نزدیک تری با مشتریانتان برقرار کنید و در نوک انگشتانشان قرار گیرید.


حالا که با مزایای اپ موبایل بیشتر آشنا شدید می توانید از آن برای کسب و کارتان استفاده کنید. اما برای ساخت اپ موبایل باید از کجا شروع کرد؟ برای این کار دو راه وجود دارد:


برون سپاری پروژه ساخت اپ موبایلتان به یکی از شرکتهای طراحی و توسعه اپ موبایل، یا استخدام تیم توسعه اپ موبایل در داخل مجموعه تان.


استفاده از یکی از سرویس های اپ ساز خودکار آنلاین، مانند اپلیکیشن ساز اپچار، که بوسیله آن می توانید بدون نیاز به برنامه نویسی اپ موبایلتان را بسازید.


اپ موبایل قطعا در آینده بخشی از هر کسب و کاری خواهد بود. بنابراین، انتخاب امروز شما زیربنای کسب و کار آینده تان است.

به هفت دلیل نیاز به اپ موبایل دارید
تسهیل گستر 21 آبان 1397
این پست را به اشتراک بگذار
بایگانی
ورود | ثبت نام افزودن نظر
سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی